Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SERV COM SRL

SERV COM SRL

CUI 8308759 · SRL· Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad

întrerupere temporară de activitateONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăîntrerupere temporară de activitateVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

SERV COM SRL are sediul în Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
84/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 184.1002021: 245.3582022: 80.0002023: 235.000
Rezultat net 2025-953 leiPierdere redusă cu 94,6%2020: -24.5932021: 10.8442022: -7.1602023: 98.1662024: -17.7932025: -953
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 42021: 32022: 22023: 12024: 1
Capitaluri proprii 202558,5 K lei-1,6% față de anul anterior2020: -24.5792021: -13.7352022: -20.8952023: 77.2712024: 59.4782025: 58.525
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0123 K245 K2020: 184,1 K lei184,1 K20202021: 245,4 K lei245,4 K20212022: 80 K lei80 K20222023: 235 K lei235 K2023—2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-13,4%14,2%41,8%2020: -13,4%-13,4%20202021: 4,4%4,4%20212022: -9%-9%20222023: 41,8%41,8%202320242025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202459,5 K lei
202558,5 K lei

Datorii raportate

20240 lei
20250 lei

Disponibilități bănești

202434,5 K lei
202533,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri235 K lei——Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net98,2 K lei-17,8 K lei-953 leiPierdere redusă cu 94,6%
Capitaluri proprii77,3 K lei59,5 K lei58,5 K lei-1,6% față de anul anterior
Datorii168,8 K lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Creanțe236,4 K lei25 K lei25 K leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați11—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Rezultat / capitaluri proprii-1,6%-29,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-953
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
58.525
Capitaluri proprii
58.525
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
953
Stocuri
—
Creanțe
25.000
Casă și conturi la bănci
33.525
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-17.793
Angajați
1
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
59.478
Capitaluri proprii
59.478
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
17.793
Stocuri
—
Creanțe
25.000
Casă și conturi la bănci
34.478
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
235.000
Rezultat net
98.166
Angajați
1
Datorii
168.844
Active imobilizate
—
Active circulante
246.115
Capitaluri proprii
77.271
Venituri totale
235.000
Cheltuieli totale
134.531
Stocuri
—
Creanțe
236.392
Casă și conturi la bănci
9.723
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.000
Rezultat net
-7.160
Angajați
2
Datorii
147.400
Active imobilizate
—
Active circulante
126.505
Capitaluri proprii
-20.895
Venituri totale
123.864
Cheltuieli totale
130.174
Stocuri
—
Creanțe
115.000
Casă și conturi la bănci
11.505
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
245.358
Rezultat net
10.844
Angajați
3
Datorii
271.800
Active imobilizate
—
Active circulante
258.065
Capitaluri proprii
-13.735
Venituri totale
261.494
Cheltuieli totale
248.296
Stocuri
—
Creanțe
252.503
Casă și conturi la bănci
5.562
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
184.100
Rezultat net
-24.593
Angajați
4
Datorii
137.199
Active imobilizate
—
Active circulante
112.620
Capitaluri proprii
-24.579
Venituri totale
223.780
Cheltuieli totale
246.443
Stocuri
—
Creanțe
112.268
Casă și conturi la bănci
352
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

84/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-02-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2024-10-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCîntrerupere temporară de activitate2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeRezultat posibil incomplet2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-02-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-07
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2024-10-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-10-03 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Rezultatul poate fi incomplet din cauza limitei serviciului. · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
8308759
Număr de înregistrare
J30/309/1996
Înmatriculare
1 aprilie 1996
EUID
ROONRC.J30/309/1996
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. LACRAMIOARELOR 80 Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad Satu Mare · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. LACRAMIOARELOR 80 Tăşnad SATU MARE · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
3 octombrie 2024
Înregistrare fiscală
3 octombrie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MAIOR LILIANA ELISABETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SERV COM SRL
Stare de înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 03.10.2024
Înregistrare fiscală
5 aprilie 1996
Număr registrul comerțului
J30/309/1996
Cod CAEN
8299
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Tăşnad

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SATU MARE, ORŞ. TĂŞNAD, STR. LĂCRĂMIOARELOR, NR.80
Cod poștal fiscal
445300
Strada sediului
Str. Lăcrămioarelor
Numărul sediului
80
Localitatea sediului
Orş. Tăşnad
Județul sediului
SATU MARE
Codul poștal al sediului
445300
Strada domiciliului fiscal
Str. Lăcrămioarelor
Numărul domiciliului fiscal
80
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Tăşnad
Județul domiciliului fiscal
SATU MARE
Cod poștal domiciliu fiscal
445300

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 1999
TVA până la
31 octombrie 2010
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
14 februarie 2025
Publicarea deciziei
14 februarie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Rezultat posibil incomplet
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareLoc. Tăşnad, Oraş TăşnadStrada LacramioarelorCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI