Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SCURTNIK CONSTRUCT SRL

SCURTNIK CONSTRUCT SRL

CUI 34964582 · SRL· Sat Gersa I, Comuna Rebrisoara· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

SCURTNIK CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Gersa I, Comuna Rebrisoara și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-85,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 24,7 K lei, față de 173 K lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât-124,9%

Marja netă calculată este -124,9% în 2022, față de 0,2% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202224,7 K lei-85,7% față de anul anterior2020: 81.2502021: 172.9502022: 24.650
Rezultat net 2022-30,8 K leiTrecere pe pierdere2020: -137.3752021: 3462022: -30.796
Angajați 20221-75% față de anul anterior2020: 52021: 42022: 1
Capitaluri proprii 2022-95,8 K leiDeficit de capital majorat cu 47,4%2020: -65.3132021: -64.9672022: -95.763
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate086 K173 K2020: 81,3 K lei81,3 K20202021: 173 K lei173 K20212022: 24,7 K lei24,7 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-169,1%-75,6%17,8%2020: -169,1%-169,1%20202021: 0,2%0,2%20212022: -124,9%-124,9%2022Reper 2022: mediana sectorului 17,8% · n=31.798

Cifra de afaceri: -85,7% față de anul anterior.Marjă netă -124,9% · -125,1 pp față de 2021

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2021-65 K lei
2022-95,8 K lei

Datorii raportate

2021148,7 K lei
2022165,1 K lei

Disponibilități bănești

202122,4 K lei
2022-13 lei

Capital de lucru net

2021—
2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri81,3 K lei173 K lei24,7 K lei-85,7% față de anul anterior
Rezultat net-137,4 K lei346 lei-30,8 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii-65,3 K lei-65 K lei-95,8 K leiDeficit de capital majorat cu 47,4%
Datorii120,8 K lei148,7 K lei165,1 K lei+11% față de anul anterior
Creanțe55,4 K lei61,4 K lei69,4 K lei+13,1% față de anul anterior
Angajați541-75% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2022 / 2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20222021
Marjă netă-124,9%0,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2022: 17,8% (n=31.798) · 2021: 15,2% (n=27.590)

Vânzări per angajat24.650 lei43.238 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2022: 94.472 lei (n=27.317) · 2021: 82.952 lei (n=22.853)

Capital și îndatorare

Indicator20222021
Active circulante / datorii totale0,42×0,56×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 1,38× (n=40.682) · 2021: 1,36× (n=35.665)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20222021
Creanțe în zile de vânzări1.013,5 zile127,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2022: 84,6 zile (n=26.937) · 2021: 71,5 zile (n=23.107)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
24.650
Rezultat net
-30.796
Angajați
1
Datorii
165.146
Active imobilizate
—
Active circulante
69.383
Capitaluri proprii
-95.763
Venituri totale
24.651
Cheltuieli totale
55.200
Stocuri
—
Creanțe
69.396
Casă și conturi la bănci
-13
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
172.950
Rezultat net
346
Angajați
4
Datorii
148.714
Active imobilizate
—
Active circulante
83.747
Capitaluri proprii
-64.967
Venituri totale
172.958
Cheltuieli totale
170.883
Stocuri
—
Creanțe
61.363
Casă și conturi la bănci
22.384
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
81.250
Rezultat net
-137.375
Angajați
5
Datorii
120.838
Active imobilizate
—
Active circulante
55.525
Capitaluri proprii
-65.313
Venituri totale
156.180
Cheltuieli totale
292.823
Stocuri
—
Creanțe
55.360
Casă și conturi la bănci
165
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 86% față de 2021.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 86% față de 2021.

Ministerul Finanțelor · 2022
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34964582
Număr de înregistrare
J6/497/2015
Înmatriculare
3 septembrie 2015
EUID
ROONRC.J6/497/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
159 Sat Gersa I, Comuna Rebrisoara Bistriţa-Năsăud · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator provizoriu
LEVITOMI EXPERT SPRL
reprezentant al persoanei juridice
COJOL VIRGIL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SCURTNIK CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 19.06.2023
Înregistrare fiscală
3 septembrie 2015
Număr registrul comerțului
J06/497/2015
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Năsăud

Contact și adrese

Telefon
0766591256 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT GERSA I COM. REBRIŞOARA, NR.159
Cod poștal fiscal
427241
Numărul sediului
159
Localitatea sediului
Sat Gersa I Com. Rebrişoara
Județul sediului
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Codul poștal al sediului
427241
Numărul domiciliului fiscal
159
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Gersa I Com. Rebrişoara
Județul domiciliului fiscal
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Cod poștal domiciliu fiscal
427241

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 septembrie 2020
TVA până la
19 iunie 2023
Anulare operată la
19 iunie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudSat Gersa I, Comuna RebrisoaraCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI