Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SARDI ELEKTROHANDWERKER S.R.L.

SARDI ELEKTROHANDWERKER S.R.L.

CUI 45049926 · SRL· Sat Ficatar, Comuna Racovita

mandat administratori expiratONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

SARDI ELEKTROHANDWERKER S.R.L. are sediul în Sat Ficatar, Comuna Racovita. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au scăzut-33,7%

Datoriile raportate sunt 8,7 K lei în 2025, față de 13,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Context de verificat
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Fără an comparabil2021: 54.6952022: 447.8942023: 535.1562024: 186.994
Rezultat net 2025-5,4 K lei+79,6% față de anul anterior2021: 19.6582022: 119.1652023: 87.3262024: -26.2102025: -5.355
Angajați 20250-100% față de anul anterior2021: 22022: 62023: 62024: 22025: 0
Capitaluri proprii 2025144,8 K lei-3,6% față de anul anterior2021: 19.8582022: 139.0232023: 176.3492024: 150.1392025: 144.783
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0268 K535 K2021: 54,7 K lei54,7 K20212022: 447,9 K lei447,9 K20222023: 535,2 K lei535,2 K20232024: 187 K lei187 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-14%11%35,9%Mediana sectorului (2025): 13,8% · n=69992021: 35,9%35,9%20212022: 26,6%26,6%20222023: 16,3%16,3%20232024: -14%-14%20242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii144,8 K lei-3,6% față de anul anterior
Datorii8,7 K lei-33,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri535,2 K lei187 K lei—Fără an comparabil
Rezultat net87,3 K lei-26,2 K lei-5,4 K lei+79,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii176,3 K lei150,1 K lei144,8 K lei-3,6% față de anul anterior
Datorii77,5 K lei13,1 K lei8,7 K lei-33,7% față de anul anterior
Creanțe218 K lei157,2 K lei151,7 K lei-3,5% față de anul anterior
Angajați620-100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri—13,8%n=6.999-14%11,8%n=7.027
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)94,3%43,1%n=5.56892,6%47,8%n=5.528
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)5,7%54,9%n=5.5688,1%50,6%n=5.528
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,7%17,1%n=5.5682%15,9%n=5.528
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-3,5%14,8%n=5.568-16,2%12,3%n=5.528
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-3,7%65,9%n=6.327-17,5%46,7%n=6.247
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii17,56×1,34×n=8.18812,13×1,42×n=8.159
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—78,41 zilen=6.537302,68 zile71,52 zilen=6.456
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—191.347 lein=5.66893.497 lei164.925 lein=5.834

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-5.355
Angajați
0
Datorii
8.682
Active imobilizate
1.023
Active circulante
152.442
Capitaluri proprii
144.783
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
5.355
Stocuri
—
Creanțe
151.743
Casă și conturi la bănci
699
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
186.994
Rezultat net
-26.210
Angajați
2
Datorii
13.104
Active imobilizate
3.234
Active circulante
158.886
Capitaluri proprii
150.139
Venituri totale
186.994
Cheltuieli totale
211.819
Stocuri
—
Creanțe
157.218
Casă și conturi la bănci
1.668
Cheltuieli în avans
1.123
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
535.156
Rezultat net
87.326
Angajați
6
Datorii
77.458
Active imobilizate
7.435
Active circulante
243.394
Capitaluri proprii
176.349
Venituri totale
535.157
Cheltuieli totale
443.122
Stocuri
—
Creanțe
217.999
Casă și conturi la bănci
25.395
Cheltuieli în avans
2.978
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
447.894
Rezultat net
119.165
Angajați
6
Datorii
88.549
Active imobilizate
9.722
Active circulante
217.850
Capitaluri proprii
139.023
Venituri totale
447.894
Cheltuieli totale
324.970
Stocuri
—
Creanțe
71.757
Casă și conturi la bănci
146.093
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
54.695
Rezultat net
19.658
Angajați
2
Datorii
14.371
Active imobilizate
597
Active circulante
33.632
Capitaluri proprii
19.858
Venituri totale
54.695
Cheltuieli totale
34.501
Stocuri
—
Creanțe
2.705
Casă și conturi la bănci
30.927
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Context de verificat
1semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

mandat administratori expirat

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCmandat administratori expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

mandat administratori expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-10-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45049926
Număr de înregistrare
J35/4072/2021
Înmatriculare
13 octombrie 2021
EUID
ROONRC.J35/4072/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
202 Sat Ficatar, Comuna Racovita Timiş
Adresă fiscală
202 Ficatar TIMIŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 octombrie 2021
Înregistrare fiscală
22 ianuarie 2026
Telefon
0735282077 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SARDI LŐRINCZ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SARDI ELEKTROHANDWERKER S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.10.2021
Înregistrare fiscală
13 octombrie 2021
Număr registrul comerțului
J35/4072/2021
Cod CAEN
4321
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Buziaş

Contact și adrese

Telefon
0735282077 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT FICĂTAR COM. RACOVIŢA, NR.202
Cod poștal fiscal
307333
Numărul sediului
202
Localitatea sediului
Sat Ficătar Com. Racoviţa
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307333
Numărul domiciliului fiscal
202
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ficătar Com. Racoviţa
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307333

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Ficatar, Comuna RacovitaCAEN 4321
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI