Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SCHLANGER COMPANY INC S.R.L.

SCHLANGER COMPANY INC S.R.L.

CUI 4442986 · SRL· Municipiul Turda

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

SCHLANGER COMPANY INC S.R.L. are sediul în Municipiul Turda. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+2,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 354,2 K lei, față de 344,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât78,3%

Marja netă calculată este 78,3% în 2025, față de 81,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+13,8%

Datoriile raportate sunt 31,3 K lei în 2025, față de 27,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025354,2 K lei+2,8% față de anul anterior2020: 9.9142021: 14.4732022: 28.8842023: 374.8742024: 344.4002025: 354.200
Rezultat net 2025277,2 K lei-1,4% față de anul anterior2020: 3.2122021: 6.2102022: 12.9322023: 311.3632024: 281.0252025: 277.229
Angajați 20251+0% față de anul anterior2023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025285,3 K lei-1,3% față de anul anterior2020: -82.0952021: -75.8852022: -62.9542023: 248.4102024: 289.0872025: 285.291
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0187 K375 K2020: 9,9 K lei9,9 K20202021: 14,5 K lei14,5 K20212022: 28,9 K lei28,9 K20222023: 374,9 K lei374,9 K20232024: 344,4 K lei344,4 K20242025: 354,2 K lei354,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%41,5%83,1%Mediana sectorului (2025): 10,2% · n=1132020: 32,4%32,4%20202021: 42,9%42,9%20212022: 44,8%44,8%20222023: 83,1%83,1%20232024: 81,6%81,6%20242025: 78,3%78,3%2025

Cifra de afaceri: +2,8% față de anul anterior. Marja netă: 78,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii285,3 K lei-1,3% față de anul anterior
Datorii31,3 K lei+13,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri374,9 K lei344,4 K lei354,2 K lei+2,8% față de anul anterior
Rezultat net311,4 K lei281 K lei277,2 K lei-1,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii248,4 K lei289,1 K lei285,3 K lei-1,3% față de anul anterior
Datorii39,6 K lei27,5 K lei31,3 K lei+13,8% față de anul anterior
Creanțe229,5 K lei243,7 K lei238,6 K lei-2,1% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri78,3%10,2%n=11381,6%10,4%n=108
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)90,1%34,1%n=11291,3%25,1%n=112
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)9,9%50,1%n=1128,7%45,6%n=112
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1,8%37,8%n=1123%37,6%n=112
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)87,6%3,2%n=11288,8%0%n=112
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive97,2%36%n=10097,2%16,7%n=94
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii9,92×0,97×n=16011,16×0,99×n=156
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360242,53 zile40,29 zilen=101254,78 zile71,27 zilen=99
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3602,19 zile36,65 zilen=803,81 zile32,91 zilen=80
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați354.200 lei120.962 lein=66344.400 lei109.368 lein=68

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
354.200
Rezultat net
277.229
Angajați
1
Datorii
31.325
Active imobilizate
5.762
Active circulante
310.854
Capitaluri proprii
285.291
Venituri totale
354.200
Cheltuieli totale
66.558
Stocuri
2.155
Creanțe
238.623
Casă și conturi la bănci
70.076
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
344.400
Rezultat net
281.025
Angajați
1
Datorii
27.534
Active imobilizate
9.478
Active circulante
307.143
Capitaluri proprii
289.087
Venituri totale
344.400
Cheltuieli totale
53.250
Stocuri
3.643
Creanțe
243.741
Casă și conturi la bănci
59.759
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
374.874
Rezultat net
311.363
Angajați
1
Datorii
39.556
Active imobilizate
3.277
Active circulante
284.689
Capitaluri proprii
248.410
Venituri totale
374.874
Cheltuieli totale
59.837
Stocuri
3.643
Creanțe
229.533
Casă și conturi la bănci
51.513
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
28.884
Rezultat net
12.932
Angajați
—
Datorii
94.941
Active imobilizate
0
Active circulante
31.987
Capitaluri proprii
-62.954
Venituri totale
28.884
Cheltuieli totale
15.085
Stocuri
4.777
Creanțe
6.684
Casă și conturi la bănci
20.526
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
14.473
Rezultat net
6.210
Angajați
—
Datorii
106.751
Active imobilizate
0
Active circulante
30.866
Capitaluri proprii
-75.885
Venituri totale
14.473
Cheltuieli totale
7.829
Stocuri
2.669
Creanțe
1
Casă și conturi la bănci
28.196
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.914
Rezultat net
3.212
Angajați
—
Datorii
106.650
Active imobilizate
0
Active circulante
24.555
Capitaluri proprii
-82.095
Venituri totale
9.914
Cheltuieli totale
6.434
Stocuri
3.069
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
21.486
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-06-08Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-08-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

13 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
4442986
Număr de înregistrare
J1993002918129
Înmatriculare
27 iulie 1993
EUID
ROONRC.J1993002918129
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. GHEORGHE BARITIU 93 Municipiul Turda Cluj
Adresă fiscală
Str. GHEORGHE BARITIU 93 Turda CLUJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 august 1993
Înregistrare fiscală
9 februarie 2026
Telefon
0264313505 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SCHLANGER ROBERT

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SCHLANGER COMPANY INC S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.08.1993
Înregistrare fiscală
6 august 1993
Număr registrul comerțului
J1993002918129
Cod CAEN
2341
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Turda

Contact și adrese

Telefon
0264313505 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. TURDA, STR. GHEORGHE BARITIU, NR.93
Strada sediului
Str. GHEORGHE BARITIU
Numărul sediului
93
Localitatea sediului
Mun. Turda
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. GHEORGHE BARITIU
Numărul domiciliului fiscal
93
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Turda
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 1997
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (13) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SOCIETATEA SALINA TURDA SA13 din 13 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Cani (Rev.2)7 din 13 înregistrări (53,8%) · Vezi selecția

Ustensile de gatit (Rev.2)6 din 13 înregistrări (46,2%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

8 iunie 2026Achiziție directă

CANA PORTELAN PERSONALIZATA

Autoritate: SOCIETATEA SALINA TURDA SA

CPV 39221121-1 — Cani (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39221121-1

Vezi detaliile atribuirii →
180 leiValoare publicată
8 iunie 2026Achiziție directă

Ustensile de gatit

Autoritate: SOCIETATEA SALINA TURDA SA

CPV 39221180-2 — Ustensile de gatit (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39221180-2

Vezi detaliile atribuirii →
285 leiValoare publicată
29 aprilie 2026Achiziție directă

PRESARATOARE, SOLNITA

Autoritate: SOCIETATEA SALINA TURDA SA

CPV 39221180-2 — Ustensile de gatit (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39221180-2

Vezi detaliile atribuirii →
570 leiValoare publicată
29 aprilie 2026Achiziție directă

CANA PORTELAN PERSONALIZATA

Autoritate: SOCIETATEA SALINA TURDA SA

CPV 39221121-1 — Cani (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39221121-1

Vezi detaliile atribuirii →
1.800 leiValoare publicată
25 februarie 2026Achiziție directă

CANA PORTELAN PERSONALIZATA

Autoritate: SOCIETATEA SALINA TURDA SA

CPV 39221121-1 — Cani (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39221121-1

Vezi detaliile atribuirii →
1.500 leiValoare publicată
25 februarie 2026Achiziție directă

Solnita, presaratoare

Autoritate: SOCIETATEA SALINA TURDA SA

CPV 39221180-2 — Ustensile de gatit (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39221180-2

Vezi detaliile atribuirii →
1.200 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

22 activități autorizate

CAEN 1071 Rev. 2Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 1072 Rev. 2Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie

CAEN 1082 Rev. 2Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase

CAEN 1820 Rev. 2Reproducerea înregistrărilor

CAEN 2341 Rev. 2Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental

CAEN 4644 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4645 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4741 Rev. 2Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul TurdaStrada Gheorghe BaritiuCAEN 2341
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI