Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SCHEIDER SRL

SCHEIDER SRL

CUI 7565487 · SRL· Sat Lăzarea, Comuna Lăzarea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

SCHEIDER SRL are sediul în Sat Lăzarea, Comuna Lăzarea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-28,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 24,6 K lei, față de 34,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât12,3%

Marja netă calculată este 12,3% în 2025, față de 16,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-0,5%

Datoriile raportate sunt 673,8 K lei în 2025, față de 677,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202524,6 K lei-28,7% față de anul anterior2020: 48.3332021: 54.0172022: 31.2692023: 46.3872024: 34.4962025: 24.587
Rezultat net 20253 K lei-46,7% față de anul anterior2020: 4.0452021: 23.8452022: 17.5852023: 6.2032024: 5.6932025: 3.032
Angajați 20250Fără an comparabil2020: 22021: 22022: 12025: 0
Capitaluri proprii 2025-395,6 K leiDeficit de capital redus cu 0,8%2020: -451.9302021: -428.0852022: -410.5002023: -404.2982024: -398.6052025: -395.573
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate027 K54 K2020: 48,3 K lei48,3 K20202021: 54 K lei54 K20212022: 31,3 K lei31,3 K20222023: 46,4 K lei46,4 K20232024: 34,5 K lei34,5 K20242025: 24,6 K lei24,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%28,1%56,2%2020: 8,4%8,4%20202021: 44,1%44,1%20212022: 56,2%56,2%20222023: 13,4%13,4%20232024: 16,5%16,5%20242025: 12,3%12,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 3% · n=678

Cifra de afaceri: -28,7% față de anul anterior.Marjă netă 12,3% · -4,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-398,6 K lei
2025-395,6 K lei

Datorii raportate

2024677,3 K lei
2025673,8 K lei

Disponibilități bănești

20243,6 K lei
20253,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri46,4 K lei34,5 K lei24,6 K lei-28,7% față de anul anterior
Rezultat net6,2 K lei5,7 K lei3 K lei-46,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii-404,3 K lei-398,6 K lei-395,6 K leiDeficit de capital redus cu 0,8%
Datorii690,3 K lei677,3 K lei673,8 K lei-0,5% față de anul anterior
Creanțe——39 leiFără an comparabil
Angajați——0Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă12,3%16,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3% (n=678) · 2024: 2,8% (n=728)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale0,41×0,41×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=799) · 2024: 0,96× (n=864)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,6 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 33,1 zile (n=549) · 2024: 37,9 zile (n=575)

Stocuri în zile de vânzări4.024,1 zile2.870,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 133,8 zile (n=555) · 2024: 144,5 zile (n=590)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
24.587
Rezultat net
3.032
Angajați
0
Datorii
673.821
Active imobilizate
—
Active circulante
278.248
Capitaluri proprii
-395.573
Venituri totale
24.587
Cheltuieli totale
20.978
Stocuri
274.832
Creanțe
39
Casă și conturi la bănci
3.377
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
34.496
Rezultat net
5.693
Angajați
—
Datorii
677.271
Active imobilizate
—
Active circulante
278.666
Capitaluri proprii
-398.605
Venituri totale
39.496
Cheltuieli totale
32.718
Stocuri
275.023
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.643
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
46.387
Rezultat net
6.203
Angajați
—
Datorii
690.277
Active imobilizate
—
Active circulante
285.979
Capitaluri proprii
-404.298
Venituri totale
88.387
Cheltuieli totale
80.511
Stocuri
271.120
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
14.859
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.269
Rezultat net
17.585
Angajați
1
Datorii
670.383
Active imobilizate
—
Active circulante
259.883
Capitaluri proprii
-410.500
Venituri totale
82.519
Cheltuieli totale
64.221
Stocuri
255.431
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.452
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
54.017
Rezultat net
23.845
Angajați
2
Datorii
695.477
Active imobilizate
—
Active circulante
267.392
Capitaluri proprii
-428.085
Venituri totale
142.897
Cheltuieli totale
118.012
Stocuri
244.866
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
22.526
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
48.333
Rezultat net
4.045
Angajați
2
Datorii
620.534
Active imobilizate
—
Active circulante
168.604
Capitaluri proprii
-451.930
Venituri totale
66.708
Cheltuieli totale
61.870
Stocuri
157.456
Creanțe
3.461
Casă și conturi la bănci
7.687
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1995-07-26 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
7565487
Număr de înregistrare
J19/226/1995
Înmatriculare
11 aprilie 1995
EUID
ROONRC.J19/226/1995
Formă juridică
SRL
Sediu social
44 Sat Lăzarea, Comuna Lăzarea Harghita
Adresă fiscală
44 Lăzarea HARGHITA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 iulie 1995
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2024
Telefon
0746136620 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SZABÓ ATTILA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SCHEIDER SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.07.1995
Înregistrare fiscală
26 iulie 1995
Număr registrul comerțului
J1995000226198
Cod CAEN
2370
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Gheorgheni

Contact și adrese

Telefon
0746136620 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, SAT LĂZAREA COM. LĂZAREA, , NR.44
Cod poștal fiscal
537135
Numărul sediului
44
Localitatea sediului
Sat Lăzarea Com. Lăzarea
Județul sediului
HARGHITA
Codul poștal al sediului
537135
Numărul domiciliului fiscal
44
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Lăzarea Com. Lăzarea
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA
Cod poștal domiciliu fiscal
537135

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 2000
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 7 noiembrie 2026
    • adresa domiciliu fiscal.ddenumire Strada: fără valoare →
    • Adresă fiscală: JUD. HARGHITA, SAT LĂZAREA COM. LĂZAREA, NR.44 → JUD. HARGHITA, SAT LĂZAREA COM. LĂZAREA, , NR.44
    • date generale.nrRegCom: J19/226/1995 → J1995000226198
    • Telefon: 0744261505 → 0746136620

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 2362 Rev. 2Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții

CAEN 2370 Rev. 2Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaSat Lăzarea, Comuna LăzareaCAEN 2370
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI