Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SERIOUS EVO INTERNATIONAL S.R.L.

SERIOUS EVO INTERNATIONAL S.R.L.

CUI 39250851 · SRL· Loc. Plopeni, Oraş Plopeni· Activități ale agențiilor de publicitate

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

SERIOUS EVO INTERNATIONAL S.R.L. are sediul în Loc. Plopeni, Oraş Plopeni și raportează activitatea activități ale agențiilor de publicitate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a scăzut-12%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 127,6 K lei, față de 145 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a crescut66,4%

Marja netă calculată este 66,4% în 2024, față de 60,9% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au crescut+4,6%

Datoriile raportate sunt 8,6 K lei în 2024, față de 8,2 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024127,6 K lei-12% față de anul anterior2020: 15.4142021: 142.6932022: 60.9082023: 145.0012024: 127.606
Rezultat net 202484,8 K lei-4,1% față de anul anterior2020: 6.2272021: 105.5502022: 46.9622023: 88.3582024: 84.763
Angajați 2024—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2024198 K lei-9% față de anul anterior2020: 20.3832021: 108.5312022: 145.1242023: 217.4822024: 197.956
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate073 K145 K2020: 15,4 K lei15,4 K20202021: 142,7 K lei142,7 K20212022: 60,9 K lei60,9 K20222023: 145 K lei145 K20232024: 127,6 K lei127,6 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%38,6%77,1%Mediana sectorului (2024): 27,4% · n=114692020: 40,4%40,4%20202021: 74%74%20212022: 77,1%77,1%20222023: 60,9%60,9%20232024: 66,4%66,4%2024

Cifra de afaceri: -12% față de anul anterior. Marja netă: 66,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii198 K lei-9% față de anul anterior
Datorii8,6 K lei+4,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri60,9 K lei145 K lei127,6 K lei-12% față de anul anterior
Rezultat net47 K lei88,4 K lei84,8 K lei-4,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii145,1 K lei217,5 K lei198 K lei-9% față de anul anterior
Datorii664 lei8,2 K lei8,6 K lei+4,6% față de anul anterior
Creanțe17,2 K lei83,3 K lei58,2 K lei-30,1% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri66,4%27,4%n=11.46960,9%30,1%n=10.484
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)95,8%61,5%n=8.91996,4%67,4%n=8.176
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)4,2%37,2%n=8.9193,6%31,3%n=8.176
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)9,6%14,8%n=8.9193,5%12,2%n=8.176
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)41%24,4%n=8.91639,2%26,4%n=8.173
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive42,8%78,5%n=11.09640,6%71,6%n=10.249
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii21,77×2,13×n=13.61926,58×2,63×n=12.492
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360164,32 zile95,22 zilen=10.571206,79 zile98,2 zilen=9.606
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3601,07 zile5,34 zilen=4.444—6,45 zilen=4.264

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
127.606
Rezultat net
84.763
Angajați
—
Datorii
8.572
Active imobilizate
19.912
Active circulante
186.616
Capitaluri proprii
197.956
Venituri totale
127.606
Cheltuieli totale
26.345
Stocuri
380
Creanțe
58.245
Casă și conturi la bănci
127.991
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
145.001
Rezultat net
88.358
Angajați
—
Datorii
8.196
Active imobilizate
7.862
Active circulante
217.816
Capitaluri proprii
217.482
Venituri totale
145.001
Cheltuieli totale
42.734
Stocuri
—
Creanțe
83.291
Casă și conturi la bănci
134.525
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
60.908
Rezultat net
46.962
Angajați
—
Datorii
664
Active imobilizate
9.150
Active circulante
136.638
Capitaluri proprii
145.124
Venituri totale
60.927
Cheltuieli totale
12.137
Stocuri
—
Creanțe
17.239
Casă și conturi la bănci
119.399
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
142.693
Rezultat net
105.550
Angajați
—
Datorii
1.702
Active imobilizate
16.787
Active circulante
93.446
Capitaluri proprii
108.531
Venituri totale
152.475
Cheltuieli totale
43.156
Stocuri
—
Creanțe
13.295
Casă și conturi la bănci
80.151
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
15.414
Rezultat net
6.227
Angajați
1
Datorii
6.890
Active imobilizate
8.874
Active circulante
18.399
Capitaluri proprii
20.383
Venituri totale
15.441
Cheltuieli totale
8.752
Stocuri
—
Creanțe
-30.141
Casă și conturi la bănci
48.540
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-04-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39250851
Număr de înregistrare
J29/866/2018
Înmatriculare
26 aprilie 2018
EUID
ROONRC.J29/866/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
CIMBRULUI 3 A16 Loc. Plopeni, Oraş Plopeni Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea CIMBRULUI 3 Plopeni PRAHOVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 aprilie 2018
Înregistrare fiscală
26 aprilie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ADNANI NIZAR DJALAL
administrator
ENACHE ANDREEA LAVINIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SERIOUS EVO INTERNATIONAL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.04.2018
Înregistrare fiscală
26 aprilie 2018
Număr registrul comerțului
J29/866/2018
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Băicoi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, ORŞ. PLOPENI, ALEEA CIMBRULUI, NR.3, BL.A16, SC.A, ET.4, AP.17
Cod poștal fiscal
105900
Strada sediului
Aleea Cimbrului
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Orş. Plopeni
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
105900
Strada domiciliului fiscal
Aleea Cimbrului
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Plopeni
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
105900

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 5911 Rev. 2Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaLoc. Plopeni, Oraş PlopeniCAEN 7311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI