Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,4 mil. lei, față de 1,4 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025SIMOFARM SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în creștere.
SIMOFARM SRL are sediul în Sat Bethausen, Comuna Bethausen. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 2,8% în 2025, față de 2,2% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Datoriile raportate sunt 705,1 K lei în 2025, față de 625,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 2,7% · n=2.035Cifra de afaceri: -3,8% față de anul anterior.Marjă netă 2,8% · +0,7 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 1,4 mil. lei | 1,4 mil. lei | 1,4 mil. lei | -3,8% față de anul anterior |
| Rezultat net | 63,7 K lei | 30,9 K lei | 38,9 K lei | +25,7% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 85,4 K lei | 81,8 K lei | 94 K lei | +14,9% față de anul anterior |
| Datorii | 592,5 K lei | 625,7 K lei | 705,1 K lei | +12,7% față de anul anterior |
| Creanțe | 203,8 K lei | 151,3 K lei | 105,5 K lei | -30,2% față de anul anterior |
| Angajați | 4 | 4 | 5 | +25% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 2,7% (n=2.035) · 2024: 2,9% (n=2.293)
Mediana sectorului: 2025: 4,5% (n=1.843) · 2024: 4,3% (n=2.072)
Mediana sectorului: 2025: 25,4% (n=1.732) · 2024: 21,4% (n=1.950)
Mediana sectorului: 2025: 451.770 lei (n=1.821) · 2024: 412.573 lei (n=2.036)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 21% (n=1.843) · 2024: 26% (n=2.072)
Mediana sectorului: 2025: 79% (n=1.843) · 2024: 74,2% (n=2.072)
Mediana sectorului: 2025: 12% (n=1.843) · 2024: 12,3% (n=2.072)
Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=2.382) · 2024: 1,08× (n=2.671)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 32,3 zile (n=1.947) · 2024: 35 zile (n=2.176)
Mediana sectorului: 2025: 61,1 zile (n=1.890) · 2024: 64,1 zile (n=2.115)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 1.367.311
- Rezultat net
- 38.881
- Angajați
- 5
- Datorii
- 705.142
- Active imobilizate
- 341.389
- Active circulante
- 457.744
- Capitaluri proprii
- 93.991
- Venituri totale
- 1.396.731
- Cheltuieli totale
- 1.345.869
- Stocuri
- 313.210
- Creanțe
- 105.544
- Casă și conturi la bănci
- 38.990
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 1.421.599
- Rezultat net
- 30.943
- Angajați
- 4
- Datorii
- 625.739
- Active imobilizate
- 224.522
- Active circulante
- 482.994
- Capitaluri proprii
- 81.777
- Venituri totale
- 1.421.870
- Cheltuieli totale
- 1.383.802
- Stocuri
- 229.734
- Creanțe
- 151.306
- Casă și conturi la bănci
- 101.954
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 1.352.348
- Rezultat net
- 63.700
- Angajați
- 4
- Datorii
- 592.549
- Active imobilizate
- 75.783
- Active circulante
- 602.121
- Capitaluri proprii
- 85.355
- Venituri totale
- 1.352.389
- Cheltuieli totale
- 1.276.120
- Stocuri
- 292.840
- Creanțe
- 203.805
- Casă și conturi la bănci
- 105.476
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 1.210.771
- Rezultat net
- 95.571
- Angajați
- 4
- Datorii
- 614.362
- Active imobilizate
- 120.880
- Active circulante
- 583.878
- Capitaluri proprii
- 90.396
- Venituri totale
- 1.218.356
- Cheltuieli totale
- 1.110.482
- Stocuri
- 235.171
- Creanțe
- 308.421
- Casă și conturi la bănci
- 40.286
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 1.125.065
- Rezultat net
- 106.120
- Angajați
- 4
- Datorii
- 315.879
- Active imobilizate
- 59.173
- Active circulante
- 509.027
- Capitaluri proprii
- 252.321
- Venituri totale
- 1.126.618
- Cheltuieli totale
- 1.010.555
- Stocuri
- 186.816
- Creanțe
- 190.840
- Casă și conturi la bănci
- 131.371
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 1.013.694
- Rezultat net
- 98.997
- Angajați
- 4
- Datorii
- 394.704
- Active imobilizate
- 83.522
- Active circulante
- 483.383
- Capitaluri proprii
- 172.201
- Venituri totale
- 1.013.768
- Cheltuieli totale
- 907.543
- Stocuri
- 220.585
- Creanțe
- 171.095
- Casă și conturi la bănci
- 91.703
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 1.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-09-11 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
2 dosare cu nume identic · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.
cerere de valoare redusă · Fond
1 termen · ultima soluție: ia act de renunţare a plângerii/ cererii
ia act de renunţare a plângerii/ cererii
Ia act de renunţarea la judecata cererii formulată de partea reclamantă BLUGENTO S.A., în contradictoriu cu partea pârâtă SIMOFARM S.R.L.. Cu recurs în 30 zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Făgăraş. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 23.04.2026.
Document: _Hotarare 652/2026 · 2026-04-23
încuviinţarea executării silite · Fond
1 termen · ultima soluție: Admite cererea
Admite cererea
Admite cererea formulată de petentul B.E.J. Teregovan Florin. Încuviin?ează executarea silită ce face obiectul dosarului de executare silită nr. 345/2025, în baza titlului executoriu reprezentat de Titlul executoriu reprezentat de facturile nr. TM17013850/31.10.2024; TM17106505/30.11.2024; TM17199626/31.12.2024; TM17386751/31.01.2025, pentru executarea obliga?iilor prevăzute în cuprinsul titlului executoriu, împotriva debitorului SIMOFARM SRL, la cererea creditorului RETIM ECOLOGIC SERVICE S.A., prin toate modalită?ile prevăzute de lege. Prezenta încuviin?are a executării silite produce efecte pe întreg teritoriul ?ării. Fără cale de atac. Pronun?ată astăzi, 17.03.2025, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Document: incheieredeexecutaresilita 364/2025 · 2025-03-17
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 22389180
- Număr de înregistrare
- J2007003349350
- Înmatriculare
- 11 septembrie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007003349350
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- 189 Sat Bethausen, Comuna Bethausen Timiş
- Adresă fiscală
- 189 Bethausen TIMIŞ
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 11 septembrie 2007
- Înregistrare fiscală
- 9 mai 2025
- Telefon
- 0723564026 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- JURESCU SIMONA GENI
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- SIMOFARM SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 11.09.2007
- Înregistrare fiscală
- 11 septembrie 2007
- Număr registrul comerțului
- J2007003349350
- Cod CAEN
- 4773
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Făget
Contact și adrese
- Telefon
- 0723564026 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. TIMIŞ, SAT BETHAUSEN COM. BETHAUSEN, , NR.189
- Cod poștal fiscal
- 307050
- Numărul sediului
- 189
- Localitatea sediului
- Sat Bethausen Com. Bethausen
- Județul sediului
- TIMIŞ
- Codul poștal al sediului
- 307050
- Numărul domiciliului fiscal
- 189
- Localitatea domiciliului fiscal
- Sat Bethausen Com. Bethausen
- Județul domiciliului fiscal
- TIMIŞ
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 307050
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 13 septembrie 2007
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 1 ianuarie 2013
- TVA la încasare până la
- 1 februarie 2015
- Actualizare TVA la încasare
- 22 ianuarie 2015
- Publicare TVA la încasare
- 23 ianuarie 2015
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 martie 2024
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
23 activități autorizate
CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse
CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
CAEN 4622 Rev. 3Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
CAEN 4638 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor
CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
CAEN 4773 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
CAEN 4774 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior
CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat
CAEN 8121 Rev. 3Activități generale de curățenie a clădirilor
CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie
CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie
CAEN 8130 Rev. 3Activități de întreținere peisagistică
CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare
CAEN 9640 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii personale
CAEN 9691 Rev. 3Activități de servicii personale la domiciliu
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-10 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.