Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SANO CONSTRUCT SRL

SANO CONSTRUCT SRL

CUI 17359689 · SRL· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SANO CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+85,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 220,1 K lei, față de 118,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut51,9%

Marja netă calculată este 51,9% în 2025, față de 20,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+0,2%

Datoriile raportate sunt 141,9 K lei în 2025, față de 141,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025220,1 K lei+85,1% față de anul anterior2020: 79.0642021: 131.7252022: 160.7072023: 368.0682024: 118.9402025: 220.132
Rezultat net 2025114,3 K lei+365% față de anul anterior2020: -36.0432021: 20.8452022: 45.2972023: 208.2692024: 24.5762025: 114.272
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025114,5 K lei+185,2% față de anul anterior2020: 119.5282021: 114.0572022: 60.8742023: 223.8462024: 40.1532025: 114.512
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0184 K368 K2020: 79,1 K lei79,1 K20202021: 131,7 K lei131,7 K20212022: 160,7 K lei160,7 K20222023: 368,1 K lei368,1 K20232024: 118,9 K lei118,9 K20242025: 220,1 K lei220,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-45,6%5,5%56,6%2020: -45,6%-45,6%20202021: 15,8%15,8%20212022: 28,2%28,2%20222023: 56,6%56,6%20232024: 20,7%20,7%20242025: 51,9%51,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,1% · n=14.702

Cifra de afaceri: +85,1% față de anul anterior.Marjă netă 51,9% · +31,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202440,2 K lei
2025114,5 K lei

Datorii raportate

2024141,5 K lei
2025141,9 K lei

Disponibilități bănești

2024146 K lei
2025227,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri368,1 K lei118,9 K lei220,1 K lei+85,1% față de anul anterior
Rezultat net208,3 K lei24,6 K lei114,3 K lei+365% față de anul anterior
Capitaluri proprii223,8 K lei40,2 K lei114,5 K lei+185,2% față de anul anterior
Datorii97,4 K lei141,5 K lei141,9 K lei+0,2% față de anul anterior
Creanțe29,2 K lei26,7 K lei23 K lei-13,6% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă51,9%20,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,1% (n=14.702) · 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / active (A+B)44,6%13,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,8% (n=12.570) · 2024: 23,6% (n=12.554)

Rezultat / capitaluri proprii99,8%61,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 78,2% (n=14.544) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Vânzări per angajat220.132 lei118.940 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 202.575 lei (n=11.350) · 2024: 186.032 lei (n=11.605)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)44,7%22,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56% (n=12.573) · 2024: 63,8% (n=12.557)

Datorii / active (A+B)55,3%78%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,1% (n=12.573) · 2024: 34,3% (n=12.557)

Ponderea activelor imobilizate2,1%4,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,8% (n=12.573) · 2024: 17,5% (n=12.557)

Active circulante / datorii totale1,77×1,22×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,79× (n=16.939) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări37,7 zile80,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 117,7 zile (n=13.837) · 2024: 94,2 zile (n=13.714)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
220.132
Rezultat net
114.272
Angajați
1
Datorii
141.858
Active imobilizate
5.402
Active circulante
250.968
Capitaluri proprii
114.512
Venituri totale
220.164
Cheltuieli totale
103.735
Stocuri
—
Creanțe
23.042
Casă și conturi la bănci
227.926
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
118.940
Rezultat net
24.576
Angajați
1
Datorii
141.519
Active imobilizate
8.760
Active circulante
172.683
Capitaluri proprii
40.153
Venituri totale
118.986
Cheltuieli totale
93.243
Stocuri
—
Creanțe
26.659
Casă și conturi la bănci
146.024
Cheltuieli în avans
229
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
368.068
Rezultat net
208.269
Angajați
1
Datorii
97.428
Active imobilizate
12.119
Active circulante
309.155
Capitaluri proprii
223.846
Venituri totale
368.079
Cheltuieli totale
117.350
Stocuri
—
Creanțe
29.232
Casă și conturi la bănci
279.923
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
160.707
Rezultat net
45.297
Angajați
—
Datorii
52.992
Active imobilizate
33.068
Active circulante
80.466
Capitaluri proprii
60.874
Venituri totale
160.731
Cheltuieli totale
110.708
Stocuri
1.481
Creanțe
31.008
Casă și conturi la bănci
47.977
Cheltuieli în avans
332
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
131.725
Rezultat net
20.845
Angajați
—
Datorii
67.425
Active imobilizate
86.526
Active circulante
94.956
Capitaluri proprii
114.057
Venituri totale
131.737
Cheltuieli totale
107.019
Stocuri
—
Creanțe
60.987
Casă și conturi la bănci
33.969
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
79.064
Rezultat net
-36.043
Angajați
—
Datorii
116.502
Active imobilizate
138.391
Active circulante
97.639
Capitaluri proprii
119.528
Venituri totale
79.064
Cheltuieli totale
112.781
Stocuri
—
Creanțe
14.949
Casă și conturi la bănci
82.690
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-11-03Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-03-15 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

19 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17359689
Număr de înregistrare
J13/797/2005
Înmatriculare
15 martie 2005
EUID
ROONRC.J13/797/2005
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. NICOLAE IORGA 69 Municipiul Constanţa Constanţa
Adresă fiscală
Str. NICOLAE IORGA 69 CONSTANŢA CONSTANŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 martie 2005
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0720300627 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DRAGHICI GABRIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SANO CONSTRUCT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.03.2005
Înregistrare fiscală
16 martie 2005
Număr registrul comerțului
J13/797/2005
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. NICOLAE IORGA, NR.69
Cod poștal fiscal
900612
Strada sediului
Str. Nicolae Iorga
Numărul sediului
69
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
900612
Strada domiciliului fiscal
Str. Nicolae Iorga
Numărul domiciliului fiscal
69
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
900612

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
22 august 2025
Perioada 2: TVA de la
1 noiembrie 2009
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2025
Perioada 2: Anulare operată la
1 august 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 august 2025
Actualizare TVA la încasare
8 august 2025
Publicare TVA la încasare
9 august 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 octombrie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (19) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

ORASUL CERNAVODA11 din 19 înregistrări (57,9%) · Vezi relația

COMUNA POARTA ALBA3 din 19 înregistrări (15,8%) · Vezi relația

COMUNA TOPRAISAR2 din 19 înregistrări (10,5%) · Vezi relația

Comuna Amzacea (Consiliul Local Amzacea)1 din 19 înregistrări (5,3%) · Vezi relația

Orasul Murfatlar1 din 19 înregistrări (5,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)15 din 19 înregistrări (78,9%) · Vezi selecția

Supraveghere a lucrarilor de constructii (Rev.2)1 din 19 înregistrări (5,3%) · Vezi selecția

Servicii de consultanta in domeniul ingineriei si al constructiilor (Rev.2)1 din 19 înregistrări (5,3%) · Vezi selecția

Servicii de consultanta in domeniul lucrarilor publice (Rev.2)1 din 19 înregistrări (5,3%) · Vezi selecția

Servicii de analiza sau consultanta tehnica (Rev.2)1 din 19 înregistrări (5,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

3 noiembrie 2025Achiziție directă

Dirigentie de santier Platforma gunoi de grajd in com Topraisar, jud. Constanta

Autoritate: COMUNA TOPRAISAR

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
29.600 leiValoare publicată
11 iulie 2025Achiziție directă

Dirigentie santier pt reabilitare constructie civila

Autoritate: ORASUL CERNAVODA

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
14.000 leiValoare publicată
8 iulie 2025Achiziție directă

Servicii dirigenție șantier pentru reabilitarea energetică a unei clădiri

Autoritate: ORASUL CERNAVODA

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
45.000 leiValoare publicată
8 iulie 2025Achiziție directă

Dirigentie santier pt reabilitare constructie civila

Autoritate: ORASUL CERNAVODA

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
20.000 leiValoare publicată
30 iunie 2025Achiziție directă

Servicii de asistenta tehnica si dirigentie de santier pentru lucrari infrastructura cartier loc

Autoritate: ORASUL CERNAVODA

CPV 71621000-7 — Servicii de analiza sau consultanta tehnica (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71621000-7

Vezi detaliile atribuirii →
150.000 leiValoare publicată
2 iunie 2025Achiziție directă

Servicii dirigenție șantier pentru imprejmuire bazin de inot semiolimpic

Autoritate: ORASUL CERNAVODA

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
4.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaStrada Nicolae IorgaCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI