Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SERVICII SEO BUCURESTI S.R.L.

SERVICII SEO BUCURESTI S.R.L.

CUI 19130125 · SRL· Loc. Năvodari, Oraş Năvodari

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SERVICII SEO BUCURESTI S.R.L. are sediul în Loc. Năvodari, Oraş Năvodari. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+45%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 490,3 K lei, față de 338,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut9,7%

Marja netă calculată este 9,7% în 2025, față de -1,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+213,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025490,3 K lei+45% față de anul anterior2020: 57.1602021: 28.6802022: 77.3752023: 154.2352024: 338.1362025: 490.300
Rezultat net 202547,4 K lei+836,2% față de anul anterior2020: -14.1732021: 26.1222022: 52.2172023: 59.9412024: -6.4372025: 47.387
Angajați 20255+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 52025: 5
Capitaluri proprii 202541,2 K lei+764,7% față de anul anterior2020: -10.7992021: 15.3232022: 52.4572023: 69.3642024: -6.1972025: 41.190
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0245 K490 K2020: 57,2 K lei57,2 K20202021: 28,7 K lei28,7 K20212022: 77,4 K lei77,4 K20222023: 154,2 K lei154,2 K20232024: 338,1 K lei338,1 K20242025: 490,3 K lei490,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-24,8%33,1%91,1%Mediana sectorului (2025): 58,4% · n=140732020: -24,8%-24,8%20202021: 91,1%91,1%20212022: 67,5%67,5%20222023: 38,9%38,9%20232024: -1,9%-1,9%20242025: 9,7%9,7%2025

Cifra de afaceri: +45% față de anul anterior. Marja netă: 9,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii41,2 K lei+764,7% față de anul anterior
Datorii162,6 K lei-10,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri154,2 K lei338,1 K lei490,3 K lei+45% față de anul anterior
Rezultat net59,9 K lei-6,4 K lei47,4 K lei+836,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii69,4 K lei-6,2 K lei41,2 K lei+764,7% față de anul anterior
Datorii28,7 K lei181,4 K lei162,6 K lei-10,4% față de anul anterior
Creanțe21,3 K lei30,6 K lei95,9 K lei+213,8% față de anul anterior
Angajați155+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri9,7%58,4%n=14.073-1,9%64%n=21.759
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)20,2%75%n=11.537-3,5%78,8%n=17.180
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)79,8%24,5%n=11.537103,5%20,7%n=17.180
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)32,7%9,6%n=11.53748,9%6,7%n=17.180
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)23,3%58,3%n=11.534-3,7%63%n=17.178
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive115%99,7%n=14.527—99,7%n=22.123
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,84×3,2×n=16.5210,49×4,16×n=25.029
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36070,44 zile190,38 zilen=13.55132,55 zile179,46 zilen=20.525
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați98.060 lei327.622 lein=11.22767.627 lei297.249 lein=17.795

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
490.300
Rezultat net
47.387
Angajați
5
Datorii
162.582
Active imobilizate
66.623
Active circulante
137.149
Capitaluri proprii
41.190
Venituri totale
490.773
Cheltuieli totale
433.893
Stocuri
—
Creanțe
95.936
Casă și conturi la bănci
41.213
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
338.136
Rezultat net
-6.437
Angajați
5
Datorii
181.383
Active imobilizate
85.608
Active circulante
89.578
Capitaluri proprii
-6.197
Venituri totale
338.136
Cheltuieli totale
337.984
Stocuri
—
Creanțe
30.571
Casă și conturi la bănci
59.007
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
154.235
Rezultat net
59.941
Angajați
1
Datorii
28.650
Active imobilizate
10.371
Active circulante
87.643
Capitaluri proprii
69.364
Venituri totale
154.354
Cheltuieli totale
92.871
Stocuri
100
Creanțe
21.263
Casă și conturi la bănci
66.280
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
77.375
Rezultat net
52.217
Angajați
1
Datorii
10.046
Active imobilizate
—
Active circulante
62.503
Capitaluri proprii
52.457
Venituri totale
77.890
Cheltuieli totale
24.924
Stocuri
100
Creanțe
43.942
Casă și conturi la bănci
18.461
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
28.680
Rezultat net
26.122
Angajați
1
Datorii
23.156
Active imobilizate
—
Active circulante
38.479
Capitaluri proprii
15.323
Venituri totale
28.680
Cheltuieli totale
2.271
Stocuri
100
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
38.379
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
57.160
Rezultat net
-14.173
Angajați
1
Datorii
24.175
Active imobilizate
—
Active circulante
13.376
Capitaluri proprii
-10.799
Venituri totale
61.660
Cheltuieli totale
74.507
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
13.376
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2017-09-04; reactivare la 2019-01-08. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2019-01-08

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-08

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2017-09-04; reactivare la 2019-01-08. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2019-01-08
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-10-24 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-07–2026-10-08 · verificat 2026-10-08.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
19130125
Număr de înregistrare
J2006003221134
Înmatriculare
24 octombrie 2006
EUID
ROONRC.J2006003221134
Formă juridică
SRL
Sediu social
D5 3 Loc. Năvodari, Oraş Năvodari Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str D5 3 Năvodari CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 octombrie 2006
Înregistrare fiscală
25 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPESCU VLAD-ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SERVICII SEO BUCURESTI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 24.10.2006
Înregistrare fiscală
25 octombrie 2006
Număr registrul comerțului
J2006003221134
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, ORŞ. NĂVODARI, STR. D5, NR.3, ET.1, AP.14
Cod poștal fiscal
905700
Strada sediului
Str. D5
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Orş. Năvodari
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
905700
Strada domiciliului fiscal
Str. D5
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Năvodari
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
905700

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2022
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 august 2022
Actualizare TVA la încasare
12 iulie 2022
Publicare TVA la încasare
13 iulie 2022
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
4 septembrie 2017
Reactivare
8 ianuarie 2019
Publicarea deciziei
6 septembrie 2017

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

29 activități autorizate

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5811 Rev. 3Activități de editare a cărților

CAEN 5812 Rev. 3Activități de editare a ziarelor

CAEN 5813 Rev. 3Activități de editare a revistelor și periodicelor

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 6020 Rev. 3Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7411 Rev. 3Activități de design industrial și vestimentar

CAEN 7412 Rev. 3Design grafic și activități de comunicare vizuală

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7430 Rev. 3Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-08Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaLoc. Năvodari, Oraş NăvodariCAEN 6201
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI