Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SILOANLAGEBAU EXPERT S.R.L.

SILOANLAGEBAU EXPERT S.R.L.

CUI 42603490 · SRL· Sat Frunzeasca, Comuna Munteni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

SILOANLAGEBAU EXPERT S.R.L. are sediul în Sat Frunzeasca, Comuna Munteni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-21,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 973,5 K lei, față de 1,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-11,6%

Marja netă calculată este -11,6% în 2025, față de 2,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+84,7%

Datoriile raportate sunt 110,2 K lei în 2025, față de 59,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025973,5 K lei-21,8% față de anul anterior2020: 295.9352021: 1.190.2332022: 1.366.9292023: 1.349.0322024: 1.245.6792025: 973.514
Rezultat net 2025-113 K lei-528% față de anul anterior2020: -3.2942021: 455.4192022: 195.4952023: -149.2522024: 26.3982025: -112.988
Angajați 20257+16,7% față de anul anterior2020: 42021: 52022: 72023: 82024: 62025: 7
Capitaluri proprii 2025343 K lei-24,8% față de anul anterior2020: -3.0942021: 452.3252022: 647.8212023: 429.5692024: 455.9672025: 342.979
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0683 K1 mil.2020: 295,9 K lei295,9 K20202021: 1,2 mil. lei1,2 mil.20212022: 1,4 mil. lei1,4 mil.20222023: 1,3 mil. lei1,3 mil.20232024: 1,2 mil. lei1,2 mil.20242025: 973,5 K lei973,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-11,6%13,3%38,3%Mediana sectorului (2025): 29,1% · n=147022020: -1,1%-1,1%20202021: 38,3%38,3%20212022: 14,3%14,3%20222023: -11,1%-11,1%20232024: 2,1%2,1%20242025: -11,6%-11,6%2025

Cifra de afaceri: -21,8% față de anul anterior. Marja netă: -11,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii343 K lei-24,8% față de anul anterior
Datorii110,2 K lei+84,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,3 mil. lei1,2 mil. lei973,5 K lei-21,8% față de anul anterior
Rezultat net-149,3 K lei26,4 K lei-113 K lei-528% față de anul anterior
Capitaluri proprii429,6 K lei456 K lei343 K lei-24,8% față de anul anterior
Datorii85,2 K lei59,7 K lei110,2 K lei+84,7% față de anul anterior
Creanțe251,3 K lei267,6 K lei295,1 K lei+10,3% față de anul anterior
Angajați867+16,7% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-11,6%29,1%n=14.7022,1%28,5%n=14.767
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)75,7%56%n=12.57388,4%63,8%n=12.557
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)24,3%42,1%n=12.57311,6%34,3%n=12.557
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)16,3%18,8%n=12.57320,4%17,5%n=12.557
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-24,9%23,8%n=12.5705,1%23,6%n=12.554
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-32,9%78,2%n=14.5445,8%56,7%n=14.689
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,44×1,79×n=16.9396,88×2,13×n=16.988
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360109,13 zile117,71 zilen=13.83777,34 zile94,25 zilen=13.714
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați139.073 lei202.575 lein=11.350207.613 lei186.032 lein=11.605

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
973.514
Rezultat net
-112.988
Angajați
7
Datorii
110.172
Active imobilizate
73.694
Active circulante
379.457
Capitaluri proprii
342.979
Venituri totale
977.136
Cheltuieli totale
1.090.124
Stocuri
—
Creanțe
295.120
Casă și conturi la bănci
84.337
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.245.679
Rezultat net
26.398
Angajați
6
Datorii
59.664
Active imobilizate
105.225
Active circulante
410.406
Capitaluri proprii
455.967
Venituri totale
1.246.745
Cheltuieli totale
1.189.050
Stocuri
—
Creanțe
267.620
Casă și conturi la bănci
142.786
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.349.032
Rezultat net
-149.252
Angajați
8
Datorii
85.213
Active imobilizate
143.051
Active circulante
371.731
Capitaluri proprii
429.569
Venituri totale
1.353.534
Cheltuieli totale
1.491.281
Stocuri
—
Creanțe
251.297
Casă și conturi la bănci
120.434
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.366.929
Rezultat net
195.495
Angajați
7
Datorii
109.371
Active imobilizate
125.564
Active circulante
631.628
Capitaluri proprii
647.821
Venituri totale
1.368.424
Cheltuieli totale
1.161.300
Stocuri
—
Creanțe
284.517
Casă și conturi la bănci
347.111
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.190.233
Rezultat net
455.419
Angajați
5
Datorii
53.032
Active imobilizate
56.932
Active circulante
448.425
Capitaluri proprii
452.325
Venituri totale
1.191.590
Cheltuieli totale
724.504
Stocuri
—
Creanțe
137.834
Casă și conturi la bănci
310.591
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
295.935
Rezultat net
-3.294
Angajați
4
Datorii
51.170
Active imobilizate
172
Active circulante
47.904
Capitaluri proprii
-3.094
Venituri totale
295.985
Cheltuieli totale
296.459
Stocuri
—
Creanțe
4.304
Casă și conturi la bănci
43.600
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-06-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42603490
Număr de înregistrare
J17/580/2020
Înmatriculare
10 iunie 2020
EUID
ROONRC.J17/580/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
Vişinilor 24 Sat Frunzeasca, Comuna Munteni Galaţi
Adresă fiscală
Str. Vişinilor 24 Frunzeasca GALAŢI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 iunie 2020
Înregistrare fiscală
28 martie 2025
Telefon
0760101417 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COSTEA ELENA
administrator
COSTEA MARIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SILOANLAGEBAU EXPERT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.06.2020
Înregistrare fiscală
10 iunie 2020
Număr registrul comerțului
J17/580/2020
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Tecuci

Contact și adrese

Telefon
0760101417 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, SAT FRUNZEASCA COM. MUNTENI, STR. VIŞINILOR, NR.24
Cod poștal fiscal
807201
Strada sediului
Str. Vişinilor
Numărul sediului
24
Localitatea sediului
Sat Frunzeasca Com. Munteni
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
807201
Strada domiciliului fiscal
Str. Vişinilor
Numărul domiciliului fiscal
24
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Frunzeasca Com. Munteni
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
807201

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiSat Frunzeasca, Comuna MunteniCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI