Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SKYLINK SRL

SKYLINK SRL

CUI 108992 · SRL· Sat Băile Felix, Comuna Sânmartin

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SKYLINK SRL are sediul în Sat Băile Felix, Comuna Sânmartin. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+1,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 18,2 K lei, față de 17,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut49%

Marja netă calculată este 49% în 2025, față de 36,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+35,7%

Datoriile raportate sunt 274 K lei în 2025, față de 201,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Fără semnale ponderate
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202518,2 K lei+1,5% față de anul anterior2020: 29.0512021: 52.1222022: 45.9332023: 2.4612024: 17.9162025: 18.193
Rezultat net 20258,9 K lei+36,8% față de anul anterior2020: 8.9552021: 30.7032022: 35.3552023: -16.2302024: 6.5212025: 8.920
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 12022: 12023: 1
Capitaluri proprii 202510,5 K lei-87,3% față de anul anterior2020: 25.8382021: 56.5412022: 91.8952023: 75.6662024: 82.1872025: 10.463
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate026 K52 K2020: 29,1 K lei29,1 K20202021: 52,1 K lei52,1 K20212022: 45,9 K lei45,9 K20222023: 2,5 K lei2,5 K20232024: 17,9 K lei17,9 K20242025: 18,2 K lei18,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-659,5%-291,3%77%2020: 30,8%30,8%20202021: 58,9%58,9%20212022: 77%77%20222023: -659,5%-659,5%20232024: 36,4%36,4%20242025: 49%49%2025Reper 2025: mediana sectorului 41,7% · n=2.673

Cifra de afaceri: +1,5% față de anul anterior.Marjă netă 49% · +12,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202482,2 K lei
202510,5 K lei

Datorii raportate

2024201,9 K lei
2025274 K lei

Disponibilități bănești

20242 K lei
20256,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,5 K lei17,9 K lei18,2 K lei+1,5% față de anul anterior
Rezultat net-16,2 K lei6,5 K lei8,9 K lei+36,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii75,7 K lei82,2 K lei10,5 K lei-87,3% față de anul anterior
Datorii22,3 K lei201,9 K lei274 K lei+35,7% față de anul anterior
Creanțe96,9 K lei32,1 K lei28,2 K lei-12,2% față de anul anterior
Angajați1——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă49%36,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 41,7% (n=2.673) · 2024: 44% (n=4.086)

Rezultat / active (A+B)3,1%2,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 34% (n=2.352) · 2024: 32,1% (n=3.469)

Rezultat / capitaluri proprii85,3%7,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 88,5% (n=2.849) · 2024: 83,4% (n=4.328)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)3,7%29%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 65,9% (n=2.352) · 2024: 71,1% (n=3.469)

Datorii / active (A+B)96,3%71,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 32,8% (n=2.352) · 2024: 28,2% (n=3.469)

Ponderea activelor imobilizate87,6%88%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 12,4% (n=2.352) · 2024: 10,8% (n=3.469)

Active circulante / datorii totale0,13×0,17×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,13× (n=3.446) · 2024: 2,66× (n=5.155)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări558,2 zile645,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 151,1 zile (n=2.543) · 2024: 124,7 zile (n=3.802)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
18.193
Rezultat net
8.920
Angajați
—
Datorii
273.950
Active imobilizate
249.273
Active circulante
35.140
Capitaluri proprii
10.463
Venituri totale
18.193
Cheltuieli totale
7.615
Stocuri
—
Creanțe
28.209
Casă și conturi la bănci
6.931
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.501
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.916
Rezultat net
6.521
Angajați
—
Datorii
201.931
Active imobilizate
249.273
Active circulante
34.091
Capitaluri proprii
82.187
Venituri totale
17.916
Cheltuieli totale
10.183
Stocuri
—
Creanțe
32.138
Casă și conturi la bănci
1.953
Cheltuieli în avans
754
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.461
Rezultat net
-16.230
Angajați
1
Datorii
22.271
Active imobilizate
—
Active circulante
97.299
Capitaluri proprii
75.666
Venituri totale
2.461
Cheltuieli totale
18.691
Stocuri
—
Creanțe
96.866
Casă și conturi la bănci
433
Cheltuieli în avans
638
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
45.933
Rezultat net
35.355
Angajați
1
Datorii
23.025
Active imobilizate
—
Active circulante
114.920
Capitaluri proprii
91.895
Venituri totale
45.933
Cheltuieli totale
9.200
Stocuri
—
Creanțe
114.555
Casă și conturi la bănci
365
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
52.122
Rezultat net
30.703
Angajați
—
Datorii
23.061
Active imobilizate
10.763
Active circulante
68.839
Capitaluri proprii
56.541
Venituri totale
52.122
Cheltuieli totale
19.855
Stocuri
—
Creanțe
67.377
Casă și conturi la bănci
1.462
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
29.051
Rezultat net
8.955
Angajați
1
Datorii
19.121
Active imobilizate
10.763
Active circulante
34.196
Capitaluri proprii
25.838
Venituri totale
29.051
Cheltuieli totale
19.269
Stocuri
0
Creanțe
32.837
Casă și conturi la bănci
1.359
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Fără semnale ponderate
0semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-16
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-09-30

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-26 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-16 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-16.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2024-09-30–2026-09-30 · verificat 2026-09-30.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Verificarea acestor mențiuni este în curs.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
108992
Număr de înregistrare
J1992001966052
Înmatriculare
11 iunie 1992
EUID
ROONRC.J1992001966052
Formă juridică
SRL
Sediu social
GHIOCEILOR 3 Sat Băile Felix, Comuna Sânmartin Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str GHIOCEILOR 3 Băile Felix BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
24 iunie 2025
Telefon
0259471686 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ROTAR AGATHE-DOROTHEA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SKYLINK SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.1992
Înregistrare fiscală
26 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1992001966052
Cod CAEN
6220
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0259471686 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, SAT BĂILE FELIX COM. SÂNMARTIN, STR. GHIOCEILOR, NR.3
Cod poștal fiscal
417500
Strada sediului
Str. Ghioceilor
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Sat Băile Felix Com. Sânmartin
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
417500
Strada domiciliului fiscal
Str. Ghioceilor
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Băile Felix Com. Sânmartin
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
417500

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2008
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

23 activități autorizate

CAEN 2620 Rev. 3Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

CAEN 2630 Rev. 3Fabricarea echipamentelor de comunicații

CAEN 2670 Rev. 3Fabricarea de instrumente optice, suporți magnetici și optici; fabricarea de echipamente fotografice

CAEN 2733 Rev. 3Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice

CAEN 3250 Rev. 3Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4650 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4740 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

CAEN 6110 Rev. 3Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit

CAEN 6120 Rev. 3Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații

CAEN 6190 Rev. 3Alte activități de telecomunicații

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-16Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-09-30Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorSat Băile Felix, Comuna SânmartinCAEN 6202
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI