Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SHARPER INSIGHT REAL ESTATE S.R.L.

SHARPER INSIGHT REAL ESTATE S.R.L.

CUI 40656315 · SRL· Oraş Voluntari

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SHARPER INSIGHT REAL ESTATE S.R.L. are sediul în Oraş Voluntari. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+51,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 326,9 K lei, față de 216,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut14,5%

Marja netă calculată este 14,5% în 2025, față de 7,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+36,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025326,9 K lei+51,1% față de anul anterior2020: 238.1402021: 154.1162022: 153.9352023: 196.0292024: 216.4152025: 326.901
Rezultat net 202547,3 K lei+207% față de anul anterior2020: 39.9472021: 747.5012022: 30.0302023: 31.2422024: 15.3982025: 47.278
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202547,5 K lei+203,9% față de anul anterior2020: 40.1872021: 787.6882022: 30.2702023: 39.5662024: 15.6382025: 47.518
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0163 K327 K2020: 238,1 K lei238,1 K20202021: 154,1 K lei154,1 K20212022: 153,9 K lei153,9 K20222023: 196 K lei196 K20232024: 216,4 K lei216,4 K20242025: 326,9 K lei326,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%242,5%485%Mediana sectorului (2025): 22,8% · n=123342020: 16,8%16,8%20202021: 485%485%20212022: 19,5%19,5%20222023: 15,9%15,9%20232024: 7,1%7,1%20242025: 14,5%14,5%2025

Cifra de afaceri: +51,1% față de anul anterior. Marja netă: 14,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii47,5 K lei+203,9% față de anul anterior
Datorii4,2 mil. lei-1,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri196 K lei216,4 K lei326,9 K lei+51,1% față de anul anterior
Rezultat net31,2 K lei15,4 K lei47,3 K lei+207% față de anul anterior
Capitaluri proprii39,6 K lei15,6 K lei47,5 K lei+203,9% față de anul anterior
Datorii4,6 mil. lei4,3 mil. lei4,2 mil. lei-1,9% față de anul anterior
Creanțe125,9 K lei53,7 K lei73,2 K lei+36,4% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri14,5%22,8%n=12.3347,1%23,6%n=11.757
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)1,1%53,7%n=12.9060,4%58,2%n=12.167
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)99,4%44,7%n=12.906100,1%40,6%n=12.167
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)91,5%75,1%n=12.90690,7%73,4%n=12.167
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)1,1%3%n=12.9030,4%3,2%n=12.164
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,5%11,9%n=11.73098,5%11,7%n=11.063
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,09×0,71×n=14.8060,09×0,81×n=14.070
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36080,63 zile101,48 zilen=11.66489,3 zile87,21 zilen=10.932
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați326.901 lei238.022 lein=8.120216.415 lei218.265 lein=8.171

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
326.901
Rezultat net
47.278
Angajați
1
Datorii
4.207.233
Active imobilizate
3.874.519
Active circulante
357.804
Capitaluri proprii
47.518
Venituri totale
327.100
Cheltuieli totale
270.615
Stocuri
—
Creanțe
73.216
Casă și conturi la bănci
134.588
Cheltuieli în avans
23.057
Venituri în avans
629
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
216.415
Rezultat net
15.398
Angajați
1
Datorii
4.288.105
Active imobilizate
3.884.039
Active circulante
398.594
Capitaluri proprii
15.638
Venituri totale
216.614
Cheltuieli totale
198.239
Stocuri
—
Creanțe
53.682
Casă și conturi la bănci
194.912
Cheltuieli în avans
21.937
Venituri în avans
827
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
196.029
Rezultat net
31.242
Angajați
1
Datorii
4.579.124
Active imobilizate
3.094.175
Active circulante
1.525.499
Capitaluri proprii
39.566
Venituri totale
205.228
Cheltuieli totale
171.936
Stocuri
—
Creanțe
125.900
Casă și conturi la bănci
1.249.599
Cheltuieli în avans
42
Venituri în avans
1.026
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
153.935
Rezultat net
30.030
Angajați
1
Datorii
1.494.918
Active imobilizate
480.379
Active circulante
1.045.982
Capitaluri proprii
30.270
Venituri totale
168.612
Cheltuieli totale
134.666
Stocuri
—
Creanțe
164.569
Casă și conturi la bănci
881.413
Cheltuieli în avans
52
Venituri în avans
1.225
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
154.116
Rezultat net
747.501
Angajați
1
Datorii
1.702.325
Active imobilizate
492.855
Active circulante
1.998.581
Capitaluri proprii
787.688
Venituri totale
2.085.259
Cheltuieli totale
1.318.277
Stocuri
—
Creanțe
49.630
Casă și conturi la bănci
1.948.951
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.423
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
238.140
Rezultat net
39.947
Angajați
1
Datorii
1.737.562
Active imobilizate
1.691.969
Active circulante
87.402
Capitaluri proprii
40.187
Venituri totale
238.306
Cheltuieli totale
191.290
Stocuri
—
Creanțe
81.582
Casă și conturi la bănci
5.820
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
1.622
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-11-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40656315
Număr de înregistrare
J2019000214250
Înmatriculare
18 februarie 2019
EUID
ROONRC.J2019000214250
Formă juridică
SRL
Sediu social
BUCUREŞTI NORD 10B Oraş Voluntari Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos BUCUREŞTI NORD 10B Oraş Voluntari ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
10 noiembrie 2025
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CÎRMACIU CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SHARPER INSIGHT REAL ESTATE S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 10.11.2025
Înregistrare fiscală
18 februarie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000214250
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. VOLUNTARI, ŞOS. BUCUREŞTI NORD, NR.10B, TRONSON CORP B2. CAMERA NR. 1, SC.C, ET.4, AP.544
Strada sediului
Şos. Bucureşti Nord
Numărul sediului
10B
Localitatea sediului
Orş. Voluntari
Județul sediului
ILFOV
Detalii sediu
Tronson Corp B2. camera nr. 1
Strada domiciliului fiscal
Şos. Bucureşti Nord
Numărul domiciliului fiscal
10B
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Voluntari
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Detalii domiciliu fiscal
Tronson Corp B2. camera nr. 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
26 februarie 2019
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
26 februarie 2019
Actualizare TVA la încasare
26 februarie 2019
Publicare TVA la încasare
27 februarie 2019
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Identificatori LEI și structură contabilă

Înregistrări GLEIF asociate exact prin CUI sau printr-un număr ONRC unic, colectate la 2 octombrie 2026. Relațiile indică părinții care consolidează contabil entitatea; nu descriu automat acționariatul sau beneficiarul real. Un LEI nereînnoit nu înseamnă că firma este inactivă.

SHARPER INSIGHT REAL ESTATE S.R.L.

LEI
787200O3AIWJGHZH1416
Stare LEI
nereînnoit la termen
Stare entitate în GLEIF
activă în evidența LEI
Categorie
entitate juridică
Identificator validat
40656315 · Asociere prin CUI
Nivel de validare
validare completă
Prima înregistrare LEI
9 mai 2025
Ultima actualizare
9 mai 2026
Următoarea reînnoire
9 mai 2026
Adresă juridică LEI
B-dul CAROL I, 85, camera nr. 3, Bloc A2, SC.1, AP.1, DROBETA TURNU SEVERIN, RO-MH, 220099, RO
Părinte direct de consolidare
NATURAL_PERSONS
Părinte final de consolidare
NATURAL_PERSONS

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5540 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de cazare

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş VoluntariCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI