Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SEREŞ LUCIAN PROFESSIONAL S.R.L.

SEREŞ LUCIAN PROFESSIONAL S.R.L.

CUI 39251598 · SRL· Sat Şauaieu, Comuna Nojorid

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

SEREŞ LUCIAN PROFESSIONAL S.R.L. are sediul în Sat Şauaieu, Comuna Nojorid. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+11,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 259 K lei, față de 232,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,9%

Marja netă calculată este 1,9% în 2025, față de 10,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-19,1%

Datoriile raportate sunt 139,6 K lei în 2025, față de 172,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025259 K lei+11,3% față de anul anterior2020: 72.5002021: 75.2452022: 191.0512023: 132.2802024: 232.7402025: 259.033
Rezultat net 20255,1 K lei-79,5% față de anul anterior2020: 9.8882021: 4882022: 9522023: 12.2672024: 24.6632025: 5.050
Angajați 20253+50% față de anul anterior2020: 32021: 22022: 42023: 22024: 22025: 3
Capitaluri proprii 202582,4 K lei+6,5% față de anul anterior2020: 58.1622021: 57.9252022: 58.8762023: 71.1432024: 77.3072025: 82.357
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0130 K259 K2020: 72,5 K lei72,5 K20202021: 75,2 K lei75,2 K20212022: 191,1 K lei191,1 K20222023: 132,3 K lei132,3 K20232024: 232,7 K lei232,7 K20242025: 259 K lei259 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6,8%13,6%Mediana sectorului (2025): 12,1% · n=18562020: 13,6%13,6%20202021: 0,6%0,6%20212022: 0,5%0,5%20222023: 9,3%9,3%20232024: 10,6%10,6%20242025: 1,9%1,9%2025

Cifra de afaceri: +11,3% față de anul anterior. Marja netă: 1,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii82,4 K lei+6,5% față de anul anterior
Datorii139,6 K lei-19,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri132,3 K lei232,7 K lei259 K lei+11,3% față de anul anterior
Rezultat net12,3 K lei24,7 K lei5,1 K lei-79,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii71,1 K lei77,3 K lei82,4 K lei+6,5% față de anul anterior
Datorii201,4 K lei172,5 K lei139,6 K lei-19,1% față de anul anterior
Creanțe67,3 K lei67,3 K lei71,3 K lei+5,9% față de anul anterior
Angajați223+50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,9%12,1%n=1.85610,6%18,4%n=2.564
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)31,4%48,9%n=1.42924,8%60,7%n=1.872
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)53,3%47,7%n=1.42955,3%36%n=1.872
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)60%29,5%n=1.42969,3%25,8%n=1.872
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)1,9%7,8%n=1.4287,9%10,7%n=1.872
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive6,1%30,1%n=1.70831,9%37,9%n=2.432
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,75×1,35×n=2.1620,55×1,86×n=2.950
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36099,02 zile59,29 zilen=1.586104,02 zile55,83 zilen=2.108
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați86.344 lei159.229 lein=875116.370 lei161.192 lein=1.294

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
259.033
Rezultat net
5.050
Angajați
3
Datorii
139.645
Active imobilizate
157.252
Active circulante
104.947
Capitaluri proprii
82.357
Venituri totale
307.459
Cheltuieli totale
298.299
Stocuri
—
Creanțe
71.251
Casă și conturi la bănci
33.696
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
40.197
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
232.740
Rezultat net
24.663
Angajați
2
Datorii
172.533
Active imobilizate
216.213
Active circulante
95.750
Capitaluri proprii
77.307
Venituri totale
272.623
Cheltuieli totale
245.504
Stocuri
—
Creanțe
67.251
Casă și conturi la bănci
28.499
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
62.123
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
132.280
Rezultat net
12.267
Angajați
2
Datorii
201.444
Active imobilizate
269.262
Active circulante
105.323
Capitaluri proprii
71.143
Venituri totale
155.663
Cheltuieli totale
142.193
Stocuri
—
Creanțe
67.251
Casă și conturi la bănci
38.072
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
101.998
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
191.051
Rezultat net
952
Angajați
4
Datorii
28.739
Active imobilizate
117.063
Active circulante
94.476
Capitaluri proprii
58.876
Venituri totale
215.539
Cheltuieli totale
212.861
Stocuri
—
Creanțe
80.801
Casă și conturi la bănci
13.675
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
123.924
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
75.245
Rezultat net
488
Angajați
2
Datorii
25.550
Active imobilizate
141.493
Active circulante
89.659
Capitaluri proprii
57.925
Venituri totale
102.508
Cheltuieli totale
101.343
Stocuri
12.772
Creanțe
60.235
Casă și conturi la bănci
16.652
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
147.677
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
72.500
Rezultat net
9.888
Angajați
3
Datorii
15.940
Active imobilizate
152.453
Active circulante
96.558
Capitaluri proprii
58.162
Venituri totale
117.869
Cheltuieli totale
107.981
Stocuri
10.172
Creanțe
5.644
Casă și conturi la bănci
80.742
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
174.909
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-04-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39251598
Număr de înregistrare
J2018000979055
Înmatriculare
26 aprilie 2018
EUID
ROONRC.J2018000979055
Formă juridică
SRL
Sediu social
ŞAUAIEU 167 A Sat Şauaieu, Comuna Nojorid Bihor
Adresă fiscală
ŞAUAIEU 167 A Şauaieu BIHOR
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 aprilie 2018
Înregistrare fiscală
4 noiembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SEREȘ LUCIAN-MARIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SEREŞ LUCIAN PROFESSIONAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.04.2018
Înregistrare fiscală
26 aprilie 2018
Număr registrul comerțului
J2018000979055
Cod CAEN
9020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT ŞAUAIEU COM. NOJORID, ŞAUAIEU, NR.167 A
Strada sediului
ŞAUAIEU
Numărul sediului
167 A
Localitatea sediului
Sat Şauaieu Com. Nojorid
Județul sediului
BIHOR
Strada domiciliului fiscal
ŞAUAIEU
Numărul domiciliului fiscal
167 A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Şauaieu Com. Nojorid
Județul domiciliului fiscal
BIHOR

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 9001 Rev. 2Activități de interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9002 Rev. 2Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Şauaieu, Comuna NojoridCAEN 9001
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI