Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SARA-EDUARD MARGEL S.R.L.

SARA-EDUARD MARGEL S.R.L.

CUI 41714597 · SRL· Municipiul Orşova· Restaurante

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

SARA-EDUARD MARGEL S.R.L. are sediul în Municipiul Orşova și raportează activitatea restaurante. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+193,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 820,5 K lei, față de 279,6 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât11,7%

Marja netă calculată este 11,7% în 2024, față de 57,1% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+154,4%

Datoriile raportate sunt 223,4 K lei în 2024, față de 87,8 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024820,5 K lei+193,4% față de anul anterior2023: 279.6252024: 820.507
Rezultat net 202495,6 K lei-40,1% față de anul anterior2023: 159.7282024: 95.619
Angajați 20241Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2024260,3 K lei+55,2% față de anul anterior2023: 167.7522024: 260.309
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0410 K821 K2023: 279,6 K lei279,6 K20232024: 820,5 K lei820,5 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%28,6%57,1%Mediana sectorului (2024): 1,6% · n=124492023: 57,1%57,1%20232024: 11,7%11,7%2024

Cifra de afaceri: +193,4% față de anul anterior. Marja netă: 11,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii260,3 K lei+55,2% față de anul anterior
Datorii223,4 K lei+154,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20232024Ultima variație
Cifră de afaceri279,6 K lei820,5 K lei+193,4% față de anul anterior
Rezultat net159,7 K lei95,6 K lei-40,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii167,8 K lei260,3 K lei+55,2% față de anul anterior
Datorii87,8 K lei223,4 K lei+154,4% față de anul anterior
Creanțe245,4 K lei217,3 K lei-11,5% față de anul anterior
Angajați—1Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri11,7%1,6%n=12.44957,1%4,2%n=12.324
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)53,8%12%n=11.753—20,1%n=11.606
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)46,2%85,5%n=11.753—75,8%n=11.606
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,6%35,8%n=11.753—33,4%n=11.606
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)19,8%0,4%n=11.739—2,6%n=11.590
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive36,7%24,9%n=8.63595,2%39,7%n=9.057
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,15×0,55×n=16.0502,91×0,66×n=15.811
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36095,33 zile18,82 zilen=11.404315,98 zile25,49 zilen=10.526
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360105,8 zile16,79 zilen=10.60514,84 zile17,78 zilen=10.597
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați820.507 lei160.100 lein=10.403—144.384 lein=10.436

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
820.507
Rezultat net
95.619
Angajați
1
Datorii
223.402
Active imobilizate
3.109
Active circulante
480.602
Capitaluri proprii
260.309
Venituri totale
820.507
Cheltuieli totale
706.672
Stocuri
241.140
Creanțe
217.276
Casă și conturi la bănci
22.186
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
279.625
Rezultat net
159.728
Angajați
—
Datorii
87.809
Active imobilizate
—
Active circulante
255.561
Capitaluri proprii
167.752
Venituri totale
279.625
Cheltuieli totale
117.101
Stocuri
11.523
Creanțe
245.435
Casă și conturi la bănci
-1.397
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-10-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41714597
Număr de înregistrare
J2019000657251
Înmatriculare
2 octombrie 2019
EUID
ROONRC.J2019000657251
Formă juridică
SRL
Sediu social
PORŢILE DE FIER 14B Municipiul Orşova Mehedinţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld PORŢILE DE FIER 14B Orşova MEHEDINŢI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 octombrie 2019
Înregistrare fiscală
17 iunie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MARGEL SERAFIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SARA-EDUARD MARGEL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.10.2019
Înregistrare fiscală
2 octombrie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000657251
Cod CAEN
1624
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Orşova

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MEHEDINŢI, MUN. ORŞOVA, BLD. PORŢILE DE FIER, NR.14B
Cod poștal fiscal
225200
Strada sediului
Bld. Porţile de Fier
Numărul sediului
14B
Localitatea sediului
Mun. Orşova
Județul sediului
MEHEDINŢI
Codul poștal al sediului
225200
Strada domiciliului fiscal
Bld. Porţile de Fier
Numărul domiciliului fiscal
14B
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Orşova
Județul domiciliului fiscal
MEHEDINŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
225200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
15 mai 2025
Perioada 2: TVA de la
1 octombrie 2022
Perioada 2: TVA până la
31 ianuarie 2025
Perioada 2: Anulare operată la
3 februarie 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 1624 Rev. 3Fabricarea ambalajelor din lemn

CAEN 3319 Rev. 3Repararea și întreținerea altor echipamente

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5225 Rev. 3Activități de servicii logistice pentru transporturi

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MehedinţiMunicipiul OrşovaCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI