Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SERCONT SRL

SERCONT SRL

CUI 8043260 · SRL· Municipiul Iaşi· Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

SERCONT SRL are sediul în Municipiul Iaşi și raportează activitatea activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-51%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 62 K lei, față de 126,4 K lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât56,2%

Marja netă calculată este 56,2% în 2022, față de 81,2% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202262 K lei-51% față de anul anterior2020: 176.7502021: 126.4252022: 61.950
Rezultat net 202234,8 K lei-66,1% față de anul anterior2020: 144.5812021: 102.6702022: 34.818
Angajați 20220Neschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 0
Capitaluri proprii 202240,7 K lei-61,5% față de anul anterior2020: 260.2382021: 105.9122022: 40.731
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate088 K177 K2020: 176,8 K lei176,8 K20202021: 126,4 K lei126,4 K20212022: 62 K lei62 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%40,9%81,8%2020: 81,8%81,8%20202021: 81,2%81,2%20212022: 56,2%56,2%2022Reper 2022: mediana sectorului 49,8% · n=10.963

Cifra de afaceri: -51% față de anul anterior.Marjă netă 56,2% · -25 pp față de 2021

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2021105,9 K lei
202240,7 K lei

Datorii raportate

202120,4 K lei
2022476 lei

Disponibilități bănești

202141,6 K lei
202221,2 K lei

Capital de lucru net

2021—
2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri176,8 K lei126,4 K lei62 K lei-51% față de anul anterior
Rezultat net144,6 K lei102,7 K lei34,8 K lei-66,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii260,2 K lei105,9 K lei40,7 K lei-61,5% față de anul anterior
Datorii2,9 K lei20,4 K lei476 lei-97,7% față de anul anterior
Creanțe140,8 K lei81,6 K lei20 K lei-75,5% față de anul anterior
Angajați000Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2022 / 2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20222021
Marjă netă56,2%81,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2022: 49,8% (n=10.963) · 2021: 50,3% (n=10.294)

Rezultat / active (A+B)84,5%81,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 51,5% (n=8.362) · 2021: 44,2% (n=7.842)

Rezultat / capitaluri proprii85,5%96,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 96,5% (n=11.021) · 2021: 65,2% (n=10.353)

Capital și îndatorare

Indicator20222021
Capitaluri proprii / active (A+B)98,8%83,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 79,2% (n=8.363) · 2021: 88,6% (n=7.842)

Datorii / active (A+B)1,2%16,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 20,8% (n=8.363) · 2021: 11,5% (n=7.842)

Ponderea activelor imobilizate0%2,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 9,4% (n=8.363) · 2021: 9,4% (n=7.842)

Active circulante / datorii totale86,57×6,05×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 4,7× (n=11.459) · 2021: 8,99× (n=10.730)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20222021
Creanțe în zile de vânzări116,2 zile232,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2022: 138 zile (n=10.370) · 2021: 71,3 zile (n=9.514)

Stocuri în zile de vânzări0 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2022: 1,3 zile (n=2.894) · 2021: 1,2 zile (n=2.707)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
61.950
Rezultat net
34.818
Angajați
0
Datorii
476
Active imobilizate
0
Active circulante
41.207
Capitaluri proprii
40.731
Venituri totale
62.100
Cheltuieli totale
25.418
Stocuri
0
Creanțe
20.000
Casă și conturi la bănci
21.207
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.425
Rezultat net
102.670
Angajați
0
Datorii
20.352
Active imobilizate
3.100
Active circulante
123.164
Capitaluri proprii
105.912
Venituri totale
136.107
Cheltuieli totale
29.353
Stocuri
0
Creanțe
81.600
Casă și conturi la bănci
41.564
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
176.750
Rezultat net
144.581
Angajați
0
Datorii
2.932
Active imobilizate
5.167
Active circulante
258.003
Capitaluri proprii
260.238
Venituri totale
176.832
Cheltuieli totale
27.054
Stocuri
0
Creanțe
140.793
Casă și conturi la bănci
117.210
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 51% față de 2021.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 51% față de 2021.

Ministerul Finanțelor · 2022

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
8043260
Număr de înregistrare
J22/42/1996
Înmatriculare
9 ianuarie 1996
EUID
ROONRC.J22/42/1996
Formă juridică
SRL
Sediu social
Aleea DECEBAL 9 Municipiul Iaşi Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ANDRIES PAULA
administrator
TICA LIVIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SERCONT SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 21.07.2023
Înregistrare fiscală
19 ianuarie 1996
Număr registrul comerțului
J22/42/1996
Cod CAEN
6920
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Telefon
0232234382 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, ALEEA DECEBAL, NR.9, SC.A, ET.P, AP.1
Strada sediului
Aleea Decebal
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
700229
Strada domiciliului fiscal
Aleea DECEBAL
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
19 ianuarie 1996
TVA până la
10 ianuarie 2013
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
10 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
11 aprilie 2013
Publicare TVA la încasare
12 aprilie 2013
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 7020 Rev. 0Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7412 Rev. 0Activități de contabilitate, revizie contabilă, consultații în domeniul fiscal

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiAleea DecebalCAEN 6920
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI