Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SCIENT ANALYTICS SRL

SCIENT ANALYTICS SRL

CUI 36256884 · SRL· Sat Tâncăbeşti, Comuna Snagov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

SCIENT ANALYTICS SRL are sediul în Sat Tâncăbeşti, Comuna Snagov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au scăzut-92,3%

Datoriile raportate sunt 2 K lei în 2025, față de 25,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 296.4772021: 150.0002022: 220.0002023: 244.0002024: 231.307
Rezultat net 2025-15,8 K leiTrecere pe pierdere2020: 121.2722021: -9.3572022: 136.2162023: 194.0822024: 137.1372025: -15.775
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 32022: 22023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025370,2 K lei-40% față de anul anterior2020: 165.2622021: 155.9052022: 292.1222023: 486.2042024: 616.8182025: 370.211
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0148 K296 K2020: 296,5 K lei296,5 K20202021: 150 K lei150 K20212022: 220 K lei220 K20222023: 244 K lei244 K20232024: 231,3 K lei231,3 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,2%36,7%79,5%2020: 40,9%40,9%20202021: -6,2%-6,2%20212022: 61,9%61,9%20222023: 79,5%79,5%20232024: 59,3%59,3%20242025Reper 2025: mediana sectorului 21,5% · n=189

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024616,8 K lei
2025370,2 K lei

Datorii raportate

202425,9 K lei
20252 K lei

Disponibilități bănești

20242,2 K lei
202536,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri244 K lei231,3 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net194,1 K lei137,1 K lei-15,8 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii486,2 K lei616,8 K lei370,2 K lei-40% față de anul anterior
Datorii16,1 K lei25,9 K lei2 K lei-92,3% față de anul anterior
Creanțe479,7 K lei640,5 K lei335,4 K lei-47,6% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă—59,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 21,5% (n=189) · 2024: 25,7% (n=522)

Rezultat / capitaluri proprii-4,3%22,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 64,3% (n=189) · 2024: 28,3% (n=572)

Vânzări per angajat—231.307 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 199.031 lei (n=103) · 2024: 201.504 lei (n=345)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale186,11×24,84×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,58× (n=247) · 2024: 1,42× (n=776)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări—996,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 104,3 zile (n=165) · 2024: 129,5 zile (n=485)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-15.775
Angajați
1
Datorii
2.000
Active imobilizate
—
Active circulante
372.211
Capitaluri proprii
370.211
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
15.775
Stocuri
—
Creanțe
335.387
Casă și conturi la bănci
36.824
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
231.307
Rezultat net
137.137
Angajați
1
Datorii
25.873
Active imobilizate
—
Active circulante
642.691
Capitaluri proprii
616.818
Venituri totale
231.307
Cheltuieli totale
72.583
Stocuri
—
Creanțe
640.507
Casă și conturi la bănci
2.184
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
244.000
Rezultat net
194.082
Angajați
1
Datorii
16.072
Active imobilizate
—
Active circulante
502.276
Capitaluri proprii
486.204
Venituri totale
244.003
Cheltuieli totale
47.847
Stocuri
18.612
Creanțe
479.700
Casă și conturi la bănci
3.964
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
220.000
Rezultat net
136.216
Angajați
2
Datorii
5.392
Active imobilizate
—
Active circulante
297.514
Capitaluri proprii
292.122
Venituri totale
220.003
Cheltuieli totale
81.697
Stocuri
18.612
Creanțe
273.000
Casă și conturi la bănci
5.902
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
150.000
Rezultat net
-9.357
Angajați
3
Datorii
52.807
Active imobilizate
—
Active circulante
208.712
Capitaluri proprii
155.905
Venituri totale
150.002
Cheltuieli totale
158.039
Stocuri
18.612
Creanțe
189.700
Casă și conturi la bănci
400
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
296.477
Rezultat net
121.272
Angajați
3
Datorii
19.095
Active imobilizate
—
Active circulante
184.357
Capitaluri proprii
165.262
Venituri totale
296.488
Cheltuieli totale
172.401
Stocuri
46.477
Creanțe
106.800
Casă și conturi la bănci
31.080
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-06-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36256884
Număr de înregistrare
J2016002694239
Înmatriculare
29 iunie 2016
EUID
ROONRC.J2016002694239
Formă juridică
SRL
Sediu social
PETRE ISPIRESCU 1 Sat Tâncăbeşti, Comuna Snagov Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str PETRE ISPIRESCU 1 Tâncăbeşti ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 iunie 2016
Înregistrare fiscală
8 decembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOBICĂ ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SCIENT ANALYTICS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.06.2016
Înregistrare fiscală
29 iunie 2016
Număr registrul comerțului
J2016002694239
Cod CAEN
7210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT TÂNCĂBEŞTI COM. SNAGOV, STR. PETRE ISPIRESCU, NR.1, CAMERA 2, ET.1
Cod poștal fiscal
77167
Strada sediului
Str. Petre Ispirescu
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sat Tâncăbeşti Com. Snagov
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77167
Detalii sediu
Camera 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Petre Ispirescu
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Tâncăbeşti Com. Snagov
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77167
Detalii domiciliu fiscal
Camera 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4646 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7211 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în biotehnologie

CAEN 7219 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8690 Rev. 2Alte activități referitoare la sănătatea umană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Tâncăbeşti, Comuna SnagovCAEN 7220
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI