Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SILVA CONSTRUCT SRL

SILVA CONSTRUCT SRL

CUI 16027606 · SRL· Sat Chimindia, Comuna Hărău· Tăierea și rindeluirea lemnului

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări neschimbate. Pierdere netă raportată.

SILVA CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Chimindia, Comuna Hărău și raportează activitatea tăierea și rindeluirea lemnului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au scăzut-0,3%

Datoriile raportate sunt 4,3 mil. lei în 2024, față de 4,3 mil. lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20240 leiNeschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 0
Rezultat net 2024-509,4 K leiPierdere majorată cu 94,9 K%2020: -1.7192021: -622.1802022: -2.0142023: -5362024: -509.419
Angajați 20240Neschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 0
Capitaluri proprii 2024-3,3 mil. leiDeficit de capital majorat cu 18,5%2020: -2.128.8582021: -2.751.0392022: -2.753.0542023: -2.753.5892024: -3.263.008
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0112020: 0 lei020202021: 0 lei020212022: 0 lei020222023: 0 lei020232024: 0 lei02024

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-2,8 mil. lei
2024-3,3 mil. lei

Datorii raportate

20234,3 mil. lei
20244,3 mil. lei

Disponibilități bănești

2023519 lei
202418,6 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Rezultat net-2 K lei-536 lei-509,4 K leiPierdere majorată cu 94,9 K%
Capitaluri proprii-2,8 mil. lei-2,8 mil. lei-3,3 mil. leiDeficit de capital majorat cu 18,5%
Datorii4,3 mil. lei4,3 mil. lei4,3 mil. lei-0,3% față de anul anterior
Creanțe805,2 K lei805,2 K lei805,2 K leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați000Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Rezultat / active (A+B)-41,9%-0%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 1,1% (n=494) · 2023: 1,4% (n=524)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)-268,1%-158,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 47% (n=494) · 2023: 46,5% (n=525)

Datorii / active (A+B)353,6%248,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 50,3% (n=494) · 2023: 50,4% (n=525)

Ponderea activelor imobilizate32,3%53,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 40,6% (n=494) · 2023: 40,8% (n=525)

Active circulante / datorii totale0,19×0,19×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,06× (n=546) · 2023: 1,02× (n=576)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-509.419
Angajați
0
Datorii
4.303.346
Active imobilizate
393.308
Active circulante
823.780
Capitaluri proprii
-3.263.008
Venituri totale
107.029
Cheltuieli totale
616.448
Stocuri
0
Creanțe
805.228
Casă și conturi la bănci
18.552
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
176.750
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.050
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-536
Angajați
0
Datorii
4.315.703
Active imobilizate
933.117
Active circulante
805.747
Capitaluri proprii
-2.753.589
Venituri totale
62
Cheltuieli totale
598
Stocuri
0
Creanțe
805.228
Casă și conturi la bănci
519
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
176.750
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.050
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-2.014
Angajați
0
Datorii
4.315.545
Active imobilizate
933.117
Active circulante
806.124
Capitaluri proprii
-2.753.054
Venituri totale
45
Cheltuieli totale
2.059
Stocuri
0
Creanțe
805.228
Casă și conturi la bănci
896
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
176.750
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.050
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-622.180
Angajați
0
Datorii
4.315.852
Active imobilizate
933.117
Active circulante
808.446
Capitaluri proprii
-2.751.039
Venituri totale
575.945
Cheltuieli totale
1.198.125
Stocuri
0
Creanțe
805.228
Casă și conturi la bănci
3.218
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
176.750
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.050
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-1.719
Angajați
0
Datorii
4.333.173
Active imobilizate
2.069.460
Active circulante
822.535
Capitaluri proprii
-2.128.858
Venituri totale
38
Cheltuieli totale
1.757
Stocuri
0
Creanțe
822.762
Casă și conturi la bănci
-227
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
687.680
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.050
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-04-21; reactivare la 2017-07-20. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2017-07-20
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-04-21; reactivare la 2017-07-20. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2017-07-20
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-31134.529 lei87.005 lei34.642 lei1.193 lei11.689 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

3 dosare cu nume identic · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Dosar 720/97/2016/a3.12025-03-04 · Curtea de Apel ALBAIULIA · Debitor

incompatibilitate · Apel

1 termen · ultima soluție: Încheiere

2025-03-04 · 10:00

Încheiere

Respinge cererea de abţinere formulată de domnul judecător Pop Aureliu Claudiu de la soluţionarea dosarului nr. 720/97/2016/a3. Prezenta nu este supusă niciunei căi de atac. Dată în camera de consiliu şi pronunţată în şedinţa publică, azi 4 martie 2025.

Document: incheierefinaladezinvestire 6/2025 · 2025-03-04

Dosar 720/97/2016/a32024-12-19 · Curtea de Apel ALBAIULIA · Debitor

contestare raport şi plan de distribuire sume · Apel

2 termene · ultima soluție: Respingere apel

2025-03-17 · 10:00

Respingere apel

Respinge apelul formulat de EXPERT INSOLVENŢĂ SPRL în calitate de lichidator judiciar al debitorului SILVA CONSTRUCT SRL împotriva sentinţei nr. 325/F/2024 pronunţată de Tribunalul Hunedoara în dosarul nr. 720/97/2016/a3. Definitivă. Pronunţată astăzi, 17.03.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.

Document: Hotarare 68/2025 · 2025-03-17

2025-03-03 · 10:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 17.03.2025, având nevoie de timp pentru a delibera şi pentru a da posibilitate părţilor să formuleze şi să depună concluzii scrise la dosar.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-03-03

Căi de atac declarate: Apel · 2024-11-01

Dosar 720/97/2016/a32024-07-10 · Tribunalul HUNEDOARA · Debitor

procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată contestaţie raport fonduri şi plan distribuire · Fond

3 termene · ultima soluție: Legea 85/2006 privind insolventa

2024-10-16 · 10:00

Legea 85/2006 privind insolventa

Admite contestaţia formulată de contestatoarea creditoare BANCA TRANSILVANIA SA în contradictoriu cu intimatul EXPERT INSOLVENŢĂ SPRL, lichidator judiciar al debitorului SILVA CONSTRUCT SRL. Anulează în parte raportul asupra fondurilor obţinute din lichidarea averii debitorului SILVA CONSTRUCT SRL şi planul nr.3 de distribuire parţială a fondurilor publicate în BPI nr.12385/04.07.2024 . Dispune refacerea raportului asupra fondurilor şi a planului de distribuire în sensul distribuirii sumei de 11.776,97 lei reţinută de lichidatorul judiciar cu titlu de provizioane. Cu apel, în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Hunedoara. Pronunţată prin punerea soluţie la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, 16.10.2024.

Document: Hotarare 325/2024 · 2024-10-16

2024-10-02 · 11:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea cauzei la data de 16.10.2024.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-10-02

2024-09-17 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronun?area cauzei la data de 02.10.2024.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-09-17

Căi de atac declarate: Apel · 2024-11-01

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16027606
Număr de înregistrare
J20/14/2004
Înmatriculare
5 ianuarie 2004
EUID
ROONRC.J20/14/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
Com. HARAU 121D Sat Chimindia, Comuna Hărău Hunedoara · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
EXPERT INSOLVENŢĂ SPRL
reprezentant al persoanei juridice
EMIL GROS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SILVA CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 09.03.2026
Înregistrare fiscală
6 ianuarie 2004
Număr registrul comerțului
J20/14/2004
Cod CAEN
1610
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara

Contact și adrese

Telefon
501021
Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, SAT CHIMINDIA COM. HĂRĂU, COM. HARAU, NR.121D
Cod poștal fiscal
337268
Strada sediului
Com. HARAU
Numărul sediului
121D
Localitatea sediului
Sat Chimindia Com. Hărău
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
337268
Strada domiciliului fiscal
Com. HARAU
Numărul domiciliului fiscal
121D
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Chimindia Com. Hărău
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
337268

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
26 august 2025
Perioada 1: TVA până la
9 martie 2026
Perioada 1: Anulare operată la
9 martie 2026
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
15 noiembrie 2019
Perioada 2: TVA până la
1 august 2025
Perioada 2: Anulare operată la
8 august 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
1 martie 2011
Perioada 3: TVA până la
21 aprilie 2016
Perioada 3: Anulare operată la
9 iunie 2016
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 4: TVA de la
1 ianuarie 2004
Perioada 4: TVA până la
31 mai 2010
Perioada 4: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 ianuarie 2014
Actualizare TVA la încasare
14 noiembrie 2013
Publicare TVA la încasare
15 noiembrie 2013
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
21 aprilie 2016
Reactivare
20 iulie 2017
Publicarea deciziei
9 mai 2016

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraSat Chimindia, Comuna HărăuCAEN 1610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI