Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SMART CREDIT CORPORATION S.R.L.

SMART CREDIT CORPORATION S.R.L.

CUI 37019452 · SRL· Sat Cutin, Comuna Peştişu Mic

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

SMART CREDIT CORPORATION S.R.L. are sediul în Sat Cutin, Comuna Peştişu Mic. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+139,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 8 mil. lei, față de 3,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât6,7%

Marja netă calculată este 6,7% în 2025, față de 34,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+134,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20258 mil. lei+139,1% față de anul anterior2020: 182.5522023: 826.7602024: 3.359.3072025: 8.032.699
Rezultat net 2025535,7 K lei-53,6% față de anul anterior2020: 54.7782023: 371.7322024: 1.155.8072025: 535.727
Angajați 202535+218,2% față de anul anterior2020: 62023: 32024: 112025: 35
Capitaluri proprii 20252,1 mil. lei+33,4% față de anul anterior2020: 42.8762023: 448.0122024: 1.603.8202025: 2.139.547
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate04 mil.8 mil.2020: 182,6 K lei182,6 K20202023: 826,8 K lei826,8 K20232024: 3,4 mil. lei3,4 mil.20242025: 8 mil. lei8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%22,5%45%Mediana sectorului (2025): 31,5% · n=16292020: 30%30%20202023: 45%45%20232024: 34,4%34,4%20242025: 6,7%6,7%2025

Cifra de afaceri: +139,1% față de anul anterior. Marja netă: 6,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii2,1 mil. lei+33,4% față de anul anterior
Datorii1,9 mil. lei+354,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri826,8 K lei3,4 mil. lei8 mil. lei+139,1% față de anul anterior
Rezultat net371,7 K lei1,2 mil. lei535,7 K lei-53,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii448 K lei1,6 mil. lei2,1 mil. lei+33,4% față de anul anterior
Datorii93,2 K lei412,7 K lei1,9 mil. lei+354,1% față de anul anterior
Creanțe500,2 K lei1,1 mil. lei2,6 mil. lei+134,5% față de anul anterior
Angajați31135+218,2% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri6,7%31,5%n=1.62934,4%33,8%n=1.557
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)53,3%63,3%n=1.21478,5%70,3%n=1.177
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)46,7%36,7%n=1.21420,2%30,1%n=1.177
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)30,1%14,2%n=1.21419%12,9%n=1.177
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)13,4%36,2%n=1.21456,5%35,6%n=1.177
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive25%97,3%n=1.63572,1%80,8%n=1.633
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,5×2,04×n=1.9704,01×2,6×n=1.910
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360118,15 zile105,24 zilen=1.460120,49 zile97,79 zilen=1.334
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,63 zile1,48 zilen=4440,03 zile1,53 zilen=440
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați229.506 lei201.230 lein=1.087305.392 lei193.172 lein=1.003

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.032.699
Rezultat net
535.727
Angajați
35
Datorii
1.874.278
Active imobilizate
1.206.845
Active circulante
2.805.903
Capitaluri proprii
2.139.547
Venituri totale
8.195.434
Cheltuieli totale
7.558.840
Stocuri
14.035
Creanțe
2.636.356
Casă și conturi la bănci
155.512
Cheltuieli în avans
1.077
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.359.307
Rezultat net
1.155.807
Angajați
11
Datorii
412.742
Active imobilizate
387.588
Active circulante
1.656.464
Capitaluri proprii
1.603.820
Venituri totale
3.464.117
Cheltuieli totale
2.206.295
Stocuri
240
Creanțe
1.124.348
Casă și conturi la bănci
531.876
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
27.490
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
826.760
Rezultat net
371.732
Angajați
3
Datorii
93.234
Active imobilizate
58.507
Active circulante
527.509
Capitaluri proprii
448.012
Venituri totale
854.389
Cheltuieli totale
474.817
Stocuri
—
Creanțe
500.185
Casă și conturi la bănci
27.324
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
44.770
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
182.552
Rezultat net
54.778
Angajați
6
Datorii
45.261
Active imobilizate
110.279
Active circulante
128.392
Capitaluri proprii
42.876
Venituri totale
328.227
Cheltuieli totale
271.635
Stocuri
—
Creanțe
54.000
Casă și conturi la bănci
74.392
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
150.534
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2018-09-27; reactivare la 2019-06-27. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2019-06-27

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-06-19Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2018-09-27; reactivare la 2019-06-27. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2019-06-27
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-02-10 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37019452
Număr de înregistrare
J2017000113201
Înmatriculare
10 februarie 2017
EUID
ROONRC.J2017000113201
Formă juridică
SRL
Sediu social
CUTIN 10 Sat Cutin, Comuna Peştişu Mic Hunedoara · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
G CUTIN 10 Cutin HUNEDOARA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
10 februarie 2017
Înregistrare fiscală
16 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MIHONESC RĂZVAN-ILIE
administrator
MUNTEAN MĂDĂLINA-NICULINA
administrator
PÎS ANDREI-MARIUS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SMART CREDIT CORPORATION S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 10.02.2017
Înregistrare fiscală
10 februarie 2017
Număr registrul comerțului
J20/113/2017
Cod CAEN
6619
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Hunedoara

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, SAT CUTIN COM. PEŞTIŞU MIC, G CUTIN, NR.10
Cod poștal fiscal
337338
Strada sediului
G CUTIN
Numărul sediului
10
Localitatea sediului
Sat Cutin Com. Peştişu Mic
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
337338
Strada domiciliului fiscal
G CUTIN
Numărul domiciliului fiscal
10
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cutin Com. Peştişu Mic
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
337338

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
27 septembrie 2018
Reactivare
27 iunie 2019
Publicarea deciziei
12 octombrie 2018

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA SICHEVITA1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

COMUNA BOSOROD (CONSILIUL LOCAL BOSOROD)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii artistice (Rev.2)2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

19 iunie 2025Achiziție directă

Achizitie servicii artistice

Autoritate: COMUNA BOSOROD (CONSILIUL LOCAL BOSOROD)

CPV 92312000-1 — Servicii artistice (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 92312000-1

Vezi detaliile atribuirii →
10.000 leiValoare publicată
4 iunie 2025Achiziție directă

Servicii muzicale

Autoritate: COMUNA SICHEVITA

CPV 92312000-1 — Servicii artistice (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 92312000-1

Vezi detaliile atribuirii →
12.500 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

30 activități autorizate

CAEN 1820 Rev. 3Reproducerea înregistrărilor

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 5920 Rev. 3Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 6039 Rev. 3Activități de distribuție a altor conținuturi

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6499 Rev. 3Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii

CAEN 6612 Rev. 3Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare

CAEN 6619 Rev. 3Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii

CAEN 6622 Rev. 3Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7412 Rev. 3Design grafic și activități de comunicare vizuală

CAEN 8110 Rev. 3Activități de servicii suport combinate

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8220 Rev. 3Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)

CAEN 8291 Rev. 3Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8569 Rev. 3Activități de servicii suport pentru învățământ

CAEN 9011 Rev. 3Activități de creație literară și compoziție muzicală

CAEN 9020 Rev. 3Activități de interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9031 Rev. 3Activități de gestionare a sălilor și amplasamentelor de spectacole

CAEN 9039 Rev. 3Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraSat Cutin, Comuna Peştişu MicCAEN 6619
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI