Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SIMOCOM SRL

SIMOCOM SRL

CUI 6298055 · SRL· Municipiul Reghin

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

SIMOCOM SRL are sediul în Municipiul Reghin. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+13,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 22 K lei, față de 19,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât6,8%

Marja netă calculată este 6,8% în 2025, față de 24,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+80.323,3%

Datoriile raportate sunt 24,1 K lei în 2025, față de 30 lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202522 K lei+13,2% față de anul anterior2020: 26.3892021: 40.8472022: 41.4222023: 41.5662024: 19.4032025: 21.963
Rezultat net 20251,5 K lei-68,8% față de anul anterior2020: 19.3982021: 34.8702022: 34.9352023: 31.9872024: 4.8082025: 1.498
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202533,8 K lei-58,4% față de anul anterior2020: 104.9852021: 139.8552022: 174.7902023: 76.3432024: 81.1512025: 33.761
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate021 K42 K2020: 26,4 K lei26,4 K20202021: 40,8 K lei40,8 K20212022: 41,4 K lei41,4 K20222023: 41,6 K lei41,6 K20232024: 19,4 K lei19,4 K20242025: 22 K lei22 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%42,7%85,4%2020: 73,5%73,5%20202021: 85,4%85,4%20212022: 84,3%84,3%20222023: 77%77%20232024: 24,8%24,8%20242025: 6,8%6,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,2% · n=6.486

Cifra de afaceri: +13,2% față de anul anterior.Marjă netă 6,8% · -18 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202481,2 K lei
202533,8 K lei

Datorii raportate

202430 lei
202524,1 K lei

Disponibilități bănești

202470 K lei
202557,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri41,6 K lei19,4 K lei22 K lei+13,2% față de anul anterior
Rezultat net32 K lei4,8 K lei1,5 K lei-68,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii76,3 K lei81,2 K lei33,8 K lei-58,4% față de anul anterior
Datorii12 K lei30 lei24,1 K lei+80.323,3% față de anul anterior
Creanțe8 K lei4,6 K lei347 lei-92,4% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă6,8%24,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=6.486) · 2024: 2,4% (n=9.794)

Rezultat / active (A+B)—5,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,3% (n=4.384) · 2024: 1,5% (n=6.696)

Rezultat / capitaluri proprii4,4%5,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 9,8% (n=4.831) · 2024: 11,6% (n=7.223)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)—100%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,2% (n=4.392) · 2024: 28,2% (n=6.710)

Datorii / active (A+B)—0%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 73,8% (n=4.392) · 2024: 71,8% (n=6.710)

Ponderea activelor imobilizate—8,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,6% (n=4.392) · 2024: 12,2% (n=6.710)

Active circulante / datorii totale2,4×2.487,03×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,98× (n=7.911) · 2024: 1× (n=11.784)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări5,7 zile85,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 11,5 zile (n=5.405) · 2024: 11,1 zile (n=7.904)

Stocuri în zile de vânzări3,9 zile—
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 128,9 zile (n=5.926) · 2024: 131,3 zile (n=8.992)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
21.963
Rezultat net
1.498
Angajați
—
Datorii
24.127
Active imobilizate
—
Active circulante
57.888
Capitaluri proprii
33.761
Venituri totale
22.000
Cheltuieli totale
19.381
Stocuri
238
Creanțe
347
Casă și conturi la bănci
57.303
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
9.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
19.403
Rezultat net
4.808
Angajați
—
Datorii
30
Active imobilizate
6.570
Active circulante
74.611
Capitaluri proprii
81.151
Venituri totale
19.403
Cheltuieli totale
13.349
Stocuri
—
Creanțe
4.589
Casă și conturi la bănci
70.022
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
9.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
41.566
Rezultat net
31.987
Angajați
—
Datorii
11.992
Active imobilizate
13.830
Active circulante
74.505
Capitaluri proprii
76.343
Venituri totale
41.566
Cheltuieli totale
3.486
Stocuri
—
Creanțe
7.997
Casă și conturi la bănci
66.508
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
9.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
41.422
Rezultat net
34.935
Angajați
—
Datorii
19.402
Active imobilizate
16.734
Active circulante
177.458
Capitaluri proprii
174.790
Venituri totale
41.422
Cheltuieli totale
5.243
Stocuri
165
Creanțe
7.951
Casă și conturi la bănci
169.342
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
9.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
40.847
Rezultat net
34.870
Angajați
—
Datorii
22.332
Active imobilizate
19.638
Active circulante
142.549
Capitaluri proprii
139.855
Venituri totale
40.847
Cheltuieli totale
4.751
Stocuri
165
Creanțe
4.810
Casă și conturi la bănci
137.574
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
9.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
26.389
Rezultat net
19.398
Angajați
—
Datorii
22.083
Active imobilizate
22.542
Active circulante
104.526
Capitaluri proprii
104.985
Venituri totale
26.389
Cheltuieli totale
6.198
Stocuri
165
Creanțe
8.285
Casă și conturi la bănci
96.076
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
9.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1994-10-20 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6298055
Număr de înregistrare
J26/955/1994
Înmatriculare
14 octombrie 1994
EUID
ROONRC.J26/955/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. FAGARASULUI 8 Municipiul Reghin Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. FAGARASULUI Reghin MUREŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 octombrie 1994
Înregistrare fiscală
4 iulie 2024
Telefon
0265511780 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CURTICĂPEAN DORIN
administrator
PETRA MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SIMOCOM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.10.1994
Înregistrare fiscală
20 octombrie 1994
Număr registrul comerțului
J26/955/1994
Cod CAEN
4719
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Reghin

Contact și adrese

Telefon
0265511780 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. REGHIN, STR. FAGARASULUI, BL.8, SC.5, ET.IV, AP.71
Cod poștal fiscal
545300
Strada sediului
Str. FAGARASULUI
Localitatea sediului
Mun. Reghin
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
545300
Strada domiciliului fiscal
Str. FAGARASULUI
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Reghin
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
545300

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
1 martie 2006
Perioada 1: TVA până la
8 iulie 2024
Perioada 1: Anulare operată la
8 iulie 2024
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
1 septembrie 1996
Perioada 2: TVA până la
31 august 2002
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
11 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
12 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul ReghinStrada FagarasuluiCAEN 4719
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI