Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SERVCOM SRL

SERVCOM SRL

CUI 3295100 · SRL· Municipiul Bistriţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Pierdere netă raportată.

SERVCOM SRL are sediul în Municipiul Bistriţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-100%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 0 lei, față de 6,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Creanțe în creștere+1.738,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20250 lei-100% față de anul anterior2020: 30.2952021: 32.0802022: 34.7212023: 17.8392024: 6.2222025: 0
Rezultat net 2025-11,4 K leiPierdere redusă cu 62,2%2020: 5.1312021: 14.3042022: 6.5062023: -2.6942024: -30.0672025: -11.364
Angajați 20250Neschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Capitaluri proprii 202555,4 K lei-17% față de anul anterior2020: 91.5402021: 105.8442022: 101.8242023: 96.6952024: 66.7372025: 55.373
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate017 K35 K2020: 30,3 K lei30,3 K20202021: 32,1 K lei32,1 K20212022: 34,7 K lei34,7 K20222023: 17,8 K lei17,8 K20232024: 6,2 K lei6,2 K20242025: 0 lei02025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-483,2%-219,3%44,6%2020: 16,9%16,9%20202021: 44,6%44,6%20212022: 18,7%18,7%20222023: -15,1%-15,1%20232024: -483,2%-483,2%20242025Reper 2025: mediana sectorului 3% · n=9.713

Cifra de afaceri: -100% față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202466,7 K lei
202555,4 K lei

Datorii raportate

20240 lei
2025677 lei

Disponibilități bănești

202420,5 K lei
20259,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri17,8 K lei6,2 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Rezultat net-2,7 K lei-30,1 K lei-11,4 K leiPierdere redusă cu 62,2%
Capitaluri proprii96,7 K lei66,7 K lei55,4 K lei-17% față de anul anterior
Datorii4,5 K lei0 lei677 leiDe la 0 la 677 lei
Creanțe22,6 K lei109 lei2 K lei+1.738,5% față de anul anterior
Angajați000Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă—-483,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3% (n=9.713) · 2024: 2,4% (n=14.057)

Rezultat / active (A+B)-20,3%-45,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,7% (n=8.604) · 2024: 1,1% (n=12.450)

Rezultat / capitaluri proprii-20,5%-45,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 22,6% (n=6.806) · 2024: 21,4% (n=9.701)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)98,8%100%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 11,2% (n=8.614) · 2024: 12,9% (n=12.459)

Datorii / active (A+B)1,2%0%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 84,4% (n=8.614) · 2024: 80,2% (n=12.459)

Ponderea activelor imobilizate79,5%66,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 36,6% (n=8.614) · 2024: 37,4% (n=12.459)

Active circulante / datorii totale17×—
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,63× (n=11.754) · 2024: 0,66× (n=16.890)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări—6,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 28,9 zile (n=8.415) · 2024: 27,3 zile (n=11.880)

Stocuri în zile de vânzări—92,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 32,2 zile (n=6.946) · 2024: 32,6 zile (n=10.012)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-11.364
Angajați
0
Datorii
677
Active imobilizate
44.543
Active circulante
11.507
Capitaluri proprii
55.373
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
11.364
Stocuri
0
Creanțe
2.004
Casă și conturi la bănci
9.503
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.222
Rezultat net
-30.067
Angajați
0
Datorii
0
Active imobilizate
44.543
Active circulante
22.194
Capitaluri proprii
66.737
Venituri totale
9.122
Cheltuieli totale
39.189
Stocuri
1.594
Creanțe
109
Casă și conturi la bănci
20.491
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.839
Rezultat net
-2.694
Angajați
0
Datorii
4.464
Active imobilizate
41.955
Active circulante
59.204
Capitaluri proprii
96.695
Venituri totale
17.839
Cheltuieli totale
20.424
Stocuri
0
Creanțe
22.596
Casă și conturi la bănci
36.608
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
34.721
Rezultat net
6.506
Angajați
0
Datorii
2.240
Active imobilizate
43.611
Active circulante
60.453
Capitaluri proprii
101.824
Venituri totale
34.721
Cheltuieli totale
27.173
Stocuri
0
Creanțe
22.596
Casă și conturi la bănci
37.857
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
32.080
Rezultat net
14.304
Angajați
0
Datorii
233
Active imobilizate
45.267
Active circulante
60.810
Capitaluri proprii
105.844
Venituri totale
32.080
Cheltuieli totale
16.814
Stocuri
0
Creanțe
22.596
Casă și conturi la bănci
38.214
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.295
Rezultat net
5.131
Angajați
0
Datorii
245
Active imobilizate
46.923
Active circulante
44.862
Capitaluri proprii
91.540
Venituri totale
30.995
Cheltuieli totale
25.002
Stocuri
0
Creanțe
22.596
Casă și conturi la bănci
22.266
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 100% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-02-18 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3295100
Număr de înregistrare
J06/297/1991
Înmatriculare
26 iunie 1991
EUID
ROONRC.J06/297/1991
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. LIBERTATII 51/B Municipiul Bistriţa Bistriţa-Năsăud · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. LIBERTATII 51/B Bistrita BISTRIŢA-NĂSĂUD · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 februarie 1993
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2023
Telefon
0263231087 · Firme cu același număr
Fax
0263231087

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DUCA DANIEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SERVCOM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.02.1993
Înregistrare fiscală
18 februarie 1993
Număr registrul comerțului
J06/297/1991
Cod CAEN
4520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud

Contact și adrese

Telefon
0263231087 · Firme cu același număr
Fax
0263231087 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, MUN. BISTRIŢA, STR. LIBERTĂŢII, NR.51/B
Cod poștal fiscal
420155
Strada sediului
Str. Libertăţii
Numărul sediului
51/B
Localitatea sediului
Mun. Bistriţa
Județul sediului
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Codul poștal al sediului
420155
Strada domiciliului fiscal
Str. Libertăţii
Numărul domiciliului fiscal
51/B
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bistriţa
Județul domiciliului fiscal
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Cod poștal domiciliu fiscal
420155

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 august 1996
TVA până la
27 aprilie 2012
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 3812 Rev. 2Colectarea deșeurilor periculoase

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4531 Rev. 2Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4532 Rev. 2Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

CAEN 4677 Rev. 2Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudMunicipiul BistriţaCAEN 4520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI