Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SKL NIBAS LUKATI S.R.L.

SKL NIBAS LUKATI S.R.L.

CUI 41991040 · SRL· Municipiul Galaţi

este sub incidența Legii nr. 85/2014ONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate403.675 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

SKL NIBAS LUKATI S.R.L. are sediul în Municipiul Galaţi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

403.675 lei în total.

ANAF · 2026-06-30

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025456,2 K leiFără an comparabil2020: 02021: 283.3872022: 793.7072023: 1.467.4502024: 2.009.3892025: 456.224
Rezultat net 2025-212,1 K leiFără an comparabil2020: -7782021: 4.9642022: 16.3212023: 74.7182024: -157.5132025: -212.119
Angajați 20252Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 22023: 32024: 42025: 2
Capitaluri proprii 2025-327,7 K leiFără an comparabil2020: -5782021: 4.3862022: 20.7072023: 95.4252024: -115.5562025: -327.674
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 0 lei020202021: 283,4 K lei283,4 K20212022: 793,7 K lei793,7 K20222023: 1,5 mil. lei1,5 mil.20232024: 2 mil. lei2 mil.20242025: 456,2 K lei456,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-46,5%-20,7%5,1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=17520202021: 1,8%1,8%20212022: 2,1%2,1%20222023: 5,1%5,1%20232024: -7,8%-7,8%20242025: -46,5%-46,5%2025
Capital și datorii2025 comparat cu —
Capitaluri proprii-327,7 K leiFără an comparabil
Datorii628,4 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei2 mil. lei456,2 K leiFără an comparabil
Rezultat net74,7 K lei-157,5 K lei-212,1 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii95,4 K lei-115,6 K lei-327,7 K leiFără an comparabil
Datorii392 K lei988,1 K lei628,4 K leiFără an comparabil
Creanțe297,3 K lei457,7 K lei22,3 K leiFără an comparabil
Angajați342Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-46,5%0%n=175
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-109%28,6%n=175
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)209%72,8%n=175
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)77,6%25%n=175
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-70,5%0%n=174
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,11×1,02×n=197
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36017,56 zile88,2 zilen=177
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,85 zile1,09 zilen=117
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați228.112 lei1.024.832 lein=170

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
456.224
Rezultat net
-212.119
Angajați
2
Datorii
628.365
Active imobilizate
233.412
Active circulante
67.279
Capitaluri proprii
-327.674
Venituri totale
458.803
Cheltuieli totale
670.922
Stocuri
1.075
Creanțe
22.254
Casă și conturi la bănci
43.950
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.009.389
Rezultat net
-157.513
Angajați
4
Datorii
988.132
Active imobilizate
298.339
Active circulante
564.237
Capitaluri proprii
-115.556
Venituri totale
2.009.849
Cheltuieli totale
2.107.077
Stocuri
1.075
Creanțe
457.708
Casă și conturi la bănci
105.454
Cheltuieli în avans
10.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.467.450
Rezultat net
74.718
Angajați
3
Datorii
391.989
Active imobilizate
142.142
Active circulante
335.272
Capitaluri proprii
95.425
Venituri totale
1.467.475
Cheltuieli totale
1.379.844
Stocuri
0
Creanțe
297.297
Casă și conturi la bănci
37.975
Cheltuieli în avans
10.000
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
793.707
Rezultat net
16.321
Angajați
2
Datorii
294.316
Active imobilizate
175.316
Active circulante
129.707
Capitaluri proprii
20.707
Venituri totale
793.724
Cheltuieli totale
770.418
Stocuri
44.440
Creanțe
74.696
Casă și conturi la bănci
10.571
Cheltuieli în avans
10.000
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
283.387
Rezultat net
4.964
Angajați
1
Datorii
71.761
Active imobilizate
0
Active circulante
66.147
Capitaluri proprii
4.386
Venituri totale
283.387
Cheltuieli totale
275.646
Stocuri
28.326
Creanțe
8.374
Casă și conturi la bănci
29.447
Cheltuieli în avans
10.000
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-778
Angajați
1
Datorii
924
Active imobilizate
0
Active circulante
346
Capitaluri proprii
-578
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
778
Stocuri
—
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
346
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-08-24; reactivare la 2020-09-14. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-09-14
Obligații fiscale restante publicate

403.675 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCeste sub incidența Legii nr. 85/20142026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-08-24; reactivare la 2020-09-14. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-09-14
Obligații fiscale restante publicate

403.675 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-12-05 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat343.247 lei24.911 lei368.158 lei368.158 lei0 lei
Asigurări sociale24.126 lei985 lei25.111 lei25.111 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate9.971 lei435 lei10.406 lei10.406 lei0 lei

Observație ANAF: Faliment

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41991040
Număr de înregistrare
J17/2004/2019
Înmatriculare
5 decembrie 2019
EUID
ROONRC.J17/2004/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
DUNĂREA 6 C2 Municipiul Galaţi Galaţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul DUNĂREA 6 Galaţi GALAŢI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 decembrie 2019
Înregistrare fiscală
27 februarie 2026
Telefon
0742842045 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar provizoriu
SALINA 2000 SPRL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SKL NIBAS LUKATI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.12.2019
Înregistrare fiscală
5 decembrie 2019
Număr registrul comerțului
J17/2004/2019
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi

Contact și adrese

Telefon
0742842045 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, BLD. DUNĂREA, NR.6, BL.C2, SC.2, ET.3, AP.32
Cod poștal fiscal
800665
Strada sediului
Bld. Dunărea
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Mun. Galaţi
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
800665
Strada domiciliului fiscal
Bld. Dunărea
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Galaţi
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
800665

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 2021
TVA până la
1 martie 2026
Anulare operată la
3 martie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
24 august 2020
Reactivare
14 septembrie 2020
Publicarea deciziei
27 august 2020

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiMunicipiul GalaţiCAEN 5229
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI