Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SERVICIU PUBLIC PRESTARI SERVICII BEBA VECHE SRL

SERVICIU PUBLIC PRESTARI SERVICII BEBA VECHE SRL

CUI 28408302 · SRL· Sat Beba Veche, Comuna Beba Veche

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

SERVICIU PUBLIC PRESTARI SERVICII BEBA VECHE SRL are sediul în Sat Beba Veche, Comuna Beba Veche. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-4,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 225,2 K lei, față de 236,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut9,3%

Marja netă calculată este 9,3% în 2025, față de 5,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+26,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025225,2 K lei-4,9% față de anul anterior2020: 247.9812021: 147.4372022: 131.2002023: 180.1472024: 236.8202025: 225.206
Rezultat net 202521 K lei+71% față de anul anterior2020: -4.0852021: 15.1412022: 6932023: -4.6102024: 12.2992025: 21.027
Angajați 20253+0% față de anul anterior2020: 72021: 32022: 32023: 32024: 32025: 3
Capitaluri proprii 202555,7 K lei+60,6% față de anul anterior2020: -3.2792021: 13.6962022: 14.3892023: 22.4142024: 34.7132025: 55.740
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0124 K248 K2020: 248 K lei248 K20202021: 147,4 K lei147,4 K20212022: 131,2 K lei131,2 K20222023: 180,1 K lei180,1 K20232024: 236,8 K lei236,8 K20242025: 225,2 K lei225,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2,6%5,2%13%Mediana sectorului (2025): 13% · n=16322020: -1,6%-1,6%20202021: 10,3%10,3%20212022: 0,5%0,5%20222023: -2,6%-2,6%20232024: 5,2%5,2%20242025: 9,3%9,3%2025

Cifra de afaceri: -4,9% față de anul anterior. Marja netă: 9,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii55,7 K lei+60,6% față de anul anterior
Datorii31,6 K lei-7,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri180,1 K lei236,8 K lei225,2 K lei-4,9% față de anul anterior
Rezultat net-4,6 K lei12,3 K lei21 K lei+71% față de anul anterior
Capitaluri proprii22,4 K lei34,7 K lei55,7 K lei+60,6% față de anul anterior
Datorii17,4 K lei34,2 K lei31,6 K lei-7,8% față de anul anterior
Creanțe11 K lei11 K lei13,9 K lei+26,4% față de anul anterior
Angajați333+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri9,3%13%n=1.6325,2%13,5%n=1.550
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)63,8%42,4%n=1.39150,3%48,1%n=1.334
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)36,2%48,9%n=1.39149,7%45,5%n=1.334
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)6,7%26,7%n=1.3918,5%25,6%n=1.334
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)24,1%8%n=1.39017,8%7,8%n=1.333
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive37,7%47,9%n=1.52235,4%36,1%n=1.447
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,58×1,41×n=2.0121,84×1,47×n=1.886
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36022,17 zile63,92 zilen=1.46916,68 zile58,1 zilen=1.366
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—14,93 zilen=8235,02 zile18,86 zilen=803
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați75.069 lei167.812 lein=1.18578.940 lei151.610 lein=1.150

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
225.206
Rezultat net
21.027
Angajați
3
Datorii
31.590
Active imobilizate
5.848
Active circulante
81.482
Capitaluri proprii
55.740
Venituri totale
235.646
Cheltuieli totale
211.309
Stocuri
—
Creanțe
13.870
Casă și conturi la bănci
67.612
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
236.820
Rezultat net
12.299
Angajați
3
Datorii
34.245
Active imobilizate
5.848
Active circulante
63.110
Capitaluri proprii
34.713
Venituri totale
250.109
Cheltuieli totale
230.551
Stocuri
3.300
Creanțe
10.970
Casă și conturi la bănci
48.840
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
180.147
Rezultat net
-4.610
Angajați
3
Datorii
17.442
Active imobilizate
5.848
Active circulante
34.008
Capitaluri proprii
22.414
Venituri totale
180.156
Cheltuieli totale
184.766
Stocuri
3.300
Creanțe
10.970
Casă și conturi la bănci
19.738
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
131.200
Rezultat net
693
Angajați
3
Datorii
11.946
Active imobilizate
5.848
Active circulante
20.487
Capitaluri proprii
14.389
Venituri totale
131.204
Cheltuieli totale
130.383
Stocuri
3.300
Creanțe
10.286
Casă și conturi la bănci
6.901
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
147.437
Rezultat net
15.141
Angajați
3
Datorii
11.204
Active imobilizate
5.848
Active circulante
19.052
Capitaluri proprii
13.696
Venituri totale
147.439
Cheltuieli totale
128.844
Stocuri
3.301
Creanțe
10.286
Casă și conturi la bănci
5.465
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
247.981
Rezultat net
-4.085
Angajați
7
Datorii
39.434
Active imobilizate
5.848
Active circulante
30.307
Capitaluri proprii
-3.279
Venituri totale
247.984
Cheltuieli totale
252.069
Stocuri
3.300
Creanțe
21.436
Casă și conturi la bănci
5.571
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-06-30; reactivare la 2025-10-20. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-10-20

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-03-07Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-06-30; reactivare la 2025-10-20. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-10-20
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-04-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3132.103 lei5.306 lei18.658 lei788 lei7.351 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28408302
Număr de înregistrare
J35/1010/2011
Înmatriculare
29 aprilie 2011
EUID
ROONRC.J35/1010/2011
Formă juridică
SRL
Sediu social
292 Sat Beba Veche, Comuna Beba Veche Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
292 BEBA VECHE TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 aprilie 2011
Înregistrare fiscală
9 mai 2016
Telefon
0256385504 · Firme cu același număr
Fax
0256385501

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TIFAN MARTON

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SERVICIU PUBLIC PRESTARI SERVICII BEBA VECHE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.04.2011
Înregistrare fiscală
29 aprilie 2011
Număr registrul comerțului
J35/1010/2011
Cod CAEN
8130
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.DE STAT-SOCIETATE COMERCIALA
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Sânnicolau Mare

Contact și adrese

Telefon
0256385504 · Firme cu același număr
Fax
0256385501 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT BEBA VECHE COM. BEBA VECHE, NR.292
Cod poștal fiscal
307035
Numărul sediului
292
Localitatea sediului
Sat Beba Veche Com. Beba Veche
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307035
Numărul domiciliului fiscal
292
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Beba Veche Com. Beba Veche
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307035

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 august 2015
TVA până la
30 aprilie 2016
Anulare operată la
18 mai 2016
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
30 iunie 2025
Reactivare
20 octombrie 2025
Publicarea deciziei
30 iunie 2025

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA BEBA VECHE2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de curatenie stradala (Rev.2)2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

7 martie 2024Achiziție directă

SERVICII DE CURATENIE STRADALA PENTRU UAT BEBA VECHE

Autoritate: COMUNA BEBA VECHE

CPV 90611000-3 — Servicii de curatenie stradala (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90611000-3

Vezi detaliile atribuirii →
183.000 leiValoare publicată
4 ianuarie 2024Achiziție directă

SERVICII DE CURATENIE STRADALA PENTRU UAT BEBA VECHE

Autoritate: COMUNA BEBA VECHE

CPV 90611000-3 — Servicii de curatenie stradala (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90611000-3

Vezi detaliile atribuirii →
52.282 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Beba Veche, Comuna Beba VecheCAEN 8130
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI