Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SATUL DE VACANŢA CARLA S.R.L.

SATUL DE VACANŢA CARLA S.R.L.

CUI 43624342 · SRL· Sat Faţa Pietrii, Comuna Stremţ

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SATUL DE VACANŢA CARLA S.R.L. are sediul în Sat Faţa Pietrii, Comuna Stremţ. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+89,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 142,4 K lei, față de 75,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut37,7%

Marja netă calculată este 37,7% în 2025, față de 3,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+7.239,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025142,4 K lei+89,2% față de anul anterior2021: 94.4002022: 67.8502023: 81.8552024: 75.2662025: 142.409
Rezultat net 202553,7 K lei+1.860,2% față de anul anterior2021: 4.0592022: 2.4222023: 27.5452024: 2.7382025: 53.670
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12022: 22023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202553,9 K lei+350,3% față de anul anterior2021: 4.2592022: 6.6812023: 34.2262024: 11.9632025: 53.870
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate071 K142 K2021: 94,4 K lei94,4 K20212022: 67,9 K lei67,9 K20222023: 81,9 K lei81,9 K20232024: 75,3 K lei75,3 K20242025: 142,4 K lei142,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%18,8%37,7%Mediana sectorului (2025): 4,6% · n=49672021: 4,3%4,3%20212022: 3,6%3,6%20222023: 33,7%33,7%20232024: 3,6%3,6%20242025: 37,7%37,7%2025

Cifra de afaceri: +89,2% față de anul anterior. Marja netă: 37,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii53,9 K lei+350,3% față de anul anterior
Datorii166,1 K lei+63,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri81,9 K lei75,3 K lei142,4 K lei+89,2% față de anul anterior
Rezultat net27,5 K lei2,7 K lei53,7 K lei+1.860,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii34,2 K lei12 K lei53,9 K lei+350,3% față de anul anterior
Datorii263,6 K lei101,7 K lei166,1 K lei+63,3% față de anul anterior
Creanțe184,8 K lei1,4 K lei101 K lei+7.239,8% față de anul anterior
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri37,7%4,6%n=4.9673,6%7,7%n=4.989
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)13%22,4%n=4.7583,6%30,9%n=4.608
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)40,1%67,2%n=4.75830,8%59%n=4.608
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)69,9%61,4%n=4.75895,7%58,2%n=4.608
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)13%0,5%n=4.7540,8%1,5%n=4.604
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,6%12,2%n=4.19922,9%19,6%n=4.258
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,75×0,58×n=6.2980,14×0,68×n=6.102
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360255,31 zile35,76 zilen=4.4156,58 zile35,45 zilen=4.304
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați142.409 lei151.923 lein=3.05775.266 lei148.417 lein=3.113

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
142.409
Rezultat net
53.670
Angajați
1
Datorii
166.129
Active imobilizate
289.296
Active circulante
124.608
Capitaluri proprii
53.870
Venituri totale
164.771
Cheltuieli totale
100.992
Stocuri
—
Creanțe
100.995
Casă și conturi la bănci
23.613
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
193.905
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
75.266
Rezultat net
2.738
Angajați
1
Datorii
101.727
Active imobilizate
315.857
Active circulante
14.100
Capitaluri proprii
11.963
Venituri totale
138.254
Cheltuieli totale
133.250
Stocuri
—
Creanțe
1.376
Casă și conturi la bănci
12.724
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
216.267
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
81.855
Rezultat net
27.545
Angajați
2
Datorii
263.618
Active imobilizate
353.830
Active circulante
198.254
Capitaluri proprii
34.226
Venituri totale
218.019
Cheltuieli totale
189.055
Stocuri
—
Creanțe
184.803
Casă și conturi la bănci
13.451
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
254.240
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
67.850
Rezultat net
2.422
Angajați
2
Datorii
258.183
Active imobilizate
380.135
Active circulante
170.118
Capitaluri proprii
6.681
Venituri totale
321.050
Cheltuieli totale
317.948
Stocuri
2.682
Creanțe
166.473
Casă și conturi la bănci
963
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
285.389
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
94.400
Rezultat net
4.059
Angajați
1
Datorii
262.126
Active imobilizate
318.135
Active circulante
325.005
Capitaluri proprii
4.259
Venituri totale
207.341
Cheltuieli totale
202.338
Stocuri
—
Creanțe
180.703
Casă și conturi la bănci
144.302
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
376.755
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-01-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43624342
Număr de înregistrare
J2021000135019
Înmatriculare
27 ianuarie 2021
EUID
ROONRC.J2021000135019
Formă juridică
SRL
Sediu social
1 Sat Faţa Pietrii, Comuna Stremţ Alba · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
1 Faţa Pietrii ALBA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 ianuarie 2021
Înregistrare fiscală
19 septembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PANAIT ADRIAN MARIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SATUL DE VACANŢA CARLA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.01.2021
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000135019
Cod CAEN
5520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ALBA, SAT FAŢA PIETRII COM. STREMŢ, NR.1
Cod poștal fiscal
517746
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sat Faţa Pietrii Com. Stremţ
Județul sediului
ALBA
Codul poștal al sediului
517746
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Faţa Pietrii Com. Stremţ
Județul domiciliului fiscal
ALBA
Cod poștal domiciliu fiscal
517746

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5530 Rev. 3Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AlbaSat Faţa Pietrii, Comuna StremţCAEN 5520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI