Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SHADOW LOGISTICS SRL

SHADOW LOGISTICS SRL

CUI 26398024 · SRL· Sat Livezeni, Comuna Livezeni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SHADOW LOGISTICS SRL are sediul în Sat Livezeni, Comuna Livezeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+5,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 816,2 K lei, față de 774,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut12,9%

Marja netă calculată este 12,9% în 2025, față de 8,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+78,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025816,2 K lei+5,4% față de anul anterior2020: 557.0642021: 813.0792022: 982.0402023: 915.3042024: 774.4122025: 816.227
Rezultat net 2025105,6 K lei+64,3% față de anul anterior2020: 122.3502021: 172.1272022: 270.1592023: 160.2222024: 64.2432025: 105.566
Angajați 20254-20% față de anul anterior2020: 62021: 72022: 52023: 52024: 52025: 4
Capitaluri proprii 2025106 K lei+63,8% față de anul anterior2020: 122.8302021: 172.6072022: 270.6392023: 160.7022024: 64.7232025: 106.046
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0491 K982 K2020: 557,1 K lei557,1 K20202021: 813,1 K lei813,1 K20212022: 982 K lei982 K20222023: 915,3 K lei915,3 K20232024: 774,4 K lei774,4 K20242025: 816,2 K lei816,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%13,8%27,5%2020: 22%22%20202021: 21,2%21,2%20212022: 27,5%27,5%20222023: 17,5%17,5%20232024: 8,3%8,3%20242025: 12,9%12,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,3% · n=350

Cifra de afaceri: +5,4% față de anul anterior.Marjă netă 12,9% · +4,6 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202464,7 K lei
2025106 K lei

Datorii raportate

202431,2 K lei
202522,9 K lei

Disponibilități bănești

202418,2 K lei
20255,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri915,3 K lei774,4 K lei816,2 K lei+5,4% față de anul anterior
Rezultat net160,2 K lei64,2 K lei105,6 K lei+64,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii160,7 K lei64,7 K lei106 K lei+63,8% față de anul anterior
Datorii41,1 K lei31,2 K lei22,9 K lei-26,9% față de anul anterior
Creanțe176,6 K lei61,4 K lei109,7 K lei+78,6% față de anul anterior
Angajați554-20% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă12,9%8,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,3% (n=350) · 2024: 5,2% (n=442)

Rezultat / active (A+B)81,9%66,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3% (n=308) · 2024: 3,5% (n=399)

Rezultat / capitaluri proprii99,5%99,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 13,9% (n=286) · 2024: 16,3% (n=381)

Vânzări per angajat204.057 lei154.882 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 204.708 lei (n=266) · 2024: 183.890 lei (n=339)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)82,3%67,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 28,4% (n=308) · 2024: 30,6% (n=399)

Datorii / active (A+B)17,7%32,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 74,6% (n=308) · 2024: 70,6% (n=399)

Ponderea activelor imobilizate1,3%2,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 38,2% (n=308) · 2024: 36,8% (n=399)

Active circulante / datorii totale5,57×2,99×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,67× (n=452) · 2024: 0,74× (n=584)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări48,4 zile28,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 23,5 zile (n=307) · 2024: 23,4 zile (n=376)

Stocuri în zile de vânzări5,2 zile6,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 28,9 zile (n=333) · 2024: 32,5 zile (n=409)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
816.227
Rezultat net
105.566
Angajați
4
Datorii
22.853
Active imobilizate
1.672
Active circulante
127.227
Capitaluri proprii
106.046
Venituri totale
816.227
Cheltuieli totale
690.516
Stocuri
11.709
Creanțe
109.653
Casă și conturi la bănci
5.865
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
774.412
Rezultat net
64.243
Angajați
5
Datorii
31.242
Active imobilizate
2.584
Active circulante
93.381
Capitaluri proprii
64.723
Venituri totale
774.412
Cheltuieli totale
697.932
Stocuri
13.800
Creanțe
61.386
Casă și conturi la bănci
18.195
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
915.304
Rezultat net
160.222
Angajați
5
Datorii
41.070
Active imobilizate
618
Active circulante
201.154
Capitaluri proprii
160.702
Venituri totale
915.304
Cheltuieli totale
747.601
Stocuri
13.440
Creanțe
176.552
Casă și conturi la bănci
11.162
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
982.040
Rezultat net
270.159
Angajați
5
Datorii
37.396
Active imobilizate
1.854
Active circulante
306.181
Capitaluri proprii
270.639
Venituri totale
1.068.204
Cheltuieli totale
789.884
Stocuri
14.431
Creanțe
202.333
Casă și conturi la bănci
89.417
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
813.079
Rezultat net
172.127
Angajați
7
Datorii
41.359
Active imobilizate
3.177
Active circulante
243.978
Capitaluri proprii
172.607
Venituri totale
832.998
Cheltuieli totale
654.965
Stocuri
11.997
Creanțe
86.093
Casă și conturi la bănci
145.888
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
33.189
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
557.064
Rezultat net
122.350
Angajați
6
Datorii
10.795
Active imobilizate
471
Active circulante
133.154
Capitaluri proprii
122.830
Venituri totale
599.737
Cheltuieli totale
473.451
Stocuri
10.113
Creanțe
11.228
Casă și conturi la bănci
111.813
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-13

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-01-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-12–2026-10-13 · verificat 2026-10-13.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
26398024
Număr de înregistrare
J2010000017263
Înmatriculare
13 ianuarie 2010
EUID
ROONRC.J2010000017263
Formă juridică
SRL
Sediu social
LIVEZENI 194F Sat Livezeni, Comuna Livezeni Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
LIVEZENI 194F Livezeni MUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 ianuarie 2010
Înregistrare fiscală
8 mai 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BODÓ KRISZTIÁN
administrator
KIBÉDI ZOLTAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SHADOW LOGISTICS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.01.2010
Înregistrare fiscală
14 ianuarie 2010
Număr registrul comerțului
J2010000017263
Cod CAEN
5630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, SAT LIVEZENI COM. LIVEZENI, LIVEZENI, NR.194F
Cod poștal fiscal
547365
Strada sediului
LIVEZENI
Numărul sediului
194F
Localitatea sediului
Sat Livezeni Com. Livezeni
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
547365
Strada domiciliului fiscal
LIVEZENI
Numărul domiciliului fiscal
194F
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Livezeni Com. Livezeni
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
547365

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
15 ianuarie 2010
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5612 Rev. 3Activități ale unităților mobile de alimentație

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 5640 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-13Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşSat Livezeni, Comuna LivezeniCAEN 5630
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI