Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SBS SRL

SBS SRL

CUI 154751 · SRL· Municipiul Câmpulung

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

SBS SRL are sediul în Municipiul Câmpulung. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-30,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 17,9 K lei, față de 25,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-4,7%

Marja netă calculată este -4,7% în 2025, față de 16,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-72,6%

Datoriile raportate sunt 178 lei în 2025, față de 650 lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202517,9 K lei-30,2% față de anul anterior2020: 75.6852021: 132.3232022: 67.1052023: 82.8612024: 25.6772025: 17.934
Rezultat net 2025-839 leiTrecere pe pierdere2020: 7.4122021: 100.7052022: 44.4752023: 37.6532024: 4.3302025: -839
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025358,7 K lei-0,2% față de anul anterior2020: 172.4002021: 273.1052022: 317.5802023: 355.2332024: 359.5642025: 358.724
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate066 K132 K2020: 75,7 K lei75,7 K20202021: 132,3 K lei132,3 K20212022: 67,1 K lei67,1 K20222023: 82,9 K lei82,9 K20232024: 25,7 K lei25,7 K20242025: 17,9 K lei17,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-4,7%35,7%76,1%2020: 9,8%9,8%20202021: 76,1%76,1%20212022: 66,3%66,3%20222023: 45,4%45,4%20232024: 16,9%16,9%20242025: -4,7%-4,7%2025

Cifra de afaceri: -30,2% față de anul anterior.Marjă netă -4,7% · -21,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024359,6 K lei
2025358,7 K lei

Datorii raportate

2024650 lei
2025178 lei

Disponibilități bănești

202449,7 K lei
202548,6 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri82,9 K lei25,7 K lei17,9 K lei-30,2% față de anul anterior
Rezultat net37,7 K lei4,3 K lei-839 leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii355,2 K lei359,6 K lei358,7 K lei-0,2% față de anul anterior
Datorii1,3 K lei650 lei178 lei-72,6% față de anul anterior
Creanțe5,3 K lei306,8 K lei306,1 K lei-0,2% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-4,7%16,9%
Rezultat net / cifra de afaceri
Rezultat / capitaluri proprii-0,2%1,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale2.016,3×554,18×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări6.143,9 zile4.301,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare
Stocuri în zile de vânzări85,6 zile51,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.934
Rezultat net
-839
Angajați
—
Datorii
178
Active imobilizate
—
Active circulante
358.902
Capitaluri proprii
358.724
Venituri totale
17.934
Cheltuieli totale
18.577
Stocuri
4.265
Creanțe
306.068
Casă și conturi la bănci
48.569
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
25.677
Rezultat net
4.330
Angajați
—
Datorii
650
Active imobilizate
—
Active circulante
360.214
Capitaluri proprii
359.564
Venituri totale
25.677
Cheltuieli totale
20.278
Stocuri
3.647
Creanțe
306.820
Casă și conturi la bănci
49.747
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
82.861
Rezultat net
37.653
Angajați
—
Datorii
1.340
Active imobilizate
—
Active circulante
356.573
Capitaluri proprii
355.233
Venituri totale
82.865
Cheltuieli totale
39.085
Stocuri
3.453
Creanțe
5.320
Casă și conturi la bănci
347.800
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
67.105
Rezultat net
44.475
Angajați
—
Datorii
2.039
Active imobilizate
—
Active circulante
319.619
Capitaluri proprii
317.580
Venituri totale
67.112
Cheltuieli totale
20.926
Stocuri
1.885
Creanțe
5.664
Casă și conturi la bănci
312.070
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
132.323
Rezultat net
100.705
Angajați
—
Datorii
23.005
Active imobilizate
—
Active circulante
296.110
Capitaluri proprii
273.105
Venituri totale
132.325
Cheltuieli totale
27.927
Stocuri
1.315
Creanțe
6.497
Casă și conturi la bănci
288.298
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
75.685
Rezultat net
7.412
Angajați
—
Datorii
11.930
Active imobilizate
—
Active circulante
184.330
Capitaluri proprii
172.400
Venituri totale
75.687
Cheltuieli totale
66.189
Stocuri
2.261
Creanțe
16.360
Casă și conturi la bănci
165.709
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 30% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 30% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
154751
Număr de înregistrare
J03/1337/1992
Înmatriculare
14 aprilie 1992
EUID
ROONRC.J03/1337/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. NEGRU VODA 215 Municipiul Câmpulung Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. NEGRU VODA 215 Cimpulung ARGEŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
24 ianuarie 2026
Fax
048

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BINICĂ ION

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SBS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1992001337032
Cod CAEN
8532
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung

Contact și adrese

Telefon
0722404768 · Firme cu același număr
Fax
048
Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. CÂMPULUNG, STR. NEGRU VODA, NR.215
Cod poștal fiscal
115100
Strada sediului
Str. NEGRU VODA
Numărul sediului
215
Localitatea sediului
Mun. Câmpulung
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
115100
Strada domiciliului fiscal
Str. NEGRU VODA
Numărul domiciliului fiscal
215
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Câmpulung
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
115100

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 1999
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

17 activități autorizate

CAEN 1623 Rev. 2Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 3314 Rev. 2Repararea echipamentelor electrice

CAEN 3319 Rev. 2Repararea altor echipamente

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4652 Rev. 2Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații

CAEN 4741 Rev. 2Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate

CAEN 4742 Rev. 2Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 7219 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8532 Rev. 2Învățământ secundar, tehnic sau profesional

CAEN 9511 Rev. 2Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul CâmpulungStrada Negru VodaCAEN 8531
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI