Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SECULUM SRL

SECULUM SRL

CUI 12790396 · SRL· Municipiul Slatina

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări neschimbate. Marjă în creștere.

SECULUM SRL are sediul în Municipiul Slatina. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri este neschimbată0%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 31,2 K lei, față de 31,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut84,3%

Marja netă calculată este 84,3% în 2025, față de 84% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+20,6%

Datoriile raportate sunt 25,1 K lei în 2025, față de 20,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202531,2 K leiNeschimbat față de anul anterior2020: 31.2002021: 31.2002022: 31.2002023: 31.2002024: 31.2002025: 31.200
Rezultat net 202526,3 K lei+0,4% față de anul anterior2020: 30.2642021: 30.2642022: 30.2642023: 26.2082024: 26.2082025: 26.308
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025103,9 K lei+2,3% față de anul anterior2020: 115.9262021: 146.1902022: 176.4542023: 131.6622024: 101.5422025: 103.850
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate016 K31 K2020: 31,2 K lei31,2 K20202021: 31,2 K lei31,2 K20212022: 31,2 K lei31,2 K20222023: 31,2 K lei31,2 K20232024: 31,2 K lei31,2 K20242025: 31,2 K lei31,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%48,5%97%2020: 97%97%20202021: 97%97%20212022: 97%97%20222023: 84%84%20232024: 84%84%20242025: 84,3%84,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,5% · n=7.312

Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă 84,3% · +0,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024101,5 K lei
2025103,9 K lei

Datorii raportate

202420,8 K lei
202525,1 K lei

Disponibilități bănești

202437,2 K lei
202528,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri31,2 K lei31,2 K lei31,2 K leiNeschimbat față de anul anterior
Rezultat net26,2 K lei26,2 K lei26,3 K lei+0,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii131,7 K lei101,5 K lei103,9 K lei+2,3% față de anul anterior
Datorii16,2 K lei20,8 K lei25,1 K lei+20,6% față de anul anterior
Creanțe120,2 K lei83,5 K lei98,4 K lei+17,9% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă84,3%84%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,5% (n=7.312) · 2024: 1,6% (n=8.153)

Rezultat / active (A+B)20,4%21,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0% (n=5.938) · 2024: 0% (n=6.460)

Rezultat / capitaluri proprii25,3%25,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 16,4% (n=5.316) · 2024: 13,7% (n=5.972)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)80,5%83%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 8,4% (n=5.944) · 2024: 16,2% (n=6.469)

Datorii / active (A+B)19,5%17%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 90,3% (n=5.944) · 2024: 83,3% (n=6.469)

Ponderea activelor imobilizate1,3%1,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,4% (n=5.944) · 2024: 24,4% (n=6.469)

Active circulante / datorii totale5,06×5,79×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,7× (n=9.488) · 2024: 0,75× (n=10.446)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări1.135,4 zile963,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 15,2 zile (n=6.679) · 2024: 14,2 zile (n=7.268)

Stocuri în zile de vânzări0 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 34,9 zile (n=6.528) · 2024: 37,1 zile (n=7.157)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.200
Rezultat net
26.308
Angajați
—
Datorii
25.147
Active imobilizate
1.662
Active circulante
127.335
Capitaluri proprii
103.850
Venituri totale
31.200
Cheltuieli totale
—
Stocuri
1
Creanțe
98.400
Casă și conturi la bănci
28.934
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.200
Rezultat net
26.208
Angajați
—
Datorii
20.844
Active imobilizate
1.663
Active circulante
120.723
Capitaluri proprii
101.542
Venituri totale
31.200
Cheltuieli totale
—
Stocuri
1
Creanțe
83.490
Casă și conturi la bănci
37.232
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.200
Rezultat net
26.208
Angajați
—
Datorii
16.203
Active imobilizate
1.663
Active circulante
146.202
Capitaluri proprii
131.662
Venituri totale
31.200
Cheltuieli totale
—
Stocuri
1
Creanțe
120.221
Casă și conturi la bănci
25.980
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.200
Rezultat net
30.264
Angajați
—
Datorii
5.530
Active imobilizate
1.663
Active circulante
180.321
Capitaluri proprii
176.454
Venituri totale
31.200
Cheltuieli totale
—
Stocuri
1
Creanțe
70.223
Casă și conturi la bănci
110.097
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.200
Rezultat net
30.264
Angajați
—
Datorii
4.594
Active imobilizate
1.663
Active circulante
149.121
Capitaluri proprii
146.190
Venituri totale
31.200
Cheltuieli totale
—
Stocuri
1
Creanțe
70.223
Casă și conturi la bănci
78.897
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.200
Rezultat net
30.264
Angajați
—
Datorii
3.658
Active imobilizate
1.663
Active circulante
117.921
Capitaluri proprii
115.926
Venituri totale
31.200
Cheltuieli totale
—
Stocuri
1
Creanțe
70.221
Casă și conturi la bănci
47.699
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2000-03-17 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
12790396
Număr de înregistrare
J28/48/2000
Înmatriculare
9 martie 2000
EUID
ROONRC.J28/48/2000
Formă juridică
SRL
Sediu social
CORNIŞEI 1 ZA 3 Municipiul Slatina Olt
Adresă fiscală
Str. CORNIŞEI 1 Slatina OLT · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 martie 2000
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0742898281 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VASILE MIHAI-AURELIAN
administrator
VASILE MIRELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SECULUM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.03.2000
Înregistrare fiscală
17 martie 2000
Număr registrul comerțului
J28/48/2000
Cod CAEN
4722
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt

Contact și adrese

Telefon
0742898281 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. OLT, MUN. SLATINA, STR. CORNIŞEI, NR.1, BL.ZA 3, SC.G, ET.3, AP.7
Cod poștal fiscal
230027
Strada sediului
Str. Cornişei
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Slatina
Județul sediului
OLT
Codul poștal al sediului
230027
Strada domiciliului fiscal
Str. Cornişei
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Slatina
Județul domiciliului fiscal
OLT
Cod poștal domiciliu fiscal
230027

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 2001
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul OltMunicipiul SlatinaCAEN 5630
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI