radiată
ONRC · 2026-09-03SELECT VISUAL SRL
radiatăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în scădere.
SELECT VISUAL SRL are sediul în Sat Panticeu, Comuna Panticeu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,3 mil. lei, față de 1,5 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025Marja netă calculată este 6,4% în 2025, față de 22% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 5,1% · n=4.691Cifra de afaceri: -15,2% față de anul anterior.Marjă netă 6,4% · -15,6 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 869,3 K lei | 1,5 mil. lei | 1,3 mil. lei | -15,2% față de anul anterior |
| Rezultat net | 176,3 K lei | 338,6 K lei | 83,6 K lei | -75,3% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 349,9 K lei | 688,5 K lei | 772,1 K lei | +12,1% față de anul anterior |
| Datorii | 416,9 K lei | 882,6 K lei | 1 mil. lei | +13,7% față de anul anterior |
| Creanțe | 303,6 K lei | 690,7 K lei | 704,7 K lei | +2% față de anul anterior |
| Angajați | 1 | 1 | 3 | +200% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 5,1% (n=4.691) · 2024: 5,7% (n=4.985)
Mediana sectorului: 2025: 4,3% (n=4.066) · 2024: 4,6% (n=4.303)
Mediana sectorului: 2025: 21% (n=4.279) · 2024: 21,1% (n=4.534)
Mediana sectorului: 2025: 443.847 lei (n=3.356) · 2024: 414.316 lei (n=3.672)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 31,6% (n=4.066) · 2024: 36,2% (n=4.303)
Mediana sectorului: 2025: 68,1% (n=4.066) · 2024: 63,3% (n=4.303)
Mediana sectorului: 2025: 11% (n=4.066) · 2024: 11% (n=4.303)
Mediana sectorului: 2025: 1,1× (n=5.980) · 2024: 1,15× (n=6.413)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 69,2 zile (n=4.554) · 2024: 64,9 zile (n=4.770)
Mediana sectorului: 2025: 67,5 zile (n=4.074) · 2024: 70 zile (n=4.254)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 1.303.686
- Rezultat net
- 83.574
- Angajați
- 3
- Datorii
- 1.003.180
- Active imobilizate
- 259.197
- Active circulante
- 1.527.338
- Capitaluri proprii
- 772.105
- Venituri totale
- 1.309.891
- Cheltuieli totale
- 1.197.105
- Stocuri
- 727.520
- Creanțe
- 704.688
- Casă și conturi la bănci
- 95.130
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 11.250
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 220
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 1.537.529
- Rezultat net
- 338.621
- Angajați
- 1
- Datorii
- 882.630
- Active imobilizate
- 359.843
- Active circulante
- 1.222.569
- Capitaluri proprii
- 688.532
- Venituri totale
- 1.539.120
- Cheltuieli totale
- 1.160.735
- Stocuri
- 506.171
- Creanțe
- 690.749
- Casă și conturi la bănci
- 25.649
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 11.250
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 220
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 869.259
- Rezultat net
- 176.275
- Angajați
- 1
- Datorii
- 416.901
- Active imobilizate
- 169.712
- Active circulante
- 608.824
- Capitaluri proprii
- 349.911
- Venituri totale
- 889.302
- Cheltuieli totale
- 705.278
- Stocuri
- 218.686
- Creanțe
- 303.645
- Casă și conturi la bănci
- 86.493
- Cheltuieli în avans
- 776
- Venituri în avans
- 12.500
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 220
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 681.888
- Rezultat net
- 158.747
- Angajați
- 1
- Datorii
- 327.108
- Active imobilizate
- 20.923
- Active circulante
- 479.820
- Capitaluri proprii
- 173.635
- Venituri totale
- 683.365
- Cheltuieli totale
- 509.705
- Stocuri
- 163.658
- Creanțe
- 173.858
- Casă și conturi la bănci
- 142.304
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 220
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 273.948
- Rezultat net
- 62.557
- Angajați
- —
- Datorii
- 196.572
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 211.461
- Capitaluri proprii
- 14.889
- Venituri totale
- 278.328
- Cheltuieli totale
- 207.456
- Stocuri
- 114.103
- Creanțe
- 55.942
- Casă și conturi la bănci
- 41.416
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 220
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 187.791
- Rezultat net
- -48.190
- Angajați
- —
- Datorii
- 50.191
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 2.523
- Capitaluri proprii
- -47.668
- Venituri totale
- 196.650
- Cheltuieli totale
- 238.943
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 2.490
- Casă și conturi la bănci
- 33
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 220
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
radiată
ONRC · 2026-09-03Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
radiată
ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-12-02 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
5 dosare cu nume identic · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.
Cerere în anulare (OUG 119/2007) · Fond
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond
1 termen · ultima soluție: indisponibilă
Soluție indisponibilă
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond
5 termene · ultima soluție: Respinge cererea
Respinge cererea
Respinge cererea având ca obiect ordonan?a de plată, formulată de creditoarea S. V. S.R.L, cu sediul social în ...., judeţ Timiş, înmatriculată la ORC de pe lângă Tribunalul Timiş sub nr. J..., având cod unic de înregistrare ... şi cu domiciliul procesual ales la Societatea civilă de avocaţi .BUNU, din mun. Timişoara, B-dul ..., nr. ...ap. ... parter, judeţ Timiş, în contradictoriu cu debitoarea T.. FA..T... SRL, cu sediul social în loc. .... oraş Avrig, judeţ Sibiu, înregistrată la ORC sub nr. ....1, având CUI ...., ca neîntemeiată. Respinge cererea creditoarei de obligare a debitoarei la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Admite cererea debitoarei de obligare a creditoarei la plata cheltuielilor de judecată în cuantum de 2.500 lei reprezentând onorariu de avocat. Cu drept de cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicare. Cererea în anulare se va depune la Judecătoria Avrig Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei astăzi, 23.07.2026.
Document: _Hotarare 284/2026 · 2026-07-23
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 23.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 09.07.2026.
Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-07-09
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 09.07.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 23.06.2026.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-06-23
Amână cauza
Pentru asigurarea continuităţii completului de judecată şi respectarea principiului nemijlocirii (regulă reglementată de art. 16 CPC), respectiv pentru a evita readministrarea probatoriului de către noul judecător care va compune completul C2 şi va proceda la dezbateri şi, ulterior la soluţionarea cauzei, va amâna cauza şi va acorda un nou termen de judecată, la data de 23.06.2026, ora 14:00.
Document: incheieredesedinta · 2026-05-19
Amână cauza
Amână judecarea cauzei la data de 19.05.2026.
Document: incheieredesedinta · 2026-04-21
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond
2 termene · ultima soluție: Admite cererea
Admite cererea
Admite cererea de emitere a unei ordonanţe de plată formulată de creditoarea SELECT VISUAL S.R.L., în contradictoriu cu debitoarea ADORA OPTIK STYLE S.R.L. Ordonă debitoarei să plătească creditoarei suma de 10.024,35 lei, reprezentând debit principal neachitat. Ordonă debitoarei să plătească creditoarei dobânda legală penalizatoare în raporturile dintre profesionişti calculată prin raportare la debitul principal în cuantum de 10.024,35 lei. Ordonă debitoarei să plătească creditoarei suma de 80 euro, reprezentând daune-interese suplimentare minimale. Obligă debitoarea să plătească creditoarei suma de 2.620 de lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Fixează termen de plată de 20 de zile de la data comunicării prezentei ordonanţe. Executorie. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la data comunicării. Cererea în anulare se va depune la Judecătoria Timişoara. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 11.06.2026.
Document: _Hotarare 20858/2026 · 2026-06-11
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea în cauză la data de 11.06.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 27.05.2026.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-05-27
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond
3 termene · ultima soluție: Respinge cererea
Respinge cererea
Admite excepţia inadmisibilităţii cererii de emitere a ordonanţei de plată, invocată de debitoare prin întâmpinare. Respinge cererea de emitere a ordonanţei de plată formulată de către creditoarea SELECT VISUAL S.R.L.., CIF ***, cu sediul în *** ?i sediul procesual ales în ***, în contradictoriu cu debitoarea REVAI OPTIC S.R.L., CIF *** cu sediul în ***, ca inadmisibilă. Respinge cererea creditoarei de obligare a debitoarei la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Obligă creditoarea la plata către debitoare a cheltuielilor de judecată în cuantum de 1000 lei, reprezentând onorariu avocaţial. Cu drept de a formula cerere în anulare în termen de 10 zile de la comunicarea prezentei hotărâri. În caz de exercitare a căii de atac, cererea se va depune la Judecătoria Sighişoara. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 29.01.2026.
Document: _Hotarare 5/2026 · 2026-01-29
Amână pronunţarea
Având nevoie de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la data de 29.01.2026.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-01-15
Amână cauza
Având în vedere Decizia nr. 110/21.10.2025 a Baroului Mureş, precum şi cererea de amânare depusă la dosar de către avocat, instanţa dispune amânarea prezentei cauze la data de 15.01.2026, ora 11:00.
Document: incheieredesedinta · 2025-10-23
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 37171921
- Număr de înregistrare
- J12/855/2017
- Înmatriculare
- 8 martie 2017
- EUID
- ROONRC.J12/855/2017
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- PANTICEU 292 Sat Panticeu, Comuna Panticeu Cluj
- Adresă fiscală
- Str PREDEAL 10 Moşniţa Veche TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- TRANSFER(SOSIRE)
- Data stării fiscale
- 2 decembrie 2020
- Înregistrare fiscală
- 31 martie 2025
- Telefon
- 0744345129 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- MOGOȘANU OVIDIU
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- SELECT VISUAL S.R.L.
- Stare de înregistrare
- TRANSFER(SOSIRE) din data 02.12.2020
- Înregistrare fiscală
- 8 martie 2017
- Număr registrul comerțului
- J2020003617353
- Cod CAEN
- 4690
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Contact și adrese
- Telefon
- 0744345129 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. TIMIŞ, SAT MOŞNIŢA VECHE COM. MOŞNIŢA NOUĂ, STR. PREDEAL, NR.10
- Cod poștal fiscal
- 307287
- Strada sediului
- Str. Predeal
- Numărul sediului
- 10
- Localitatea sediului
- Sat Moşniţa Veche Com. Moşniţa Nouă
- Județul sediului
- TIMIŞ
- Codul poștal al sediului
- 307287
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Predeal
- Numărul domiciliului fiscal
- 10
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sat Moşniţa Veche Com. Moşniţa Nouă
- Județul domiciliului fiscal
- TIMIŞ
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 307287
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 22 februarie 2018
- TVA la încasare
- Da
- TVA la încasare de la
- 22 februarie 2018
- Actualizare TVA la încasare
- 5 martie 2018
- Publicare TVA la încasare
- 6 martie 2018
- Tip act TVA la încasare
- Inregistrare
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 februarie 2024
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
5 activități autorizate
CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat
CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-20 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.