Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SERVICII GSM IT-TV S.R.L.

SERVICII GSM IT-TV S.R.L.

CUI 47770324 · SRL· Sat Hărman, Comuna Hărman

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Rezultat net pozitiv.

SERVICII GSM IT-TV S.R.L. are sediul în Sat Hărman, Comuna Hărman. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+123,8%

Datoriile raportate sunt 1,1 mil. lei în 2025, față de 493,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025162,9 K leiFără an comparabil2023: 6932024: 02025: 162.910
Rezultat net 202598,6 K lei+640,5% față de anul anterior2023: -2.6082024: -18.2492025: 98.640
Angajați 20250Fără an comparabil2023: 02025: 0
Capitaluri proprii 202578 K lei+477,5% față de anul anterior2023: -2.4082024: -20.6572025: 77.983
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate081 K163 K2023: 693 lei69320232024: 0 lei020242025: 162,9 K lei162,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-376,3%-157,9%60,5%Mediana sectorului (2025): 3% · n=3512023: -376,3%-376,3%202320242025: 60,5%60,5%2025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: 60,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii78 K lei+477,5% față de anul anterior
Datorii1,1 mil. lei+123,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri693 lei0 lei162,9 K leiFără an comparabil
Rezultat net-2,6 K lei-18,2 K lei98,6 K lei+640,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii-2,4 K lei-20,7 K lei78 K lei+477,5% față de anul anterior
Datorii261 K lei493,4 K lei1,1 mil. lei+123,8% față de anul anterior
Creanțe258,8 K lei473,2 K lei9,4 K lei-98% față de anul anterior
Angajați0—0Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri60,5%3%n=351—6,1%n=1.254
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)6,6%2,5%n=263-4,4%24,8%n=911
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)93,4%89,2%n=263104,4%73,5%n=911
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)98,7%26,6%n=2630%27,3%n=911
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)8,3%0%n=263-3,9%0,9%n=910
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive126,5%71,1%n=228—32,3%n=944
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,01×0,59×n=4420,96×0,79×n=1.602
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36020,66 zile27,77 zilen=258—29,91 zilen=932
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile8,88 zilen=164—15,84 zilen=582

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
162.910
Rezultat net
98.640
Angajați
0
Datorii
1.104.234
Active imobilizate
1.167.092
Active circulante
15.125
Capitaluri proprii
77.983
Venituri totale
165.853
Cheltuieli totale
47.806
Stocuri
0
Creanțe
9.350
Casă și conturi la bănci
5.775
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-18.249
Angajați
—
Datorii
493.425
Active imobilizate
0
Active circulante
472.768
Capitaluri proprii
-20.657
Venituri totale
2
Cheltuieli totale
18.251
Stocuri
0
Creanțe
473.244
Casă și conturi la bănci
-476
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
693
Rezultat net
-2.608
Angajați
0
Datorii
261.002
Active imobilizate
0
Active circulante
258.594
Capitaluri proprii
-2.408
Venituri totale
701
Cheltuieli totale
3.203
Stocuri
0
Creanțe
258.773
Casă și conturi la bănci
-179
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-03-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47770324
Număr de înregistrare
J2023000732081
Înmatriculare
7 martie 2023
EUID
ROONRC.J2023000732081
Formă juridică
SRL
Sediu social
Mihail Sadoveanu 14 Sat Hărman, Comuna Hărman Braşov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Mihail Sadoveanu 14 Hărman BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 martie 2023
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
0726672314 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LALU ANDREI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SERVICII GSM IT-TV S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.03.2023
Înregistrare fiscală
8 martie 2023
Număr registrul comerțului
J2023000732081
Cod CAEN
9699
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Telefon
0726672314 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, SAT HĂRMAN COM. HĂRMAN, STR. MIHAIL SADOVEANU, NR.14
Strada sediului
Str. Mihail Sadoveanu
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Sat Hărman Com. Hărman
Județul sediului
BRAŞOV
Strada domiciliului fiscal
Str. Mihail Sadoveanu
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Hărman Com. Hărman
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 aprilie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6110 Rev. 3Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit

CAEN 6190 Rev. 3Alte activități de telecomunicații

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 8110 Rev. 3Activități de servicii suport combinate

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 9521 Rev. 3Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic

CAEN 9699 Rev. 3Alte servicii personale n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovSat Hărman, Comuna HărmanCAEN 9699
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI