Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SC IDOL ASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ S.R.L.

SC IDOL ASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ S.R.L.

CUI 25721258 · SRL· Sat Teis, Comuna Şotânga

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

SC IDOL ASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ S.R.L. are sediul în Sat Teis, Comuna Şotânga. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+16,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 311,6 K lei, față de 267,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât44,8%

Marja netă calculată este 44,8% în 2025, față de 58,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+44,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025311,6 K lei+16,7% față de anul anterior2020: 324.3052021: 323.8382022: 305.1022023: 247.6082024: 267.0512025: 311.570
Rezultat net 2025139,5 K lei-11,1% față de anul anterior2020: 212.5822021: 239.0602022: 221.8952023: 108.6632024: 156.8642025: 139.466
Angajați 20252+100% față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 12025: 2
Capitaluri proprii 2025139,7 K lei-11,1% față de anul anterior2020: 215.0002021: 454.0612022: 222.1352023: 108.9032024: 157.1042025: 139.706
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0162 K324 K2020: 324,3 K lei324,3 K20202021: 323,8 K lei323,8 K20212022: 305,1 K lei305,1 K20222023: 247,6 K lei247,6 K20232024: 267,1 K lei267,1 K20242025: 311,6 K lei311,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%36,9%73,8%Mediana sectorului (2025): 32,7% · n=41842020: 65,6%65,6%20202021: 73,8%73,8%20212022: 72,7%72,7%20222023: 43,9%43,9%20232024: 58,7%58,7%20242025: 44,8%44,8%2025

Cifra de afaceri: +16,7% față de anul anterior. Marja netă: 44,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii139,7 K lei-11,1% față de anul anterior
Datorii267,3 K lei+52,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri247,6 K lei267,1 K lei311,6 K lei+16,7% față de anul anterior
Rezultat net108,7 K lei156,9 K lei139,5 K lei-11,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii108,9 K lei157,1 K lei139,7 K lei-11,1% față de anul anterior
Datorii71,1 K lei175,4 K lei267,3 K lei+52,4% față de anul anterior
Creanțe108,7 K lei118,2 K lei171,2 K lei+44,8% față de anul anterior
Angajați012+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri44,8%32,7%n=4.18458,7%29,7%n=4.510
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)34,3%71,6%n=3.04947,2%76,5%n=3.223
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)65,7%28,5%n=3.04952,8%23,4%n=3.223
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)53,8%17,8%n=3.04964,4%17,3%n=3.223
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)34,3%35%n=3.04747,2%23,6%n=3.220
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,8%74,3%n=4.31799,8%41,8%n=4.702
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,7×2,76×n=4.6750,68×3,53×n=5.055
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360197,83 zile90 zilen=3.571159,39 zile65,56 zilen=3.660
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile2,03 zilen=1.1480 zile2,93 zilen=1.239
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați155.785 lei160.355 lein=1.915267.051 lei132.055 lein=2.006

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
311.570
Rezultat net
139.466
Angajați
2
Datorii
267.282
Active imobilizate
219.114
Active circulante
187.874
Capitaluri proprii
139.706
Venituri totale
311.570
Cheltuieli totale
140.109
Stocuri
0
Creanțe
171.220
Casă și conturi la bănci
16.654
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
267.051
Rezultat net
156.864
Angajați
1
Datorii
175.397
Active imobilizate
213.977
Active circulante
118.524
Capitaluri proprii
157.104
Venituri totale
267.051
Cheltuieli totale
80.089
Stocuri
0
Creanțe
118.234
Casă și conturi la bănci
290
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
247.608
Rezultat net
108.663
Angajați
0
Datorii
71.129
Active imobilizate
70.816
Active circulante
109.216
Capitaluri proprii
108.903
Venituri totale
247.608
Cheltuieli totale
114.186
Stocuri
0
Creanțe
108.719
Casă și conturi la bănci
497
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
305.102
Rezultat net
221.895
Angajați
0
Datorii
252.940
Active imobilizate
44.657
Active circulante
430.418
Capitaluri proprii
222.135
Venituri totale
305.102
Cheltuieli totale
78.220
Stocuri
—
Creanțe
74.964
Casă și conturi la bănci
355.454
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
323.838
Rezultat net
239.060
Angajați
0
Datorii
66.331
Active imobilizate
51.521
Active circulante
468.871
Capitaluri proprii
454.061
Venituri totale
323.838
Cheltuieli totale
81.558
Stocuri
—
Creanțe
121.357
Casă și conturi la bănci
347.514
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
324.305
Rezultat net
212.582
Angajați
0
Datorii
37.699
Active imobilizate
58.631
Active circulante
194.068
Capitaluri proprii
215.000
Venituri totale
324.305
Cheltuieli totale
108.480
Stocuri
—
Creanțe
82.878
Casă și conturi la bănci
111.190
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-12

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2009-06-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
25721258
Număr de înregistrare
J15/451/2009
Înmatriculare
29 iunie 2009
EUID
ROONRC.J15/451/2009
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. VÂNĂTORILOR 48 Sat Teis, Comuna Şotânga Dâmboviţa
Adresă fiscală
Str. VÂNĂTORILOR 48 Teis DÂMBOVIŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 iunie 2009
Înregistrare fiscală
30 martie 2023
Telefon
0245224061 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DUMITRU GABRIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SC IDOL ASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.06.2009
Înregistrare fiscală
30 iunie 2009
Număr registrul comerțului
J15/451/2009
Cod CAEN
6622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Telefon
0733278278 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT TEIŞ COM. ŞOTÂNGA, STR. VÂNĂTORILOR, NR.48
Cod poștal fiscal
137431
Strada sediului
Str. Vânătorilor
Numărul sediului
48
Localitatea sediului
Sat Teiş Com. Şotânga
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Codul poștal al sediului
137431
Strada domiciliului fiscal
Str. Vânătorilor
Numărul domiciliului fiscal
48
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Teiş Com. Şotânga
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
137431

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 6621 Rev. 2Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor

CAEN 6622 Rev. 2Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-12Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Teis, Comuna ŞotângaStrada VânătorilorCAEN 6622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI