Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SARTORI AUTO PARK S.R.L.

SARTORI AUTO PARK S.R.L.

CUI 39880067 · SRL· Municipiul Mangalia

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SARTORI AUTO PARK S.R.L. are sediul în Municipiul Mangalia. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+29%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 284,7 K lei, față de 220,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut29%

Marja netă calculată este 29% în 2025, față de 15,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+18%

Datoriile raportate sunt 15 K lei în 2025, față de 12,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025284,7 K lei+29% față de anul anterior2020: 91.6822021: 55.7032022: 188.8172023: 220.2802024: 220.7282025: 284.683
Rezultat net 202582,5 K lei+136,8% față de anul anterior2020: 57.1192021: -33.1542022: 48.9272023: 73.0672024: 34.8522025: 82.532
Angajați 20252-33,3% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 12023: 22024: 32025: 2
Capitaluri proprii 2025207,4 K lei+36,9% față de anul anterior2020: 27.8092021: -5.3452022: 43.5822023: 116.6492024: 151.5012025: 207.399
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0142 K285 K2020: 91,7 K lei91,7 K20202021: 55,7 K lei55,7 K20212022: 188,8 K lei188,8 K20222023: 220,3 K lei220,3 K20232024: 220,7 K lei220,7 K20242025: 284,7 K lei284,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-59,5%1,4%62,3%Mediana sectorului (2025): 3,8% · n=38542020: 62,3%62,3%20202021: -59,5%-59,5%20212022: 25,9%25,9%20222023: 33,2%33,2%20232024: 15,8%15,8%20242025: 29%29%2025

Cifra de afaceri: +29% față de anul anterior. Marja netă: 29%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii207,4 K lei+36,9% față de anul anterior
Datorii15 K lei+18% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri220,3 K lei220,7 K lei284,7 K lei+29% față de anul anterior
Rezultat net73,1 K lei34,9 K lei82,5 K lei+136,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii116,6 K lei151,5 K lei207,4 K lei+36,9% față de anul anterior
Datorii9,9 K lei12,7 K lei15 K lei+18% față de anul anterior
Creanțe—1,6 K lei—Fără an comparabil
Angajați232-33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri29%3,8%n=3.85415,8%2,4%n=14.057
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)93,3%16,7%n=3.40892,3%12,9%n=12.459
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)6,7%74%n=3.4087,7%80,2%n=12.459
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)38,1%39,5%n=3.40858,3%37,4%n=12.459
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)37,1%3%n=3.40821,2%1,1%n=12.450
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive39,8%38,8%n=2.88423%21,4%n=9.701
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii9,19×0,78×n=4.5465,4×0,66×n=16.890
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—25,19 zilen=3.2922,61 zile27,26 zilen=11.880
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați142.342 lei164.227 lein=3.11073.576 lei134.420 lein=11.044

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
284.683
Rezultat net
82.532
Angajați
2
Datorii
14.962
Active imobilizate
84.797
Active circulante
137.564
Capitaluri proprii
207.399
Venituri totale
284.683
Cheltuieli totale
199.304
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
137.564
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
220.728
Rezultat net
34.852
Angajați
3
Datorii
12.678
Active imobilizate
95.733
Active circulante
68.446
Capitaluri proprii
151.501
Venituri totale
220.728
Cheltuieli totale
183.669
Stocuri
—
Creanțe
1.600
Casă și conturi la bănci
66.846
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
220.280
Rezultat net
73.067
Angajați
2
Datorii
9.906
Active imobilizate
92.852
Active circulante
33.703
Capitaluri proprii
116.649
Venituri totale
220.284
Cheltuieli totale
145.014
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
33.703
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
188.817
Rezultat net
48.927
Angajați
1
Datorii
55.067
Active imobilizate
92.852
Active circulante
5.797
Capitaluri proprii
43.582
Venituri totale
188.832
Cheltuieli totale
138.055
Stocuri
3.335
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.462
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
55.703
Rezultat net
-33.154
Angajați
2
Datorii
13.773
Active imobilizate
1.957
Active circulante
6.471
Capitaluri proprii
-5.345
Venituri totale
55.703
Cheltuieli totale
88.300
Stocuri
2.559
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.912
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
91.682
Rezultat net
57.119
Angajați
1
Datorii
3.657
Active imobilizate
1.957
Active circulante
29.509
Capitaluri proprii
27.809
Venituri totale
91.682
Cheltuieli totale
33.665
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
29.509
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-09-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39880067
Număr de înregistrare
J2018002537136
Înmatriculare
17 septembrie 2018
EUID
ROONRC.J2018002537136
Formă juridică
SRL
Sediu social
DUILIU ZAMFIRESCU 1 Municipiul Mangalia Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str DUILIU ZAMFIRESCU 1 Mangalia CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 septembrie 2018
Înregistrare fiscală
5 martie 2025
Telefon
0748221582 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MARTONFI NICU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SARTORI AUTO PARK S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.09.2018
Înregistrare fiscală
17 septembrie 2018
Număr registrul comerțului
J2018002537136
Cod CAEN
9531
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Mangalia

Contact și adrese

Telefon
0748221582 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. MANGALIA, STR. DUILIU ZAMFIRESCU, NR.1, LOT 5. CARTIER DOBROGEA II. CAMERA NR. 1
Cod poștal fiscal
905500
Strada sediului
Str. Duiliu Zamfirescu
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Mangalia
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
905500
Detalii sediu
LOT 5. CARTIER DOBROGEA II. CAMERA NR. 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Duiliu Zamfirescu
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Mangalia
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
905500
Detalii domiciliu fiscal
LOT 5. CARTIER DOBROGEA II. CAMERA NR. 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 2211 Rev. 3Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor

CAEN 3821 Rev. 3Recuperarea materialelor reciclabile

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4673 Rev. 3Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4783 Rev. 3Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 9321 Rev. 3Activități ale parcurilor tematice și de distracții

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

CAEN 9532 Rev. 3Repararea și întreținerea motocicletelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul MangaliaCAEN 9531
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI