Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SIMODE SRL

SIMODE SRL

CUI 18814141 · SRL· Sat Oşorhei, Comuna Oşorhei

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

SIMODE SRL are sediul în Sat Oşorhei, Comuna Oşorhei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+383,5%

Datoriile raportate sunt 6,2 K lei în 2025, față de 1,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 180.8762021: 135.6572022: 20.0002023: 6.5002024: 5.000
Rezultat net 2025757 lei-62,5% față de anul anterior2020: 95.0872021: 81.4512022: 2.8682023: 1472024: 2.0192025: 757
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 20251,2 K lei-95,5% față de anul anterior2020: 104.4482021: 85.8992022: 25.6092023: 25.7552024: 27.7742025: 1.237
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate090 K181 K2020: 180,9 K lei180,9 K20202021: 135,7 K lei135,7 K20212022: 20 K lei20 K20222023: 6,5 K lei6,5 K20232024: 5 K lei5 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%30%60%2020: 52,6%52,6%20202021: 60%60%20212022: 14,3%14,3%20222023: 2,3%2,3%20232024: 40,4%40,4%20242025Reper 2025: mediana sectorului 5,6% · n=873

Cifra de afaceri: Valoare curentă indisponibilă.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202427,8 K lei
20251,2 K lei

Datorii raportate

20241,3 K lei
20256,2 K lei

Disponibilități bănești

202416,3 K lei
20257,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri6,5 K lei5 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Rezultat net147 lei2 K lei757 lei-62,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii25,8 K lei27,8 K lei1,2 K lei-95,5% față de anul anterior
Datorii1,4 K lei1,3 K lei6,2 K lei+383,5% față de anul anterior
Creanțe7,9 K lei——Valoare curentă indisponibilă
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă—40,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 5,6% (n=873) · 2024: 6,1% (n=932)

Rezultat / active (A+B)—6,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,9% (n=797) · 2024: 2,2% (n=876)

Rezultat / capitaluri proprii61,2%7,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,7% (n=886) · 2024: 14,8% (n=936)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)—95,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 40% (n=798) · 2024: 47,4% (n=879)

Datorii / active (A+B)—4,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 59,4% (n=798) · 2024: 52,5% (n=879)

Ponderea activelor imobilizate—44%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 17,3% (n=798) · 2024: 15,7% (n=879)

Active circulante / datorii totale1,2×12,63×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,21× (n=1.147) · 2024: 1,23× (n=1.238)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
757
Angajați
—
Datorii
6.228
Active imobilizate
—
Active circulante
7.465
Capitaluri proprii
1.237
Venituri totale
16.000
Cheltuieli totale
15.062
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
7.465
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.000
Rezultat net
2.019
Angajați
—
Datorii
1.288
Active imobilizate
12.790
Active circulante
16.272
Capitaluri proprii
27.774
Venituri totale
5.000
Cheltuieli totale
2.642
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
16.272
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.500
Rezultat net
147
Angajați
—
Datorii
1.449
Active imobilizate
14.325
Active circulante
12.879
Capitaluri proprii
25.755
Venituri totale
6.500
Cheltuieli totale
6.139
Stocuri
—
Creanțe
7.865
Casă și conturi la bănci
5.014
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
20.000
Rezultat net
2.868
Angajați
—
Datorii
25.723
Active imobilizate
17.463
Active circulante
33.869
Capitaluri proprii
25.609
Venituri totale
20.000
Cheltuieli totale
16.622
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
33.869
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
135.657
Rezultat net
81.451
Angajați
—
Datorii
1.381
Active imobilizate
29.060
Active circulante
58.220
Capitaluri proprii
85.899
Venituri totale
161.883
Cheltuieli totale
75.761
Stocuri
—
Creanțe
99
Casă și conturi la bănci
58.121
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
180.876
Rezultat net
95.087
Angajați
—
Datorii
9.484
Active imobilizate
57.243
Active circulante
56.689
Capitaluri proprii
104.448
Venituri totale
184.237
Cheltuieli totale
84.030
Stocuri
—
Creanțe
19
Casă și conturi la bănci
56.670
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-03-11 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18814141
Număr de înregistrare
J2006001355051
Înmatriculare
30 iunie 2006
EUID
ROONRC.J2006001355051
Formă juridică
SRL
Sediu social
2 27 Sat Oşorhei, Comuna Oşorhei Bihor
Adresă fiscală
Str 2 27 Oşorhei BIHOR
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
11 martie 2013
Înregistrare fiscală
13 noiembrie 2025
Telefon
0745156741 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MICULA TUDOR GEORGE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SIMODE SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 11.03.2013
Înregistrare fiscală
30 iunie 2006
Număr registrul comerțului
J2006001355051
Cod CAEN
4613
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0745156741 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT OŞORHEI COM. OŞORHEI, STR. 2, NR.27
Strada sediului
Str. 2
Numărul sediului
27
Localitatea sediului
Sat Oşorhei Com. Oşorhei
Județul sediului
BIHOR
Strada domiciliului fiscal
Str. 2
Numărul domiciliului fiscal
27
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Oşorhei Com. Oşorhei
Județul domiciliului fiscal
BIHOR

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
11 martie 2013
Perioada 2: TVA de la
4 iulie 2006
Perioada 2: TVA până la
31 mai 2010
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
11 martie 2013
Actualizare TVA la încasare
3 aprilie 2013
Publicare TVA la încasare
4 aprilie 2013
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4615 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4684 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4689 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Oşorhei, Comuna OşorheiCAEN 4613
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI