Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SINLEX SRL

SINLEX SRL

CUI 15025283 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SINLEX SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+17,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 781,5 K lei, față de 665,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut33,8%

Marja netă calculată este 33,8% în 2025, față de 28,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+55,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025781,5 K lei+17,4% față de anul anterior2020: 369.6092021: 395.1242022: 451.3532023: 526.9242024: 665.7722025: 781.537
Rezultat net 2025264 K lei+37,9% față de anul anterior2020: 176.4892021: 167.8502022: 194.4912023: 165.7422024: 191.4972025: 264.008
Angajați 20255Neschimbat față de anul anterior2020: 62021: 62022: 52023: 42024: 52025: 5
Capitaluri proprii 2025264,7 K lei+38,1% față de anul anterior2020: 274.6582021: 253.4552022: 194.8932023: 165.9822024: 191.7372025: 264.743
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0391 K782 K2020: 369,6 K lei369,6 K20202021: 395,1 K lei395,1 K20212022: 451,4 K lei451,4 K20222023: 526,9 K lei526,9 K20232024: 665,8 K lei665,8 K20242025: 781,5 K lei781,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%23,9%47,8%2020: 47,8%47,8%20202021: 42,5%42,5%20212022: 43,1%43,1%20222023: 31,5%31,5%20232024: 28,8%28,8%20242025: 33,8%33,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 37,8% · n=12.035

Cifra de afaceri: +17,4% față de anul anterior.Marjă netă 33,8% · +5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024191,7 K lei
2025264,7 K lei

Datorii raportate

202458,7 K lei
202568 K lei

Disponibilități bănești

202486,9 K lei
202579 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri526,9 K lei665,8 K lei781,5 K lei+17,4% față de anul anterior
Rezultat net165,7 K lei191,5 K lei264 K lei+37,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii166 K lei191,7 K lei264,7 K lei+38,1% față de anul anterior
Datorii63,7 K lei58,7 K lei68 K lei+15,8% față de anul anterior
Creanțe159,4 K lei163,3 K lei253,8 K lei+55,4% față de anul anterior
Angajați455Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă33,8%28,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 37,8% (n=12.035) · 2024: 36,7% (n=12.209)

Rezultat / active (A+B)—76,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 42,9% (n=9.435) · 2024: 41,3% (n=9.398)

Rezultat / capitaluri proprii99,7%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 97,2% (n=12.042) · 2024: 87,7% (n=12.212)

Vânzări per angajat156.307 lei133.154 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 185.727 lei (n=9.720) · 2024: 162.115 lei (n=9.887)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)—76,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,3% (n=9.435) · 2024: 72,6% (n=9.398)

Datorii / active (A+B)—23,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 35,9% (n=9.435) · 2024: 27,7% (n=9.398)

Ponderea activelor imobilizate—0,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,2% (n=9.435) · 2024: 11,4% (n=9.398)

Active circulante / datorii totale4,89×4,26×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,43× (n=12.483) · 2024: 3,08× (n=12.703)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări116,9 zile88,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 132,8 zile (n=11.611) · 2024: 108,4 zile (n=11.639)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
781.537
Rezultat net
264.008
Angajați
5
Datorii
67.972
Active imobilizate
—
Active circulante
332.715
Capitaluri proprii
264.743
Venituri totale
802.313
Cheltuieli totale
520.570
Stocuri
—
Creanțe
253.764
Casă și conturi la bănci
78.951
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
665.772
Rezultat net
191.497
Angajați
5
Datorii
58.673
Active imobilizate
243
Active circulante
250.167
Capitaluri proprii
191.737
Venituri totale
667.207
Cheltuieli totale
459.212
Stocuri
—
Creanțe
163.275
Casă și conturi la bănci
86.892
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
526.924
Rezultat net
165.742
Angajați
4
Datorii
63.709
Active imobilizate
1.699
Active circulante
227.992
Capitaluri proprii
165.982
Venituri totale
526.924
Cheltuieli totale
356.496
Stocuri
420
Creanțe
159.364
Casă și conturi la bănci
68.208
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
451.353
Rezultat net
194.491
Angajați
5
Datorii
56.415
Active imobilizate
3.156
Active circulante
248.152
Capitaluri proprii
194.893
Venituri totale
451.353
Cheltuieli totale
252.864
Stocuri
420
Creanțe
239.890
Casă și conturi la bănci
7.842
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
395.124
Rezultat net
167.850
Angajați
6
Datorii
30.749
Active imobilizate
17.354
Active circulante
266.850
Capitaluri proprii
253.455
Venituri totale
395.124
Cheltuieli totale
223.921
Stocuri
—
Creanțe
226.816
Casă și conturi la bănci
40.034
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
369.609
Rezultat net
176.489
Angajați
6
Datorii
48.018
Active imobilizate
34.809
Active circulante
287.867
Capitaluri proprii
274.658
Venituri totale
391.599
Cheltuieli totale
212.362
Stocuri
—
Creanțe
212.586
Casă și conturi la bănci
75.281
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2002-11-20 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15025283
Număr de înregistrare
J12/2324/2002
Înmatriculare
20 noiembrie 2002
EUID
ROONRC.J12/2324/2002
Formă juridică
SRL
Sediu social
LATERALĂ 12 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. LATERALĂ 12 Cluj-Napoca CLUJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 noiembrie 2002
Înregistrare fiscală
16 martie 2026
Telefon
0744393165 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SANDOR IOSIF

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SINLEX SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.11.2002
Înregistrare fiscală
20 noiembrie 2002
Număr registrul comerțului
J2002002324122
Cod CAEN
6920
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0744393165 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. LATERALĂ, NR.12
Cod poștal fiscal
400651
Strada sediului
Str. Laterală
Numărul sediului
12
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400651
Strada domiciliului fiscal
Str. Laterală
Numărul domiciliului fiscal
12
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400651

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
5 noiembrie 2012
Perioada 2: TVA de la
25 noiembrie 2002
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2012
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.e) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 aprilie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 6920 Rev. 2Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

CAEN 7830 Rev. 2Servicii de furnizare și management a forței de muncă

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 6920
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI