Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SELEROM TRANS INTERNATIONAL S.R.L.

SELEROM TRANS INTERNATIONAL S.R.L.

CUI 41185712 · SRL· Loc. Vârteju, Oraş Măgurele

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SELEROM TRANS INTERNATIONAL S.R.L. are sediul în Loc. Vârteju, Oraş Măgurele. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+8,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4,3 mil. lei, față de 4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut3,5%

Marja netă calculată este 3,5% în 2025, față de 1,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-5,9%

Datoriile raportate sunt 693,9 K lei în 2025, față de 737,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254,3 mil. lei+8,1% față de anul anterior2020: 1.556.6482021: 1.859.9432022: 2.904.2172023: 3.403.5362024: 3.966.7532025: 4.287.897
Rezultat net 2025149,2 K lei+96,7% față de anul anterior2020: 206.8132021: 43.2142022: 326.0462023: 142.7242024: 75.8162025: 149.155
Angajați 202517+88,9% față de anul anterior2020: 82021: 102022: 102023: 142024: 92025: 17
Capitaluri proprii 2025713,5 K lei-8,1% față de anul anterior2020: 257.4962021: 272.2892022: 577.6902023: 700.8492024: 776.6652025: 713.510
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2020: 1,6 mil. lei1,6 mil.20202021: 1,9 mil. lei1,9 mil.20212022: 2,9 mil. lei2,9 mil.20222023: 3,4 mil. lei3,4 mil.20232024: 4 mil. lei4 mil.20242025: 4,3 mil. lei4,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6,6%13,3%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902020: 13,3%13,3%20202021: 2,3%2,3%20212022: 11,2%11,2%20222023: 4,2%4,2%20232024: 1,9%1,9%20242025: 3,5%3,5%2025

Cifra de afaceri: +8,1% față de anul anterior. Marja netă: 3,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii713,5 K lei-8,1% față de anul anterior
Datorii693,9 K lei-5,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri3,4 mil. lei4 mil. lei4,3 mil. lei+8,1% față de anul anterior
Rezultat net142,7 K lei75,8 K lei149,2 K lei+96,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii700,8 K lei776,7 K lei713,5 K lei-8,1% față de anul anterior
Datorii552,9 K lei737,1 K lei693,9 K lei-5,9% față de anul anterior
Creanțe255,3 K lei265,3 K lei256 K lei-3,5% față de anul anterior
Angajați14917+88,9% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri3,5%3,7%n=30.4901,9%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)50,6%24,6%n=27.27250,8%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)49,2%76,6%n=27.27248,3%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)66,6%32,1%n=27.27270,4%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)10,6%3,5%n=27.2635%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive20,9%26,7%n=25.1559,8%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,68×0,8×n=37.8800,61×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36021,49 zile61,23 zilen=29.16224,08 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,78 zile5,37 zilen=16.0950 zile5,69 zilen=16.762
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați252.229 lei278.223 lein=25.896440.750 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.287.897
Rezultat net
149.155
Angajați
17
Datorii
693.905
Active imobilizate
939.711
Active circulante
471.583
Capitaluri proprii
713.510
Venituri totale
4.454.251
Cheltuieli totale
4.267.854
Stocuri
9.312
Creanțe
255.995
Casă și conturi la bănci
206.276
Cheltuieli în avans
9.887
Venituri în avans
13.766
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
48.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.966.753
Rezultat net
75.816
Angajați
9
Datorii
737.092
Active imobilizate
1.075.775
Active circulante
451.748
Capitaluri proprii
776.665
Venituri totale
4.053.569
Cheltuieli totale
3.958.391
Stocuri
17
Creanțe
265.344
Casă și conturi la bănci
186.387
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
13.766
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
48.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.403.536
Rezultat net
142.724
Angajați
14
Datorii
552.857
Active imobilizate
700.477
Active circulante
550.389
Capitaluri proprii
700.849
Venituri totale
3.420.944
Cheltuieli totale
3.251.603
Stocuri
65.298
Creanțe
255.280
Casă și conturi la bănci
229.811
Cheltuieli în avans
2.840
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
48.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.904.217
Rezultat net
326.046
Angajați
10
Datorii
367.375
Active imobilizate
611.700
Active circulante
326.098
Capitaluri proprii
577.690
Venituri totale
2.913.209
Cheltuieli totale
2.563.538
Stocuri
94.068
Creanțe
145.231
Casă și conturi la bănci
86.799
Cheltuieli în avans
7.267
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
48.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.859.943
Rezultat net
43.214
Angajați
10
Datorii
33.153
Active imobilizate
88.139
Active circulante
160.484
Capitaluri proprii
272.289
Venituri totale
1.868.679
Cheltuieli totale
1.809.048
Stocuri
32.609
Creanțe
61.767
Casă și conturi la bănci
66.108
Cheltuieli în avans
56.819
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
48.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.556.648
Rezultat net
206.813
Angajați
8
Datorii
126.054
Active imobilizate
84.782
Active circulante
243.918
Capitaluri proprii
257.496
Venituri totale
1.559.006
Cheltuieli totale
1.337.710
Stocuri
15.043
Creanțe
157.341
Casă și conturi la bănci
71.534
Cheltuieli în avans
54.850
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
48.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-05-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41185712
Număr de înregistrare
J2019002405232
Înmatriculare
28 mai 2019
EUID
ROONRC.J2019002405232
Formă juridică
SRL
Sediu social
URANUS 42E 6 Loc. Vârteju, Oraş Măgurele Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str URANUS 42E Vârteju ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 mai 2019
Înregistrare fiscală
22 iulie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANDREI OANA-MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SELEROM TRANS INTERNATIONAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.05.2019
Înregistrare fiscală
28 mai 2019
Număr registrul comerțului
J2019002405232
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT VÂRTEJU ORŞ. MĂGURELE, STR. URANUS, NR.42E, BL.6, ET.1, AP.3
Strada sediului
Str. Uranus
Numărul sediului
42E
Localitatea sediului
Sat Vârteju Orş. Măgurele
Județul sediului
ILFOV
Strada domiciliului fiscal
Str. Uranus
Numărul domiciliului fiscal
42E
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Vârteju Orş. Măgurele
Județul domiciliului fiscal
ILFOV

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
2 iulie 2019
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2025
Actualizare TVA la încasare
20 decembrie 2024
Publicare TVA la încasare
21 decembrie 2024
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4634 Rev. 3Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4672 Rev. 3Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4782 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovLoc. Vârteju, Oraş MăgureleCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI