Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SIM STRUCTURES CONTRACTOR SRL

SIM STRUCTURES CONTRACTOR SRL

CUI 37711517 · SRL· Municipiul Baia Mare· Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

falimentONRC · 2026-09-03

Procedură sau stare de insolvență în registrufalimentVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

SIM STRUCTURES CONTRACTOR SRL are sediul în Municipiul Baia Mare și raportează activitatea lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Procedură sau stare de insolvență în registruNecesită verificare

faliment

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au crescut+1,8%

Datoriile raportate sunt 73,2 K lei în 2022, față de 71,9 K lei în 2021. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
100/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2022—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net 2022-85,7 K leiPierdere majorată cu 89,1%2021: -45.3412022: -85.718
Angajați 20222Neschimbat față de anul anterior2021: 22022: 2
Capitaluri proprii 202263,6 K lei-57,4% față de anul anterior2021: 149.3282022: 63.610
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate042 K83 K2021: 83,4 K lei83,4 K2021—2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-54,4%-18,3%17,8%2021: -54,4%-54,4%20212022Reper 2022: mediana sectorului 17,8% · n=31.798

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2021149,3 K lei
202263,6 K lei

Datorii raportate

202171,9 K lei
202273,2 K lei

Disponibilități bănești

202197,4 K lei
202229,8 K lei

Capital de lucru net

2021—
2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20212022Ultima variație
Cifră de afaceri83,4 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net-45,3 K lei-85,7 K leiPierdere majorată cu 89,1%
Capitaluri proprii149,3 K lei63,6 K lei-57,4% față de anul anterior
Datorii71,9 K lei73,2 K lei+1,8% față de anul anterior
Creanțe123,7 K lei30,7 K lei-75,2% față de anul anterior
Angajați22Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2022 / 2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20222021
Marjă netă—-54,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2022: 17,8% (n=31.798) · 2021: 15,2% (n=27.590)

Rezultat / active (A+B)-141,2%-20,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 6,3% (n=24.534) · 2021: 4,1% (n=22.054)

Rezultat / capitaluri proprii-134,8%-30,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 50,2% (n=29.778) · 2021: 38,5% (n=25.787)

Vânzări per angajat—41.685 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2022: 94.472 lei (n=27.317) · 2021: 82.952 lei (n=22.853)

Capital și îndatorare

Indicator20222021
Capitaluri proprii / active (A+B)104,8%67,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 40,7% (n=24.554) · 2021: 39,6% (n=22.073)

Datorii / active (A+B)120,6%32,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 57% (n=24.554) · 2021: 57,2% (n=22.073)

Ponderea activelor imobilizate0,2%0,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 16% (n=24.554) · 2021: 16,8% (n=22.073)

Active circulante / datorii totale0,83×3,07×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 1,38× (n=40.682) · 2021: 1,36× (n=35.665)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20222021
Creanțe în zile de vânzări—534,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2022: 84,6 zile (n=26.937) · 2021: 71,5 zile (n=23.107)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-85.718
Angajați
2
Datorii
73.186
Active imobilizate
151
Active circulante
60.540
Capitaluri proprii
63.610
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
85.718
Stocuri
—
Creanțe
30.719
Casă și conturi la bănci
29.821
Cheltuieli în avans
76.105
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
83.370
Rezultat net
-45.341
Angajați
2
Datorii
71.909
Active imobilizate
151
Active circulante
221.086
Capitaluri proprii
149.328
Venituri totale
83.370
Cheltuieli totale
127.977
Stocuri
—
Creanțe
123.695
Casă și conturi la bănci
97.391
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

100/ 100Atenție foarte ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-03-11. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-05
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCfaliment2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-05
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 3 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură sau stare de insolvență în registru

faliment

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-03-11. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-05
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Alte firme cu pierderiStări de insolvențăInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-06-07 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-05 · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-05.

Procedura falimentului2662/100/2023 · Tribunalul Maramureş Secţia a II-a Civilă, de Contencios Administrativ şi Fiscal

Deschisă la 11/07/2024

1 dosar de insolvență

2662/100/2023 Tribunalul Maramureş Secţia a II-a Civilă, de Contencios Administrativ şi Fiscal

Deschidere: 11.07.2024

Practician în insolvență: CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENȚĂ POP CLAUDIA-MARIA · maria_claudia84@yahoo.com

18 publicări în BPI

Report 313

18/08/2026 · BPI 20 491 din 18/08/2026

Debt record 245

25/06/2026 · BPI 16 886 din 25/06/2026

Debt record 230

02/06/2026 · BPI 15 013 din 08/06/2026

Notification 187

29/04/2026 · BPI 11 528 din 04/05/2026

Judgement 575/2026

03/04/2026 · BPI 10 214 din 20/04/2026

Communication

Dată act indisponibilă · BPI 10 214 din 20/04/2026

Subpoena

20/10/2025 · BPI 23 772 din 31/10/2025

Subpoena

11/03/2025 · BPI 5 623 din 17/03/2025

Debt record 252

13/11/2024 · BPI 20 813 din 20/11/2024

Other procedural documents - courts/practitioners 227

20/09/2024 · BPI 16 582 din 25/09/2024

Other procedural documents - courts/practitioners 228

23/09/2024 · BPI 16 449 din 24/09/2024

Summons 216

12/09/2024 · BPI 15 818 din 16/09/2024

Report 214

11/09/2024 · BPI 15 711 din 13/09/2024

Debt record 212

11/09/2024 · BPI 15 706 din 12/09/2024

Report 213

11/09/2024 · BPI 15 669 din 12/09/2024

Notification 187

07/08/2024 · BPI 14 071 din 09/08/2024

Judgement 855/2024

11/07/2024 · BPI 13 678 din 05/08/2024

Communication

Dată act indisponibilă · BPI 13 678 din 05/08/2024

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37711517
Număr de înregistrare
J24/964/2017
Înmatriculare
7 iunie 2017
EUID
ROONRC.J24/964/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
VASILE LUCACIU 234 Municipiul Baia Mare Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. VASILE LUCACIU 234 Baia Mare MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 iunie 2017
Înregistrare fiscală
4 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
C.I.I. POP CLAUDIA-MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SIM STRUCTURES CONTRACTOR SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.06.2017
Înregistrare fiscală
7 iunie 2017
Număr registrul comerțului
J24/964/2017
Cod CAEN
4120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. VASILE LUCACIU, NR.234
Strada sediului
Str. Vasile Lucaciu
Numărul sediului
234
Localitatea sediului
Mun. Baia Mare
Județul sediului
MARAMUREŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. Vasile Lucaciu
Numărul domiciliului fiscal
234
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Baia Mare
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
11 martie 2026
Publicarea deciziei
11 martie 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-05Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Baia MareCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI