Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SCHEID-COM SRL

SCHEID-COM SRL

CUI 20923329 · SRL· Municipiul Reşiţa· Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SCHEID-COM SRL are sediul în Municipiul Reşiţa și raportează activitatea intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+3,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 20 K lei, față de 19,3 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a crescut78%

Marja netă calculată este 78% în 2021, față de 47,3% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202120 K lei+3,8% față de anul anterior2020: 19.2622021: 20.000
Rezultat net 202115,6 K lei+71,1% față de anul anterior2020: 9.1132021: 15.595
Angajați 2021—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202168,5 K lei+29,5% față de anul anterior2020: 52.9492021: 68.544
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2021 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate010 K20 K2020: 19,3 K lei19,3 K20202021: 20 K lei20 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%39%78%2020: 47,3%47,3%20202021: 78%78%2021Reper 2021: mediana sectorului 22,5% · n=549

Cifra de afaceri: +3,8% față de anul anterior.Marjă netă 78% · +30,7 pp față de 2020

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202052,9 K lei
202168,5 K lei

Datorii raportate

202070 lei
2021361 lei

Disponibilități bănești

202027,8 K lei
202139,3 K lei

Capital de lucru net

2020—
2021—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2021: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri19,3 K lei20 K lei+3,8% față de anul anterior
Rezultat net9,1 K lei15,6 K lei+71,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii52,9 K lei68,5 K lei+29,5% față de anul anterior
Datorii70 lei361 lei+415,7% față de anul anterior
Creanțe25,2 K lei29,6 K lei+17,4% față de anul anterior
Angajați——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2021 / 2020

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20212020
Marjă netă78%47,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2021: 22,5% (n=549) · 2020: 19,7% (n=528)

Rezultat / capitaluri proprii22,8%17,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 36,3% (n=565) · 2020: 33,9% (n=542)

Capital și îndatorare

Indicator20212020
Active circulante / datorii totale190,87×757,41×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2021: 2,05× (n=711) · 2020: 2,05× (n=698)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20212020
Creanțe în zile de vânzări533,1 zile471,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2021: 70,1 zile (n=509) · 2020: 78,3 zile (n=490)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
20.000
Rezultat net
15.595
Angajați
—
Datorii
361
Active imobilizate
—
Active circulante
68.905
Capitaluri proprii
68.544
Venituri totale
20.008
Cheltuieli totale
3.879
Stocuri
—
Creanțe
29.619
Casă și conturi la bănci
39.286
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
19.262
Rezultat net
9.113
Angajați
—
Datorii
70
Active imobilizate
—
Active circulante
53.019
Capitaluri proprii
52.949
Venituri totale
19.262
Cheltuieli totale
9.622
Stocuri
—
Creanțe
25.219
Casă și conturi la bănci
27.800
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2018-10-25; reactivare la 2020-11-26. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-11-26

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2018-10-25; reactivare la 2020-11-26. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-11-26
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3113.672 lei4.464 lei6.319 lei268 lei2.621 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
20923329
Număr de înregistrare
J11/106/2007
Înmatriculare
1 februarie 2007
EUID
ROONRC.J11/106/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
B-dul MUNCII 10 Municipiul Reşiţa Caraş-Severin · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SCHEIDBAUER CORNELIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SCHEID-COM SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 28.10.2022
Înregistrare fiscală
2 februarie 2007
Număr registrul comerțului
J11/106/2007
Cod CAEN
4614
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin

Contact și adrese

Telefon
0744963875 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. REŞIŢA, BLD. MUNCII, NR.10, SC.E, ET.2, AP.9
Cod poștal fiscal
320183
Strada sediului
Bld. Muncii
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Mun. Reşiţa
Județul sediului
CARAŞ-SEVERIN
Codul poștal al sediului
320183
Strada domiciliului fiscal
Bld. Muncii
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Reşiţa
Județul domiciliului fiscal
CARAŞ-SEVERIN
Cod poștal domiciliu fiscal
320183

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
13 februarie 2014
Perioada 1: TVA până la
1 august 2017
Perioada 1: Anulare operată la
31 iulie 2017
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
16 ianuarie 2012
Perioada 2: TVA până la
1 august 2012
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
7 februarie 2007
Perioada 3: TVA până la
1 iunie 2011
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.a) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 aprilie 2017
TVA la încasare până la
1 august 2017
Actualizare TVA la încasare
31 iulie 2017
Publicare TVA la încasare
1 august 2017
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
25 octombrie 2018
Reactivare
26 noiembrie 2020
Publicarea deciziei
25 octombrie 2018

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 5114 Rev. 1Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 5119 Rev. 1Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 5188 Rev. 1Comerț cu ridicata al mașinilor, accesoriilor și uneltelor agricole, inclusiv al tractoarelor

CAEN 5248 Rev. 1Comerțul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a.

CAEN 7487 Rev. 1Alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Caraş-SeverinMunicipiul ReşiţaBulevardul MunciiCAEN 4614
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI