Cifra de afaceri raportată pentru 2023 este 172,2 K lei, față de 339,3 K lei în 2022.
Bilanț 2023SEN AB INVEST S.R.L.
este sub incidența Legii nr. 85/2014ONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în scădere.
SEN AB INVEST S.R.L. are sediul în Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi și raportează activitatea cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.
Marja netă calculată este -8% în 2023, față de 69,7% în 2022.
Calcul din bilanț 2023Soldul creanțelor a crescut față de 2022. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.
Bilanț 2023Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriCifra de afaceri: -49,3% față de anul anterior. Marja netă: -8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 178,6 K lei | 339,3 K lei | 172,2 K lei | -49,3% față de anul anterior |
| Rezultat net | -67,4 K lei | 236,5 K lei | -13,8 K lei | -105,8% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | -162,2 K lei | 74,3 K lei | -119 K lei | -260,2% față de anul anterior |
| Datorii | 1,4 mil. lei | 1,4 mil. lei | 1,5 mil. lei | +10,3% față de anul anterior |
| Creanțe | 122,5 K lei | 171,7 K lei | 371,2 K lei | +116,2% față de anul anterior |
| Angajați | 1 | 1 | 1 | +0% față de anul anterior |
Repere financiare derivate
Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.
| Indicator | Formula | Firma 2023 | Sector 2023 | Firma 2022 | Sector 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă netă | rezultat net / cifra de afaceri | -8% | 4,3%n=7.088 | 69,7% | 2,9%n=1.007 |
| Capitaluri proprii / active | capitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante) | -9,2% | 33,1%n=6.971 | 5,1% | 21,7%n=790 |
| Datorii / active | datorii / (active imobilizate + active circulante) | 117,4% | 59,4%n=6.972 | 94,9% | 73,7%n=790 |
| Structura activelor | active imobilizate / (active imobilizate + active circulante) | 27,2% | 45%n=6.972 | 31,1% | 11%n=790 |
| Randamentul activelor | rezultat net / (active imobilizate + active circulante) | -1,1% | 1%n=6.968 | 16,3% | 3,7%n=790 |
| Randamentul capitalurilor proprii | rezultat net / capitaluri proprii pozitive | — | 6,9%n=6.467 | 318,4% | 34,1%n=968 |
| Acoperirea datoriilor cu active circulante | active circulante / datorii | 0,62× | 0,94×n=8.164 | 0,73× | 1,09×n=1.335 |
| Durata creanțelor | creanțe / cifra de afaceri × 360 | 775,99 zile | 101,91 zilen=6.840 | 182,17 zile | 40,16 zilen=866 |
| Durata stocurilor | stocuri / cifra de afaceri × 360 | 1.093,02 zile | 154,69 zilen=6.223 | 838,56 zile | 50,27 zilen=773 |
| Cifră de afaceri per angajat | cifra de afaceri / numărul mediu de angajați | 172.188 lei | 354.829 lein=5.661 | 339.297 lei | 561.899 lein=686 |
Istoric financiar complet · 4 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 172.188
- Rezultat net
- -13.760
- Angajați
- 1
- Datorii
- 1.515.512
- Active imobilizate
- 351.146
- Active circulante
- 939.950
- Capitaluri proprii
- -118.972
- Venituri totale
- 178.015
- Cheltuieli totale
- 190.053
- Stocuri
- 522.790
- Creanțe
- 371.156
- Casă și conturi la bănci
- 46.004
- Cheltuieli în avans
- 105.444
- Venituri în avans
- 0
- Provizioane
- 0
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 339.297
- Rezultat net
- 236.480
- Angajați
- 1
- Datorii
- 1.373.986
- Active imobilizate
- 449.728
- Active circulante
- 998.534
- Capitaluri proprii
- 74.276
- Venituri totale
- 495.238
- Cheltuieli totale
- 247.460
- Stocuri
- 790.336
- Creanțe
- 171.695
- Casă și conturi la bănci
- 36.503
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 178.635
- Rezultat net
- -67.384
- Angajați
- 1
- Datorii
- 1.442.768
- Active imobilizate
- 554.589
- Active circulante
- 725.975
- Capitaluri proprii
- -162.204
- Venituri totale
- 412.404
- Cheltuieli totale
- 476.752
- Stocuri
- 563.001
- Creanțe
- 122.532
- Casă și conturi la bănci
- 40.442
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 165.807
- Rezultat net
- -63.171
- Angajați
- 1
- Datorii
- 796.818
- Active imobilizate
- 520.130
- Active circulante
- 230.493
- Capitaluri proprii
- -46.195
- Venituri totale
- 222.702
- Cheltuieli totale
- 282.993
- Stocuri
- 103.070
- Creanțe
- 120.083
- Casă și conturi la bănci
- 7.340
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
este sub incidența Legii nr. 85/2014
ONRC · 2026-09-03ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2019-03-28; reactivare la 2020-02-14. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.
ANAF · 2020-02-14Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2023Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2023Scădere de 49% față de 2022.
Ministerul Finanțelor · 2023Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
este sub incidența Legii nr. 85/2014
ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2019-03-28; reactivare la 2020-02-14. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.
ANAF · 2020-02-14Bilanțul pentru 2023 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2023Rezultatul net raportat pentru 2023 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2023Scădere de 49% față de 2022.
Ministerul Finanțelor · 2023Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-02-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 38820954
- Număr de înregistrare
- J16/279/2018
- Înmatriculare
- 7 februarie 2018
- EUID
- ROONRC.J16/279/2018
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Lalelelor 10 Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi Dolj
- Adresă fiscală
- Str. Lalelelor 10 Afumaţi DOLJ
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 7 februarie 2018
- Înregistrare fiscală
- 11 mai 2023
- Telefon
- 0721096680 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- ȘOREGA VICTOR-EMANUEL
- administrator judiciar provizoriu
- CII BUFANU ION
- reprezentant al persoanei juridice
- BUFANU ION
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- SEN AB INVEST S.R.L.
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 07.02.2018
- Înregistrare fiscală
- 7 februarie 2018
- Număr registrul comerțului
- J16/279/2018
- Cod CAEN
- 111
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Băileşti
Contact și adrese
- Telefon
- 0721096680 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. DOLJ, SAT AFUMAŢI COM. AFUMAŢI, STR. LALELELOR, NR.10
- Cod poștal fiscal
- 207005
- Strada sediului
- Str. Lalelelor
- Numărul sediului
- 10
- Localitatea sediului
- Sat Afumaţi Com. Afumaţi
- Județul sediului
- DOLJ
- Codul poștal al sediului
- 207005
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Lalelelor
- Numărul domiciliului fiscal
- 10
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sat Afumaţi Com. Afumaţi
- Județul domiciliului fiscal
- DOLJ
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 207005
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 6 martie 2020
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
- Inactivare
- 28 martie 2019
- Reactivare
- 14 februarie 2020
- Publicarea deciziei
- 3 aprilie 2019
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
9 activități autorizate
CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
CAEN 0141 Rev. 2Creșterea bovinelor de lapte
CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
CAEN 4661 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat
CAEN 4773 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2023 | 2025-07-27 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-10-03 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | — | Neverificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.