Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SELECT FOOD BUSINESS S.R.L.

SELECT FOOD BUSINESS S.R.L.

CUI 47555270 · SRL· Loc. Oarda, Municipiul Alba Iulia

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

SELECT FOOD BUSINESS S.R.L. are sediul în Loc. Oarda, Municipiul Alba Iulia. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 129,6 K lei, față de 124 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-8,8%

Marja netă calculată este -8,8% în 2025, față de 56,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-11,7%

Datoriile raportate sunt 118,1 K lei în 2025, față de 133,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025129,6 K lei+4,5% față de anul anterior2023: 2.9412024: 124.0002025: 129.550
Rezultat net 2025-11,4 K lei-116,2% față de anul anterior2023: -96.6182024: 70.4632025: -11.400
Angajați 20251+0% față de anul anterior2023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-37,4 K lei-43,9% față de anul anterior2023: -96.4182024: -25.9552025: -37.355
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate065 K130 K2023: 2,9 K lei2,9 K20232024: 124 K lei124 K20242025: 129,6 K lei129,6 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-3.285,2%-1.614,2%56,8%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=218732023: -3.285,2%-3.285,2%20232024: 56,8%56,8%20242025: -8,8%-8,8%2025

Cifra de afaceri: +4,5% față de anul anterior. Marja netă: -8,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-37,4 K lei-43,9% față de anul anterior
Datorii118,1 K lei-11,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,9 K lei124 K lei129,6 K lei+4,5% față de anul anterior
Rezultat net-96,6 K lei70,5 K lei-11,4 K lei-116,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii-96,4 K lei-26 K lei-37,4 K lei-43,9% față de anul anterior
Datorii119,3 K lei133,8 K lei118,1 K lei-11,7% față de anul anterior
Creanțe9,4 K lei9,4 K lei—Fără an comparabil
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-8,8%9,1%n=21.87356,8%8,4%n=33.726
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,68×1,04×n=30.3830,81×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—95,63 zilen=19.90327,32 zile92,22 zilen=29.935
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360166,37 zile21,06 zilen=11.57233,58 zile20,51 zilen=16.724
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați129.550 lei146.488 lein=18.342124.000 lei126.637 lein=29.144

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
129.550
Rezultat net
-11.400
Angajați
1
Datorii
118.134
Active imobilizate
—
Active circulante
80.779
Capitaluri proprii
-37.355
Venituri totale
129.550
Cheltuieli totale
139.454
Stocuri
59.871
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
20.908
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
124.000
Rezultat net
70.463
Angajați
1
Datorii
133.756
Active imobilizate
—
Active circulante
107.801
Capitaluri proprii
-25.955
Venituri totale
124.000
Cheltuieli totale
52.297
Stocuri
11.566
Creanțe
9.410
Casă și conturi la bănci
86.825
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.941
Rezultat net
-96.618
Angajați
1
Datorii
119.285
Active imobilizate
—
Active circulante
22.867
Capitaluri proprii
-96.418
Venituri totale
2.941
Cheltuieli totale
99.530
Stocuri
11.566
Creanțe
9.410
Casă și conturi la bănci
1.891
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-02-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47555270
Număr de înregistrare
J1/125/2023
Înmatriculare
2 februarie 2023
EUID
ROONRC.J1/125/2023
Formă juridică
SRL
Sediu social
BIRUINŢEI 72 Loc. Oarda, Municipiul Alba Iulia Alba
Adresă fiscală
Str. BIRUINŢEI 72 Oarda ALBA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 februarie 2023
Înregistrare fiscală
3 septembrie 2025
Telefon
0751558674 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PUICAN VLAD ȘTEFAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SELECT FOOD BUSINESS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.02.2023
Înregistrare fiscală
2 februarie 2023
Număr registrul comerțului
J01/125/2023
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba

Contact și adrese

Telefon
0751558674 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ALBA, LOC. OARDA MUN. ALBA IULIA, STR. BIRUINŢEI, NR.72
Cod poștal fiscal
510003
Strada sediului
Str. Biruinţei
Numărul sediului
72
Localitatea sediului
Loc. Oarda Mun. Alba Iulia
Județul sediului
ALBA
Codul poștal al sediului
510003
Strada domiciliului fiscal
Str. Biruinţei
Numărul domiciliului fiscal
72
Localitatea domiciliului fiscal
Loc. Oarda Mun. Alba Iulia
Județul domiciliului fiscal
ALBA
Cod poștal domiciliu fiscal
510003

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
4 septembrie 2025
Perioada 2: TVA de la
1 martie 2023
Perioada 2: TVA până la
30 aprilie 2024
Perioada 2: Anulare operată la
7 mai 2024
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5590 Rev. 2Alte servicii de cazare

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

CAEN 9313 Rev. 2Activități ale centrelor de fitness

CAEN 9602 Rev. 2Coafură și alte activități de înfrumusețare

CAEN 9604 Rev. 2Activități de întreținere corporală

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AlbaLoc. Oarda, Municipiul Alba IuliaCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI