Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SC BRAICOM PETRUS COMPANY S.R.L.

SC BRAICOM PETRUS COMPANY S.R.L.

CUI 30123064 · SRL· Municipiul Topliţa· Lucrări de tâmplărie și dulgherie

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

SC BRAICOM PETRUS COMPANY S.R.L. are sediul în Municipiul Topliţa și raportează activitatea lucrări de tâmplărie și dulgherie. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-64,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 15 K lei, față de 42,4 K lei în 2022.

Bilanț 2023
Marja netă a coborât-146,2%

Marja netă calculată este -146,2% în 2023, față de -82,5% în 2022.

Calcul din bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202315 K lei-64,7% față de anul anterior2020: 114.1642021: 66.1192022: 42.4092023: 14.966
Rezultat net 2023-21,9 K leiPierdere redusă cu 37,5%2020: -89.2772021: -108.4882022: -35.0012023: -21.881
Angajați 20231Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 12022: 12023: 1
Capitaluri proprii 2023-143,1 K leiDeficit de capital redus cu 41,5%2020: -101.1872021: -209.6742022: -244.6762023: -143.077
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate057 K114 K2020: 114,2 K lei114,2 K20202021: 66,1 K lei66,1 K20212022: 42,4 K lei42,4 K20222023: 15 K lei15 K2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-164,1%-79,3%5,5%2020: -78,2%-78,2%20202021: -164,1%-164,1%20212022: -82,5%-82,5%20222023: -146,2%-146,2%2023Reper 2023: mediana sectorului 5,5% · n=168

Cifra de afaceri: -64,7% față de anul anterior.Marjă netă -146,2% · -63,7 pp față de 2022

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022-244,7 K lei
2023-143,1 K lei

Datorii raportate

2022257,2 K lei
2023266,9 K lei

Disponibilități bănești

20221,5 K lei
2023302 lei

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri66,1 K lei42,4 K lei15 K lei-64,7% față de anul anterior
Rezultat net-108,5 K lei-35 K lei-21,9 K leiPierdere redusă cu 37,5%
Capitaluri proprii-209,7 K lei-244,7 K lei-143,1 K leiDeficit de capital redus cu 41,5%
Datorii214,7 K lei257,2 K lei266,9 K lei+3,8% față de anul anterior
Creanțe—50 lei—Valoare curentă indisponibilă
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20232022
Marjă netă-146,2%-82,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 5,5% (n=168) · 2022: 6,4% (n=149)

Vânzări per angajat14.966 lei42.409 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2023: 259.545 lei (n=139) · 2022: 274.692 lei (n=127)

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Active circulante / datorii totale0,46×0,05×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 1,22× (n=197) · 2022: 1,15× (n=166)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20232022
Creanțe în zile de vânzări—0,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 60,5 zile (n=147) · 2022: 63,7 zile (n=131)

Stocuri în zile de vânzări2.970,3 zile92,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2023: 52,3 zile (n=119) · 2022: 62,5 zile (n=107)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
14.966
Rezultat net
-21.881
Angajați
1
Datorii
266.859
Active imobilizate
—
Active circulante
123.782
Capitaluri proprii
-143.077
Venituri totale
14.967
Cheltuieli totale
36.848
Stocuri
123.480
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
302
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
42.409
Rezultat net
-35.001
Angajați
1
Datorii
257.169
Active imobilizate
—
Active circulante
12.493
Capitaluri proprii
-244.676
Venituri totale
42.410
Cheltuieli totale
76.987
Stocuri
10.915
Creanțe
50
Casă și conturi la bănci
1.528
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
66.119
Rezultat net
-108.488
Angajați
1
Datorii
214.737
Active imobilizate
—
Active circulante
5.063
Capitaluri proprii
-209.674
Venituri totale
66.121
Cheltuieli totale
173.948
Stocuri
4.959
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
104
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
114.164
Rezultat net
-89.277
Angajați
2
Datorii
183.037
Active imobilizate
—
Active circulante
81.850
Capitaluri proprii
-101.187
Venituri totale
110.549
Cheltuieli totale
198.684
Stocuri
79.236
Creanțe
2.172
Casă și conturi la bănci
442
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 65% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2023
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2023
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 65% față de 2022.

Ministerul Finanțelor · 2023
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30123064
Număr de înregistrare
J19/192/2012
Înmatriculare
26 aprilie 2012
EUID
ROONRC.J19/192/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
EROILOR B/IV Municipiul Topliţa Harghita
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BRAIC PETRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SC BRAICOM PETRUS COMPANY S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 14.01.2025
Înregistrare fiscală
26 aprilie 2012
Număr registrul comerțului
J19/192/2012
Cod CAEN
4613
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Topliţa

Contact și adrese

Telefon
0748840839 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, MUN. TOPLIŢA, STR. EROILOR, BL.B/IV, AP.15
Cod poștal fiscal
535700
Strada sediului
Str. Eroilor
Localitatea sediului
Mun. Topliţa
Județul sediului
HARGHITA
Codul poștal al sediului
535700
Strada domiciliului fiscal
Str. Eroilor
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Topliţa
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA
Cod poștal domiciliu fiscal
535700

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 noiembrie 2019
TVA până la
1 mai 2024
Anulare operată la
7 mai 2024
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 1623 Rev. 2Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaMunicipiul TopliţaCAEN 4332
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI