Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SCORNI MARINESCU S.R.L.

SCORNI MARINESCU S.R.L.

CUI 43858793 · SRL· Sat Bălţaţi, Oraş Scorniceşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

SCORNI MARINESCU S.R.L. are sediul în Sat Bălţaţi, Oraş Scorniceşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+11,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 83,1 K lei, față de 74,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât61,8%

Marja netă calculată este 61,8% în 2025, față de 66,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-77,8%

Datoriile raportate sunt 1,7 K lei în 2025, față de 7,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202583,1 K lei+11,7% față de anul anterior2021: 32.8202022: 44.7392023: 42.6902024: 74.4242025: 83.129
Rezultat net 202551,4 K lei+4,2% față de anul anterior2021: 30.6222022: 38.5502023: 27.7662024: 49.3192025: 51.370
Angajați 20251Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202551,6 K lei-4% față de anul anterior2021: 30.8222022: 65.3722023: 43.1382024: 53.7062025: 51.570
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate042 K83 K2021: 32,8 K lei32,8 K20212022: 44,7 K lei44,7 K20222023: 42,7 K lei42,7 K20232024: 74,4 K lei74,4 K20242025: 83,1 K lei83,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%46,7%93,3%Mediana sectorului (2025): 7,9% · n=35522021: 93,3%93,3%20212022: 86,2%86,2%20222023: 65%65%20232024: 66,3%66,3%20242025: 61,8%61,8%2025

Cifra de afaceri: +11,7% față de anul anterior. Marja netă: 61,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii51,6 K lei-4% față de anul anterior
Datorii1,7 K lei-77,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri42,7 K lei74,4 K lei83,1 K lei+11,7% față de anul anterior
Rezultat net27,8 K lei49,3 K lei51,4 K lei+4,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii43,1 K lei53,7 K lei51,6 K lei-4% față de anul anterior
Datorii8,2 K lei7,5 K lei1,7 K lei-77,8% față de anul anterior
Creanțe——10,7 K leiFără an comparabil
Angajați——1Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri61,8%7,9%n=3.55266,3%8,4%n=3.749
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)96,9%35,2%n=2.39187,7%42,6%n=2.486
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)3,1%65,2%n=2.39112,3%58,2%n=2.486
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,4%24,2%n=2.3911,1%22,6%n=2.486
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)96,5%9,7%n=2.39080,6%7,4%n=2.484
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,6%50,9%n=3.20691,8%39,3%n=3.497
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii31,84×1,2×n=4.3348,07×1,37×n=4.624
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36046,12 zile40,99 zilen=3.101—40,19 zilen=3.162
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,15 zile2,82 zilen=1.2030,17 zile3,11 zilen=1.257
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați83.129 lei123.181 lein=2.528—110.981 lein=2.667

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
83.129
Rezultat net
51.370
Angajați
1
Datorii
1.665
Active imobilizate
226
Active circulante
53.009
Capitaluri proprii
51.570
Venituri totale
83.129
Cheltuieli totale
21.974
Stocuri
35
Creanțe
10.650
Casă și conturi la bănci
42.324
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
74.424
Rezultat net
49.319
Angajați
—
Datorii
7.503
Active imobilizate
678
Active circulante
60.531
Capitaluri proprii
53.706
Venituri totale
74.424
Cheltuieli totale
15.711
Stocuri
35
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
60.496
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
42.690
Rezultat net
27.766
Angajați
—
Datorii
8.186
Active imobilizate
1.131
Active circulante
50.193
Capitaluri proprii
43.138
Venituri totale
42.690
Cheltuieli totale
9.635
Stocuri
35
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
50.158
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
44.739
Rezultat net
38.550
Angajați
—
Datorii
2.658
Active imobilizate
1.583
Active circulante
66.447
Capitaluri proprii
65.372
Venituri totale
44.739
Cheltuieli totale
4.847
Stocuri
35
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
66.412
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
32.820
Rezultat net
30.622
Angajați
—
Datorii
2.950
Active imobilizate
2.035
Active circulante
31.737
Capitaluri proprii
30.822
Venituri totale
32.820
Cheltuieli totale
1.214
Stocuri
35
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
31.702
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-03-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43858793
Număr de înregistrare
J2021000239283
Înmatriculare
5 martie 2021
EUID
ROONRC.J2021000239283
Formă juridică
SRL
Sediu social
BĂLŢAŢI 44 Sat Bălţaţi, Oraş Scorniceşti Olt
Adresă fiscală
Str BĂLŢAŢI 44 Bălţaţi OLT
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 martie 2021
Înregistrare fiscală
25 aprilie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MARINESCU CONSTANTIN-CĂTĂLIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SCORNI MARINESCU S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.03.2021
Înregistrare fiscală
5 martie 2021
Număr registrul comerțului
J2021000239283
Cod CAEN
5320
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. OLT, SAT BĂLŢAŢI ORŞ. SCORNICEŞTI, STR. BĂLŢAŢI, NR.44
Cod poștal fiscal
235601
Strada sediului
Str. Bălţaţi
Numărul sediului
44
Localitatea sediului
Sat Bălţaţi Orş. Scorniceşti
Județul sediului
OLT
Codul poștal al sediului
235601
Strada domiciliului fiscal
Str. Bălţaţi
Numărul domiciliului fiscal
44
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bălţaţi Orş. Scorniceşti
Județul domiciliului fiscal
OLT
Cod poștal domiciliu fiscal
235601

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 5320 Rev. 3Alte activități poștale și de curier

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul OltSat Bălţaţi, Oraş ScorniceştiCAEN 5320
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI