Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SECURITY ISSUES SRL

SECURITY ISSUES SRL

CUI 24559302 · SRL· Sat Giroc, Comuna Giroc

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SECURITY ISSUES SRL are sediul în Sat Giroc, Comuna Giroc. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+28%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 131,4 K lei, față de 102,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut2,1%

Marja netă calculată este 2,1% în 2025, față de 0,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+39,1%

Datoriile raportate sunt 16,6 K lei în 2025, față de 11,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025131,4 K lei+28% față de anul anterior2020: 240.8142021: 248.5632022: 140.8722023: 89.8082024: 102.6962025: 131.400
Rezultat net 20252,8 K lei+452,5% față de anul anterior2020: 2442021: -20.2542022: 4512023: -7.2672024: 4992025: 2.757
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2020: 62021: 62022: 32023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 20253,5 K lei+368,5% față de anul anterior2020: 14.3292021: -6.0422022: -7.6212023: -4.1402024: 7552025: 3.537
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0124 K249 K2020: 240,8 K lei240,8 K20202021: 248,6 K lei248,6 K20212022: 140,9 K lei140,9 K20222023: 89,8 K lei89,8 K20232024: 102,7 K lei102,7 K20242025: 131,4 K lei131,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-8,1%0,5%9,2%2020: 0,1%0,1%20202021: -8,1%-8,1%20212022: 0,3%0,3%20222023: -8,1%-8,1%20232024: 0,5%0,5%20242025: 2,1%2,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,2% · n=542

Cifra de afaceri: +28% față de anul anterior.Marjă netă 2,1% · +1,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024755 lei
20253,5 K lei

Datorii raportate

202411,9 K lei
202516,6 K lei

Disponibilități bănești

202411,3 K lei
202517,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri89,8 K lei102,7 K lei131,4 K lei+28% față de anul anterior
Rezultat net-7,3 K lei499 lei2,8 K lei+452,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii-4,1 K lei755 lei3,5 K lei+368,5% față de anul anterior
Datorii14,4 K lei11,9 K lei16,6 K lei+39,1% față de anul anterior
Creanțe——1,6 K leiFără an comparabil
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă2,1%0,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,2% (n=542) · 2024: 9% (n=946)

Rezultat / active (A+B)13,7%3,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 9,8% (n=490) · 2024: 10,9% (n=847)

Rezultat / capitaluri proprii77,9%66,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 52,5% (n=490) · 2024: 49% (n=834)

Vânzări per angajat65.700 lei51.348 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 78.665 lei (n=482) · 2024: 67.879 lei (n=850)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)17,6%6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 33,6% (n=490) · 2024: 35,1% (n=847)

Datorii / active (A+B)82,4%94%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 67,2% (n=490) · 2024: 64,7% (n=847)

Ponderea activelor imobilizate3,5%10,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 14,4% (n=490) · 2024: 12,5% (n=847)

Active circulante / datorii totale1,17×0,95×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,02× (n=757) · 2024: 1,07× (n=1.252)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări4,4 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 88,1 zile (n=533) · 2024: 79,2 zile (n=918)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
131.400
Rezultat net
2.757
Angajați
2
Datorii
16.587
Active imobilizate
705
Active circulante
19.419
Capitaluri proprii
3.537
Venituri totale
131.400
Cheltuieli totale
126.702
Stocuri
—
Creanțe
1.595
Casă și conturi la bănci
17.824
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
102.696
Rezultat net
499
Angajați
2
Datorii
11.925
Active imobilizate
1.357
Active circulante
11.323
Capitaluri proprii
755
Venituri totale
112.206
Cheltuieli totale
110.754
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
11.323
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
89.808
Rezultat net
-7.267
Angajați
2
Datorii
14.394
Active imobilizate
2.008
Active circulante
8.246
Capitaluri proprii
-4.140
Venituri totale
89.808
Cheltuieli totale
96.177
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
8.246
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
140.872
Rezultat net
451
Angajați
3
Datorii
25.119
Active imobilizate
2.720
Active circulante
14.778
Capitaluri proprii
-7.621
Venituri totale
140.872
Cheltuieli totale
138.841
Stocuri
—
Creanțe
6.607
Casă și conturi la bănci
8.171
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
248.563
Rezultat net
-20.254
Angajați
6
Datorii
49.802
Active imobilizate
11.739
Active circulante
32.021
Capitaluri proprii
-6.042
Venituri totale
248.563
Cheltuieli totale
266.506
Stocuri
—
Creanțe
27.484
Casă și conturi la bănci
4.537
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
240.814
Rezultat net
244
Angajați
6
Datorii
57.829
Active imobilizate
20.982
Active circulante
51.176
Capitaluri proprii
14.329
Venituri totale
240.814
Cheltuieli totale
238.283
Stocuri
—
Creanțe
22.201
Casă și conturi la bănci
28.975
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-11

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-10-06 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-10–2026-10-11 · verificat 2026-10-11.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
24559302
Număr de înregistrare
J2008003533356
Înmatriculare
6 octombrie 2008
EUID
ROONRC.J2008003533356
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. CARPATI 39/D Sat Giroc, Comuna Giroc Timiş
Adresă fiscală
Str. CARPATI 39/D Giroc TIMIŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 octombrie 2008
Înregistrare fiscală
28 ianuarie 2026
Telefon
0723855355 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FLOREA ION ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SECURITY ISSUES SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.10.2008
Înregistrare fiscală
6 octombrie 2008
Număr registrul comerțului
J2008003533356
Cod CAEN
8001
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0723855355 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT GIROC COM. GIROC, STR. CARPATI, NR.39/D
Cod poștal fiscal
307220
Strada sediului
Str. CARPATI
Numărul sediului
39/D
Localitatea sediului
Sat Giroc Com. Giroc
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307220
Strada domiciliului fiscal
Str. CARPATI
Numărul domiciliului fiscal
39/D
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Giroc Com. Giroc
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307220

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 2009
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
19 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
20 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 8010 Rev. 2Activități de protecție și gardă

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-11Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Giroc, Comuna GirocCAEN 8010
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI