Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SERVCAM SRL

SERVCAM SRL

CUI 6764481 · SRL· Sat Izvoru Rece, Comuna Vaideeni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

SERVCAM SRL are sediul în Sat Izvoru Rece, Comuna Vaideeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+17,1%

Datoriile raportate sunt 99,4 K lei în 2025, față de 84,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net 2025-41,8 K leiPierdere majorată cu 16,5%2020: -20.9412021: -15.7802022: -17.5502023: -21.7452024: -35.8822025: -41.785
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025465,4 K lei-8,2% față de anul anterior2020: 355.5452021: 339.7652022: 321.1652023: 543.0712024: 507.1892025: 465.405
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 K5 K—2020—2021—20222023: 5 K lei5 K2023—2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-434,9%-215,9%3,1%2020202120222023: -434,9%-434,9%202320242025Reper 2025: mediana sectorului 3,1% · n=1.741

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024507,2 K lei
2025465,4 K lei

Datorii raportate

202484,9 K lei
202599,4 K lei

Disponibilități bănești

20242,4 K lei
20252,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri5 K lei——Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-21,7 K lei-35,9 K lei-41,8 K leiPierdere majorată cu 16,5%
Capitaluri proprii543,1 K lei507,2 K lei465,4 K lei-8,2% față de anul anterior
Datorii74,5 K lei84,9 K lei99,4 K lei+17,1% față de anul anterior
Creanțe———Valoare curentă indisponibilă
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Rezultat / active (A+B)-7,4%-6,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,2% (n=1.930) · 2024: 0,8% (n=2.020)

Rezultat / capitaluri proprii-9%-7,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,3% (n=1.632) · 2024: 7,7% (n=1.732)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)82,4%85,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 36,4% (n=1.930) · 2024: 40,6% (n=2.020)

Datorii / active (A+B)17,6%14,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 59% (n=1.930) · 2024: 55,2% (n=2.020)

Ponderea activelor imobilizate99,5%99,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 70,8% (n=1.930) · 2024: 67,1% (n=2.020)

Active circulante / datorii totale0,03×0,03×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,5× (n=2.290) · 2024: 0,6× (n=2.407)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-41.785
Angajați
—
Datorii
99.412
Active imobilizate
562.075
Active circulante
2.742
Capitaluri proprii
465.405
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
41.785
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.742
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.350
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-35.882
Angajați
—
Datorii
84.913
Active imobilizate
589.696
Active circulante
2.406
Capitaluri proprii
507.189
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
35.882
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.406
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.350
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.000
Rezultat net
-21.745
Angajați
—
Datorii
74.500
Active imobilizate
617.317
Active circulante
254
Capitaluri proprii
543.071
Venituri totale
5.000
Cheltuieli totale
26.745
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
254
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.350
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-17.550
Angajați
—
Datorii
73.867
Active imobilizate
395.032
Active circulante
—
Capitaluri proprii
321.165
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
17.550
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.350
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-15.780
Angajați
1
Datorii
68.961
Active imobilizate
408.690
Active circulante
36
Capitaluri proprii
339.765
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
15.780
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
36
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.350
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-20.941
Angajați
—
Datorii
68.961
Active imobilizate
424.470
Active circulante
36
Capitaluri proprii
355.545
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
20.941
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
36
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.350
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-07-01 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6764481
Număr de înregistrare
J38/1810/1994
Înmatriculare
29 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J38/1810/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
COM. VAIDEENI 432 Sat Izvoru Rece, Comuna Vaideeni Vâlcea
Adresă fiscală
COM. VAIDEENI 432 Izvoru Rece VÂLCEA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
1 iulie 2014
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2023
Telefon
0742809821 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IONESCU LIVIU ION

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SERVCAM SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.07.2014
Înregistrare fiscală
6 ianuarie 1995
Număr registrul comerțului
J38/1810/1994
Cod CAEN
5510
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Horezu

Contact și adrese

Telefon
0722314412 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, SAT IZVORU RECE COM. VAIDEENI, COM. VAIDEENI, NR.432
Cod poștal fiscal
247728
Strada sediului
COM. VAIDEENI
Numărul sediului
432
Localitatea sediului
Sat Izvoru Rece Com. Vaideeni
Județul sediului
VÂLCEA
Codul poștal al sediului
247728
Detalii sediu
Pensiunea Agroturistica Izvoru Rece
Strada domiciliului fiscal
COM. VAIDEENI
Numărul domiciliului fiscal
432
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Izvoru Rece Com. Vaideeni
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
247728

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
3 iulie 2014
Perioada 1: TVA până la
31 ianuarie 2015
Perioada 1: Anulare operată la
30 ianuarie 2015
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 mai 2001
Perioada 2: TVA până la
30 iunie 2011
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaSat Izvoru Rece, Comuna VaideeniCAEN 5510
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI