Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SL FIZIO EXCENTRIC S.R.L.

SL FIZIO EXCENTRIC S.R.L.

CUI 44307067 · SRL· Municipiul Braşov

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

SL FIZIO EXCENTRIC S.R.L. are sediul în Municipiul Braşov. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+53%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 136,2 K lei, față de 89 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-7,6%

Marja netă calculată este -7,6% în 2025, față de 20,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+25,8%

Datoriile raportate sunt 11,4 K lei în 2025, față de 9,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025136,2 K lei+53% față de anul anterior2021: 5.4912022: 37.7102023: 50.0312024: 88.9922025: 136.167
Rezultat net 2025-10,4 K lei-156,8% față de anul anterior2021: 1.5802022: 16.3892023: 17.9572024: 18.2882025: -10.390
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202522,7 K lei-38,6% față de anul anterior2021: 1.7802022: 18.1692023: 36.1262024: 37.0192025: 22.739
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate068 K136 K2021: 5,5 K lei5,5 K20212022: 37,7 K lei37,7 K20222023: 50 K lei50 K20232024: 89 K lei89 K20242025: 136,2 K lei136,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-7,6%17,9%43,5%Mediana sectorului (2025): 5% · n=2972021: 28,8%28,8%20212022: 43,5%43,5%20222023: 35,9%35,9%20232024: 20,6%20,6%20242025: -7,6%-7,6%2025

Cifra de afaceri: +53% față de anul anterior. Marja netă: -7,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii22,7 K lei-38,6% față de anul anterior
Datorii11,4 K lei+25,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri50 K lei89 K lei136,2 K lei+53% față de anul anterior
Rezultat net18 K lei18,3 K lei-10,4 K lei-156,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii36,1 K lei37 K lei22,7 K lei-38,6% față de anul anterior
Datorii101,4 K lei9,1 K lei11,4 K lei+25,8% față de anul anterior
Creanțe93,4 K lei—3,5 K leiFără an comparabil
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-7,6%5%n=29720,6%10,6%n=4.773
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)27,2%8,4%n=25833,3%31,5%n=3.948
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)13,7%59,9%n=2588,2%57,3%n=3.948
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)90%53,1%n=25887,9%41,7%n=3.948
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-12,4%2,3%n=25816,5%5,4%n=3.943
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-45,7%72,9%n=21449,4%47,7%n=3.791
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,73×0,74×n=3571,48×0,86×n=5.757
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3609,25 zile17,65 zilen=225—33,05 zilen=3.892
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3606,78 zile4,25 zilen=1108,69 zile11,21 zilen=1.976
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați136.167 lei92.409 lein=21688.992 lei114.146 lein=3.362

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
136.167
Rezultat net
-10.390
Angajați
1
Datorii
11.431
Active imobilizate
75.182
Active circulante
8.369
Capitaluri proprii
22.739
Venituri totale
151.784
Cheltuieli totale
160.572
Stocuri
2.565
Creanțe
3.500
Casă și conturi la bănci
2.304
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
49.381
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
88.992
Rezultat net
18.288
Angajați
1
Datorii
9.087
Active imobilizate
97.580
Active circulante
13.448
Capitaluri proprii
37.019
Venituri totale
106.809
Cheltuieli totale
85.983
Stocuri
2.147
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
11.301
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
64.922
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
50.031
Rezultat net
17.957
Angajați
1
Datorii
101.374
Active imobilizate
114.522
Active circulante
105.666
Capitaluri proprii
36.126
Venituri totale
60.718
Cheltuieli totale
39.935
Stocuri
5.608
Creanțe
93.374
Casă și conturi la bănci
6.684
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
82.688
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
37.710
Rezultat net
16.389
Angajați
1
Datorii
0
Active imobilizate
12.869
Active circulante
5.300
Capitaluri proprii
18.169
Venituri totale
37.711
Cheltuieli totale
21.096
Stocuri
3.187
Creanțe
6
Casă și conturi la bănci
2.107
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.491
Rezultat net
1.580
Angajați
1
Datorii
12.149
Active imobilizate
13.205
Active circulante
724
Capitaluri proprii
1.780
Venituri totale
5.491
Cheltuieli totale
3.749
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
724
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-05-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44307067
Număr de înregistrare
J2021001449085
Înmatriculare
20 mai 2021
EUID
ROONRC.J2021001449085
Formă juridică
SRL
Sediu social
FRAGILOR 2 A28 Municipiul Braşov Braşov
Adresă fiscală
Str FRAGILOR 2 Braşov BRAŞOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 mai 2021
Înregistrare fiscală
27 iunie 2025
Telefon
0773817406 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ȘERBĂNESCU LIVIU
administrator
ȘERBĂNESCU OANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SL FIZIO EXCENTRIC S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.05.2021
Înregistrare fiscală
20 mai 2021
Număr registrul comerțului
J2021001449085
Cod CAEN
8695
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Telefon
0773817406 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. FRAGILOR, NR.2, CAMERA 1, BL.A28, SC.A, ET.1, AP.5
Cod poștal fiscal
500256
Strada sediului
Str. Fragilor
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Braşov
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
500256
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Fragilor
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Braşov
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
500256
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4774 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8695 Rev. 3Activități de fizioterapie

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BraşovMunicipiul BraşovCAEN 8695
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI