Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SIAV EAST EUROPE SRL

SIAV EAST EUROPE SRL

CUI 27674756 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

SIAV EAST EUROPE SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-13,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 852,9 K lei, față de 990,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut47,4%

Marja netă calculată este 47,4% în 2025, față de -0,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025852,9 K lei-13,9% față de anul anterior2020: 777.9482021: 971.5052022: 939.0182023: 1.002.2172024: 990.4852025: 852.888
Rezultat net 2025404,6 K lei+4.638% față de anul anterior2020: 86.7212021: 76.2802022: 69.3052023: -24.5132024: -8.9152025: 404.562
Angajați 20257-22,2% față de anul anterior2020: 82021: 92022: 92023: 92024: 92025: 7
Capitaluri proprii 20251 mil. lei+58,2% față de anul anterior2020: 535.9002021: 612.1802022: 681.4852023: 656.9722024: 648.0572025: 1.025.188
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0501 K1 mil.2020: 777,9 K lei777,9 K20202021: 971,5 K lei971,5 K20212022: 939 K lei939 K20222023: 1 mil. lei1 mil.20232024: 990,5 K lei990,5 K20242025: 852,9 K lei852,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2,4%30,9%64,3%Mediana sectorului (2025): 64,3% · n=82092020: 11,1%11,1%20202021: 7,9%7,9%20212022: 7,4%7,4%20222023: -2,4%-2,4%20232024: -0,9%-0,9%20242025: 47,4%47,4%2025

Cifra de afaceri: -13,9% față de anul anterior. Marja netă: 47,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1 mil. lei+58,2% față de anul anterior
Datorii62,1 K lei-21,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1 mil. lei990,5 K lei852,9 K lei-13,9% față de anul anterior
Rezultat net-24,5 K lei-8,9 K lei404,6 K lei+4.638% față de anul anterior
Capitaluri proprii657 K lei648,1 K lei1 mil. lei+58,2% față de anul anterior
Datorii59,8 K lei79,1 K lei62,1 K lei-21,5% față de anul anterior
Creanțe145,4 K lei175 K lei494,4 K lei+182,6% față de anul anterior
Angajați997-22,2% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri47,4%64,3%n=8.209-0,9%64%n=21.759
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)93,1%77%n=6.45689,1%78,8%n=17.180
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)5,6%22,3%n=6.45610,9%20,7%n=17.180
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,2%6,2%n=6.45675,7%6,7%n=17.180
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)36,7%68%n=6.456-1,2%63%n=17.178
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive39,5%99,8%n=8.117-1,4%99,7%n=22.123
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii17,69×4,09×n=9.1062,23×4,16×n=25.029
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360208,7 zile192,08 zilen=7.79163,6 zile179,46 zilen=20.525
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—0 zilen=2.7740 zile0,16 zilen=6.609
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați121.841 lei313.603 lein=6.582110.054 lei297.249 lein=17.795

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
852.888
Rezultat net
404.562
Angajați
7
Datorii
62.119
Active imobilizate
2.558
Active circulante
1.098.909
Capitaluri proprii
1.025.188
Venituri totale
1.860.590
Cheltuieli totale
1.364.835
Stocuri
—
Creanțe
494.431
Casă și conturi la bănci
604.478
Cheltuieli în avans
285
Venituri în avans
—
Provizioane
14.445
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
990.485
Rezultat net
-8.915
Angajați
9
Datorii
79.118
Active imobilizate
550.411
Active circulante
176.764
Capitaluri proprii
648.057
Venituri totale
990.538
Cheltuieli totale
969.738
Stocuri
0
Creanțe
174.980
Casă și conturi la bănci
1.784
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.002.217
Rezultat net
-24.513
Angajați
9
Datorii
59.834
Active imobilizate
563.605
Active circulante
153.201
Capitaluri proprii
656.972
Venituri totale
1.002.217
Cheltuieli totale
1.016.708
Stocuri
0
Creanțe
145.358
Casă și conturi la bănci
7.843
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
939.018
Rezultat net
69.305
Angajați
9
Datorii
63.184
Active imobilizate
573.643
Active circulante
171.026
Capitaluri proprii
681.485
Venituri totale
1.002.152
Cheltuieli totale
923.459
Stocuri
12.559
Creanțe
154.375
Casă și conturi la bănci
4.092
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
971.505
Rezultat net
76.280
Angajați
9
Datorii
116.236
Active imobilizate
585.313
Active circulante
143.103
Capitaluri proprii
612.180
Venituri totale
972.225
Cheltuieli totale
886.231
Stocuri
12.559
Creanțe
127.021
Casă și conturi la bănci
3.523
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
777.948
Rezultat net
86.721
Angajați
8
Datorii
135.894
Active imobilizate
522.347
Active circulante
149.447
Capitaluri proprii
535.900
Venituri totale
795.615
Cheltuieli totale
701.455
Stocuri
12.559
Creanțe
53.910
Casă și conturi la bănci
82.978
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2021-10-05; reactivare la 2021-12-07. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-12-07

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2021-10-05; reactivare la 2021-12-07. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-12-07
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-11-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
27674756
Număr de înregistrare
J40/10685/2010
Înmatriculare
5 noiembrie 2010
EUID
ROONRC.J40/10685/2010
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. ACADEMIEI 39-41 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str POPA PETRE 5 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
6 noiembrie 2025
Înregistrare fiscală
28 noiembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CHIPAILA IULIANA MARIANA
administrator
VOLTAN ALFIERI
administrator
VOLTAN NICOLA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SIAV EAST EUROPE SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 06.11.2025
Înregistrare fiscală
5 noiembrie 2010
Număr registrul comerțului
J2011001479177
Cod CAEN
6210
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR POPA PETRE, NR.5, CORP B. BIROU NR. 412, ET.4
Cod poștal fiscal
2
Strada sediului
Str. Popa Petre
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
2
Detalii sediu
CORP B. BIROU NR. 412
Strada domiciliului fiscal
Str. Popa Petre
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
2
Detalii domiciliu fiscal
CORP B. BIROU NR. 412

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
11 ianuarie 2022
Perioada 2: TVA de la
8 noiembrie 2010
Perioada 2: TVA până la
5 octombrie 2021
Perioada 2: Anulare operată la
19 octombrie 2021
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
31 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
1 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
5 octombrie 2021
Reactivare
7 decembrie 2021
Publicarea deciziei
7 octombrie 2021

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1Strada AcademieiCAEN 6210
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI