Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SATURN IMOBILIARE S.R.L.

SATURN IMOBILIARE S.R.L.

CUI 37660448 · SRL· Municipiul Arad

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate547.111 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

SATURN IMOBILIARE S.R.L. are sediul în Municipiul Arad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

547.111 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a scăzut-2,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,6 mil. lei, față de 1,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât40,9%

Marja netă calculată este 40,9% în 2025, față de 121,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,6 mil. lei-2,1% față de anul anterior2021: 177.3002022: 1.002.2122023: 2.243.5822024: 1.644.7862025: 1.610.131
Rezultat net 2025658,5 K lei-67% față de anul anterior2021: 2.351.6812022: 540.8622023: 202.1722024: 1.992.5852025: 658.464
Angajați 20252-60% față de anul anterior2021: 22022: 42023: 42024: 52025: 2
Capitaluri proprii 20253,6 mil. lei+14,8% față de anul anterior2021: 2.950.4162022: 3.400.7522023: 2.242.2382024: 3.148.9272025: 3.613.502
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2021: 177,3 K lei177,3 K20212022: 1 mil. lei1 mil.20222023: 2,2 mil. lei2,2 mil.20232024: 1,6 mil. lei1,6 mil.20242025: 1,6 mil. lei1,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%663,2%1.326,4%Mediana sectorului (2025): 16,5% · n=59292021: 1.326,4%1.326,4%20212022: 54%54%20222023: 9%9%20232024: 121,1%121,1%20242025: 40,9%40,9%2025

Cifra de afaceri: -2,1% față de anul anterior. Marja netă: 40,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii3,6 mil. lei+14,8% față de anul anterior
Datorii7,1 mil. lei-20,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,2 mil. lei1,6 mil. lei1,6 mil. lei-2,1% față de anul anterior
Rezultat net202,2 K lei2 mil. lei658,5 K lei-67% față de anul anterior
Capitaluri proprii2,2 mil. lei3,1 mil. lei3,6 mil. lei+14,8% față de anul anterior
Datorii5,9 mil. lei8,8 mil. lei7,1 mil. lei-20,1% față de anul anterior
Creanțe2,3 mil. lei5 mil. lei4,2 mil. lei-15,5% față de anul anterior
Angajați452-60% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri40,9%16,5%n=5.929121,1%19,4%n=6.082
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)34%38,7%n=4.75626,3%48,6%n=4.907
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)66,6%61%n=4.75673,7%51,1%n=4.907
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)58,7%31%n=4.75657,6%26,1%n=4.907
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)6,2%3,6%n=4.75616,6%2,8%n=4.907
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive18,2%44%n=5.57363,3%33,9%n=5.865
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,62×1,02×n=7.9340,57×1,18×n=8.216
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360939,04 zile70,84 zilen=5.1331.087,27 zile62,5 zilen=5.147
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36036,49 zile3,47 zilen=1.89419,76 zile3,53 zilen=1.928
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați805.066 lei150.574 lein=3.313328.957 lei138.080 lein=3.479

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.610.131
Rezultat net
658.464
Angajați
2
Datorii
7.066.106
Active imobilizate
6.235.050
Active circulante
4.380.746
Capitaluri proprii
3.613.502
Venituri totale
3.599.978
Cheltuieli totale
2.820.045
Stocuri
163.217
Creanțe
4.199.953
Casă și conturi la bănci
17.576
Cheltuieli în avans
63.812
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.300.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.644.786
Rezultat net
1.992.585
Angajați
5
Datorii
8.840.779
Active imobilizate
6.914.008
Active circulante
5.081.118
Capitaluri proprii
3.148.927
Venituri totale
4.865.155
Cheltuieli totale
2.496.133
Stocuri
90.294
Creanțe
4.967.580
Casă și conturi la bănci
23.244
Cheltuieli în avans
122.650
Venituri în avans
128.070
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.243.582
Rezultat net
202.172
Angajați
4
Datorii
5.860.914
Active imobilizate
5.501.047
Active circulante
2.556.029
Capitaluri proprii
2.242.238
Venituri totale
4.069.223
Cheltuieli totale
3.826.358
Stocuri
113.256
Creanțe
2.301.973
Casă și conturi la bănci
140.800
Cheltuieli în avans
208.700
Venituri în avans
162.624
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.002.212
Rezultat net
540.862
Angajați
4
Datorii
2.955.504
Active imobilizate
5.073.097
Active circulante
1.378.895
Capitaluri proprii
3.400.752
Venituri totale
1.253.135
Cheltuieli totale
699.742
Stocuri
18
Creanțe
1.375.746
Casă și conturi la bănci
3.131
Cheltuieli în avans
13.582
Venituri în avans
109.318
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
177.300
Rezultat net
2.351.681
Angajați
2
Datorii
989.555
Active imobilizate
1.182.814
Active circulante
2.780.084
Capitaluri proprii
2.950.416
Venituri totale
3.241.372
Cheltuieli totale
860.194
Stocuri
66
Creanțe
2.760.763
Casă și conturi la bănci
19.255
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
22.927
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Obligații fiscale restante publicate

547.111 lei în total.

ANAF · 2026-06-30

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Obligații fiscale restante publicate

547.111 lei în total.

ANAF · 2026-06-30

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-09-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat381.952 lei65.992 lei447.944 lei447.944 lei0 lei
Asigurări sociale65.322 lei6.185 lei71.507 lei71.507 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate25.208 lei2.452 lei27.660 lei27.660 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37660448
Număr de înregistrare
J2019001581023
Înmatriculare
12 septembrie 2019
EUID
ROONRC.J2019001581023
Formă juridică
SRL
Sediu social
HENRI COANDĂ 30 Municipiul Arad Arad · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str HENRI COANDĂ 30 Arad ARAD · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
11 septembrie 2019
Înregistrare fiscală
2 aprilie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MEDINȚU GEORGE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SATURN IMOBILIARE S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 11.09.2019
Înregistrare fiscală
26 mai 2017
Număr registrul comerțului
J2019001581023
Cod CAEN
6831
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. HENRI COANDĂ, NR.30, BIROU PAVILION B. NR.CAD.302041 SUB A1.2 DIN CF NR.302041-C2 ARAD
Strada sediului
Str. Henri Coandă
Numărul sediului
30
Localitatea sediului
Mun. Arad
Județul sediului
ARAD
Detalii sediu
BIROU PAVILION B. NR.CAD.302041 SUB A1.2 DIN CF NR.302041-C2 ARAD
Strada domiciliului fiscal
Str. Henri Coandă
Numărul domiciliului fiscal
30
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Arad
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Detalii domiciliu fiscal
BIROU PAVILION B. NR.CAD.302041 SUB A1.2 DIN CF NR.302041-C2 ARAD

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4681 Rev. 3Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4682 Rev. 3Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 7739 Rev. 3Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradMunicipiul AradCAEN 6831
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI