Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SIBTRANS DORU SRL

SIBTRANS DORU SRL

CUI 5416632 · SRL· Loc. Avrig, Oraş Avrig

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

SIBTRANS DORU SRL are sediul în Loc. Avrig, Oraş Avrig. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-8,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 382,2 K lei, față de 416,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,8%

Marja netă calculată este 1,8% în 2025, față de 5,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-3,5%

Datoriile raportate sunt 286,5 K lei în 2025, față de 296,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025382,2 K lei-8,3% față de anul anterior2020: 402.2662021: 388.5892022: 438.7692023: 405.7482024: 416.7612025: 382.165
Rezultat net 20256,8 K lei-69,7% față de anul anterior2020: 12.4382021: 70.9202022: 62.9922023: 8.6972024: 22.5622025: 6.837
Angajați 20251Fără an comparabil2020: 32022: 12023: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-113,3 K leiDeficit de capital redus cu 5,7%2020: -285.2872021: -214.3672022: -151.3752023: -142.6792024: -120.1162025: -113.279
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0219 K439 K2020: 402,3 K lei402,3 K20202021: 388,6 K lei388,6 K20212022: 438,8 K lei438,8 K20222023: 405,7 K lei405,7 K20232024: 416,8 K lei416,8 K20242025: 382,2 K lei382,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9,1%18,3%2020: 3,1%3,1%20202021: 18,3%18,3%20212022: 14,4%14,4%20222023: 2,1%2,1%20232024: 5,4%5,4%20242025: 1,8%1,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,7% · n=30.490

Cifra de afaceri: -8,3% față de anul anterior.Marjă netă 1,8% · -3,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-120,1 K lei
2025-113,3 K lei

Datorii raportate

2024296,7 K lei
2025286,5 K lei

Disponibilități bănești

202454,5 K lei
202534,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri405,7 K lei416,8 K lei382,2 K lei-8,3% față de anul anterior
Rezultat net8,7 K lei22,6 K lei6,8 K lei-69,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii-142,7 K lei-120,1 K lei-113,3 K leiDeficit de capital redus cu 5,7%
Datorii313,1 K lei296,7 K lei286,5 K lei-3,5% față de anul anterior
Creanțe129,3 K lei97,3 K lei113,5 K lei+16,6% față de anul anterior
Angajați1—1Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă1,8%5,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,7% (n=30.490) · 2024: 3,5% (n=32.629)

Rezultat / active (A+B)3,9%12,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,5% (n=27.263) · 2024: 2,7% (n=29.187)

Vânzări per angajat382.165 lei—
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 278.223 lei (n=25.896) · 2024: 257.350 lei (n=28.111)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-65,4%-68%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 24,6% (n=27.272) · 2024: 28,1% (n=29.203)

Datorii / active (A+B)165,4%168%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 76,6% (n=27.272) · 2024: 73% (n=29.203)

Ponderea activelor imobilizate14,4%14,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,1% (n=27.272) · 2024: 31,1% (n=29.203)

Active circulante / datorii totale0,52×0,51×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,8× (n=37.880) · 2024: 0,83× (n=40.996)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări106,9 zile84 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 61,2 zile (n=29.162) · 2024: 61,7 zile (n=31.003)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
382.165
Rezultat net
6.837
Angajați
1
Datorii
286.482
Active imobilizate
24.871
Active circulante
148.332
Capitaluri proprii
-113.279
Venituri totale
383.790
Cheltuieli totale
370.674
Stocuri
—
Creanțe
113.494
Casă și conturi la bănci
34.838
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
416.761
Rezultat net
22.562
Angajați
—
Datorii
296.740
Active imobilizate
24.871
Active circulante
151.753
Capitaluri proprii
-120.116
Venituri totale
416.855
Cheltuieli totale
386.531
Stocuri
—
Creanțe
97.295
Casă și conturi la bănci
54.458
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
405.748
Rezultat net
8.697
Angajați
1
Datorii
313.125
Active imobilizate
25.835
Active circulante
144.611
Capitaluri proprii
-142.679
Venituri totale
409.575
Cheltuieli totale
396.795
Stocuri
—
Creanțe
129.303
Casă și conturi la bănci
15.308
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
438.769
Rezultat net
62.992
Angajați
1
Datorii
270.038
Active imobilizate
27.986
Active circulante
90.677
Capitaluri proprii
-151.375
Venituri totale
442.601
Cheltuieli totale
375.221
Stocuri
—
Creanțe
66.683
Casă și conturi la bănci
23.994
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
388.589
Rezultat net
70.920
Angajați
—
Datorii
400.319
Active imobilizate
30.504
Active circulante
155.448
Capitaluri proprii
-214.367
Venituri totale
390.747
Cheltuieli totale
315.941
Stocuri
—
Creanțe
51.566
Casă și conturi la bănci
103.882
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
402.266
Rezultat net
12.438
Angajați
3
Datorii
446.146
Active imobilizate
28.213
Active circulante
132.646
Capitaluri proprii
-285.287
Venituri totale
406.383
Cheltuieli totale
389.922
Stocuri
—
Creanțe
40.185
Casă și conturi la bănci
92.461
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-31

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2010-12-01 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-30–2026-10-31 · verificat 2026-10-31.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5416632
Număr de înregistrare
J1994000380323
Înmatriculare
10 martie 1994
EUID
ROONRC.J1994000380323
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. UNIRII 22 Loc. Avrig, Oraş Avrig Sibiu
Adresă fiscală
Str. UNIRII 22 AVRIG SIBIU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
1 decembrie 2010
Înregistrare fiscală
27 februarie 2017
Telefon
0269523333 · Firme cu același număr
Fax
0269523333

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MIHU ELENA TEODORA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SIBTRANS DORU SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.12.2010
Înregistrare fiscală
30 martie 1994
Număr registrul comerțului
J1994000380323
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Avrig

Contact și adrese

Telefon
0269523333 · Firme cu același număr
Fax
0269523333 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, ORŞ. AVRIG, STR. UNIRII, NR.22
Cod poștal fiscal
555200
Strada sediului
Str. Unirii
Numărul sediului
22
Localitatea sediului
Orş. Avrig
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
555200
Strada domiciliului fiscal
Str. Unirii
Numărul domiciliului fiscal
22
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Avrig
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
555200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
1 decembrie 2010
Perioada 2: TVA de la
1 aprilie 2000
Perioada 2: TVA până la
30 septembrie 2010
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-31Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuLoc. Avrig, Oraş AvrigStrada UniriiCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI