Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SITEL SA

SITEL SA

CUI 6792791 · SA· Municipiul Baia Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SITEL SA are sediul în Municipiul Baia Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+75,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 168,1 K lei, față de 95,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-40,3%

Marja netă calculată este -40,3% în 2025, față de -90,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-2,4%

Datoriile raportate sunt 2,3 mil. lei în 2025, față de 2,3 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025168,1 K lei+75,8% față de anul anterior2020: 260.0892021: 433.7222022: 263.2382023: 179.5962024: 95.6162025: 168.059
Rezultat net 2025-67,7 K leiPierdere redusă cu 21,4%2020: -244.2172021: 90.0652022: -279.0102023: -160.3662024: -86.1032025: -67.653
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 92021: 52022: 52023: 42024: 0
Capitaluri proprii 20253,3 mil. lei-2% față de anul anterior2020: 3.814.4472021: 3.904.5122022: 3.625.5022023: 3.471.0212024: 3.384.9182025: 3.317.260
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0217 K434 K2020: 260,1 K lei260,1 K20202021: 433,7 K lei433,7 K20212022: 263,2 K lei263,2 K20222023: 179,6 K lei179,6 K20232024: 95,6 K lei95,6 K20242025: 168,1 K lei168,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-106%-42,6%20,8%2020: -93,9%-93,9%20202021: 20,8%20,8%20212022: -106%-106%20222023: -89,3%-89,3%20232024: -90,1%-90,1%20242025: -40,3%-40,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,1% · n=344

Cifra de afaceri: +75,8% față de anul anterior.Marjă netă -40,3% · +49,8 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20243,4 mil. lei
20253,3 mil. lei

Datorii raportate

20242,3 mil. lei
20252,3 mil. lei

Disponibilități bănești

202455 K lei
202559,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri179,6 K lei95,6 K lei168,1 K lei+75,8% față de anul anterior
Rezultat net-160,4 K lei-86,1 K lei-67,7 K leiPierdere redusă cu 21,4%
Capitaluri proprii3,5 mil. lei3,4 mil. lei3,3 mil. lei-2% față de anul anterior
Datorii2,4 mil. lei2,3 mil. lei2,3 mil. lei-2,4% față de anul anterior
Creanțe474,3 K lei180,3 K lei179,4 K lei-0,4% față de anul anterior
Angajați40—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-40,3%-90,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,1% (n=344) · 2024: 1,6% (n=3.389)

Rezultat / active (A+B)-1,2%-1,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1% (n=307) · 2024: 0,2% (n=3.001)

Rezultat / capitaluri proprii-2%-2,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,5% (n=282) · 2024: 11,9% (n=2.512)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)59,3%59,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,3% (n=307) · 2024: 11,4% (n=3.001)

Datorii / active (A+B)40,7%40,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 80,5% (n=307) · 2024: 74,8% (n=3.001)

Ponderea activelor imobilizate40,5%39,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 10,9% (n=307) · 2024: 35,1% (n=3.001)

Active circulante / datorii totale1,46×1,47×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,97× (n=445) · 2024: 0,8× (n=4.196)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări384,4 zile678,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 62 zile (n=331) · 2024: 40,7 zile (n=2.964)

Stocuri în zile de vânzări6.612,5 zile12.046,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 111,2 zile (n=301) · 2024: 64,7 zile (n=2.668)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
168.059
Rezultat net
-67.653
Angajați
—
Datorii
2.274.401
Active imobilizate
2.265.408
Active circulante
3.326.253
Capitaluri proprii
3.317.260
Venituri totale
107.742
Cheltuieli totale
175.395
Stocuri
3.086.904
Creanțe
179.449
Casă și conturi la bănci
59.900
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
970.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
95.616
Rezultat net
-86.103
Angajați
0
Datorii
2.330.776
Active imobilizate
2.280.946
Active circulante
3.434.748
Capitaluri proprii
3.384.918
Venituri totale
33.333
Cheltuieli totale
119.436
Stocuri
3.199.460
Creanțe
180.255
Casă și conturi la bănci
55.033
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
970.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
179.596
Rezultat net
-160.366
Angajați
4
Datorii
2.396.514
Active imobilizate
2.047.315
Active circulante
3.820.220
Capitaluri proprii
3.471.021
Venituri totale
250.289
Cheltuieli totale
410.655
Stocuri
3.268.257
Creanțe
474.307
Casă și conturi la bănci
77.656
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
970.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
263.238
Rezultat net
-279.010
Angajați
5
Datorii
2.287.088
Active imobilizate
2.027.731
Active circulante
3.884.608
Capitaluri proprii
3.625.502
Venituri totale
213.340
Cheltuieli totale
492.350
Stocuri
3.383.947
Creanțe
244.568
Casă și conturi la bănci
256.093
Cheltuieli în avans
251
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
970.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
433.722
Rezultat net
90.065
Angajați
5
Datorii
2.086.769
Active imobilizate
2.043.153
Active circulante
3.947.684
Capitaluri proprii
3.904.512
Venituri totale
502.490
Cheltuieli totale
412.425
Stocuri
3.500.100
Creanțe
192.013
Casă și conturi la bănci
255.571
Cheltuieli în avans
444
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
970.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
260.089
Rezultat net
-244.217
Angajați
9
Datorii
2.324.189
Active imobilizate
2.060.150
Active circulante
4.075.579
Capitaluri proprii
3.814.447
Venituri totale
226.586
Cheltuieli totale
470.803
Stocuri
3.830.729
Creanțe
220.971
Casă și conturi la bănci
23.879
Cheltuieli în avans
2.907
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
970.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1995-01-10 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6792791
Număr de înregistrare
J24/2911/1994
Înmatriculare
27 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J24/2911/1994
Formă juridică
SA
Sediu social
Str. MATEI BASARAB 2 Municipiul Baia Mare Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. MATEI BASARAB 2 Baia Mare MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 ianuarie 1995
Înregistrare fiscală
2 ianuarie 2024
Telefon
0262227089 · Firme cu același număr
Fax
0262250969

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SELING RUBEN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SITEL SA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.01.1995
Înregistrare fiscală
10 ianuarie 1995
Număr registrul comerțului
J24/2911/1994
Cod CAEN
3109
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Telefon
0262222981 · Firme cu același număr
Fax
0262250969 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. MATEI BASARAB, NR.2, AP.43
Cod poștal fiscal
430182
Strada sediului
Str. Matei Basarab
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Baia Mare
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
430182
Strada domiciliului fiscal
Str. Matei Basarab
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Baia Mare
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
430182

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
10 ianuarie 1995
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
28 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
29 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 1622 Rev. 2Fabricarea parchetului asamblat în panouri

CAEN 3109 Rev. 2Fabricarea de mobilă n.c.a.

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Baia MareStrada Matei BasarabCAEN 4647
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI