Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SECURITY SYSTEMS SRL

SECURITY SYSTEMS SRL

CUI 13678960 · SRL· Municipiul Miercurea Ciuc· Alte lucrări de instalații pentru construcții

întrerupere temporară de activitateONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăîntrerupere temporară de activitateVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

SECURITY SYSTEMS SRL are sediul în Municipiul Miercurea Ciuc și raportează activitatea alte lucrări de instalații pentru construcții. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-28,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 84,8 K lei, față de 119,2 K lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât-90,6%

Marja netă calculată este -90,6% în 2022, față de -49% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
96/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202284,8 K lei-28,9% față de anul anterior2020: 118.9172021: 119.1762022: 84.751
Rezultat net 2022-76,8 K leiPierdere majorată cu 31,5%2020: -76.1212021: -58.4042022: -76.790
Angajați 20222Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 2
Capitaluri proprii 2022-256,3 K leiDeficit de capital majorat cu 42,8%2020: -121.0802021: -179.4832022: -256.273
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate060 K119 K2020: 118,9 K lei118,9 K20202021: 119,2 K lei119,2 K20212022: 84,8 K lei84,8 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-90,6%-35,7%19,2%2020: -64%-64%20202021: -49%-49%20212022: -90,6%-90,6%2022Reper 2022: mediana sectorului 19,2% · n=961

Cifra de afaceri: -28,9% față de anul anterior.Marjă netă -90,6% · -41,6 pp față de 2021

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2021-179,5 K lei
2022-256,3 K lei

Datorii raportate

2021284,4 K lei
2022348,6 K lei

Disponibilități bănești

20214,5 K lei
20224,8 K lei

Capital de lucru net

2021—
2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri118,9 K lei119,2 K lei84,8 K lei-28,9% față de anul anterior
Rezultat net-76,1 K lei-58,4 K lei-76,8 K leiPierdere majorată cu 31,5%
Capitaluri proprii-121,1 K lei-179,5 K lei-256,3 K leiDeficit de capital majorat cu 42,8%
Datorii195,5 K lei284,4 K lei348,6 K lei+22,6% față de anul anterior
Creanțe6,3 K lei12,9 K lei19,9 K lei+54,9% față de anul anterior
Angajați222Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2022 / 2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20222021
Marjă netă-90,6%-49%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2022: 19,2% (n=961) · 2021: 18,3% (n=858)

Rezultat / active (A+B)-83,2%-55,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 14,2% (n=739) · 2021: 11,5% (n=694)

Vânzări per angajat42.376 lei59.588 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2022: 131.604 lei (n=799) · 2021: 120.899 lei (n=678)

Capital și îndatorare

Indicator20222021
Capitaluri proprii / active (A+B)-277,7%-171,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 56,6% (n=740) · 2021: 58,4% (n=695)

Datorii / active (A+B)377,7%271,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 41,4% (n=740) · 2021: 39,2% (n=695)

Ponderea activelor imobilizate16,8%7,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 11,7% (n=740) · 2021: 13,5% (n=695)

Active circulante / datorii totale0,22×0,34×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 1,79× (n=1.141) · 2021: 2× (n=1.043)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20222021
Creanțe în zile de vânzări84,7 zile38,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2022: 71,7 zile (n=870) · 2021: 64,2 zile (n=773)

Stocuri în zile de vânzări221,2 zile239,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2022: 22,3 zile (n=552) · 2021: 20,4 zile (n=493)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
84.751
Rezultat net
-76.790
Angajați
2
Datorii
348.561
Active imobilizate
15.508
Active circulante
76.780
Capitaluri proprii
-256.273
Venituri totale
84.751
Cheltuieli totale
160.692
Stocuri
52.079
Creanțe
19.944
Casă și conturi la bănci
4.757
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
119.176
Rezultat net
-58.404
Angajați
2
Datorii
284.412
Active imobilizate
8.338
Active circulante
96.591
Capitaluri proprii
-179.483
Venituri totale
119.177
Cheltuieli totale
176.389
Stocuri
79.206
Creanțe
12.872
Casă și conturi la bănci
4.513
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
118.917
Rezultat net
-76.121
Angajați
2
Datorii
195.499
Active imobilizate
8.858
Active circulante
65.561
Capitaluri proprii
-121.080
Venituri totale
126.388
Cheltuieli totale
201.375
Stocuri
56.738
Creanțe
6.279
Casă și conturi la bănci
2.544
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

96/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-12-11. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2023-11-10
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCîntrerupere temporară de activitate2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeRezultat posibil incomplet2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-12-11. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2023-11-10
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2022 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2022
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-11-10 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Rezultatul poate fi incomplet din cauza limitei serviciului. · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
13678960
Număr de înregistrare
J19/30/2001
Înmatriculare
1 februarie 2001
EUID
ROONRC.J19/30/2001
Formă juridică
SRL
Sediu social
Aleea NARCISELOR 4 Municipiul Miercurea Ciuc Harghita · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea NARCISELOR 4 Miercurea Ciuc HARGHITA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
10 noiembrie 2023
Înregistrare fiscală
28 decembrie 2023
Telefon
371640

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PÉTER ANDRÁS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SECURITY SYSTEMS SRL
Stare de înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 10.11.2023
Înregistrare fiscală
2 februarie 2001
Număr registrul comerțului
J19/30/2001
Cod CAEN
4321
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita

Contact și adrese

Telefon
371640
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, MUN. MIERCUREA CIUC, ALEEA NARCISELOR, NR.4, SC.B, AP.15
Cod poștal fiscal
530184
Strada sediului
Aleea Narciselor
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Mun. Miercurea Ciuc
Județul sediului
HARGHITA
Codul poștal al sediului
530184
Strada domiciliului fiscal
Aleea Narciselor
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Miercurea Ciuc
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA
Cod poștal domiciliu fiscal
530184

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 martie 2001
TVA până la
11 decembrie 2023
Anulare operată la
28 decembrie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
29 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
30 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
11 decembrie 2023
Publicarea deciziei
13 decembrie 2023

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Rezultat posibil incomplet
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaMunicipiul Miercurea CiucAleea NarciselorCAEN 4329
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI