Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SMART HOME INSTALATII S.R.L.

SMART HOME INSTALATII S.R.L.

CUI 45658716 · SRL· Municipiul Iaşi

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

SMART HOME INSTALATII S.R.L. are sediul în Municipiul Iaşi. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+23,1%

Datoriile raportate sunt 21,9 K lei în 2025, față de 17,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202554,7 K leiFără an comparabil2022: 58.5412023: 5.8662025: 54.655
Rezultat net 202516,4 K lei+548,7% față de anul anterior2022: 13.5782023: -2.0702024: -3.6542025: 16.395
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202524,4 K lei+203,5% față de anul anterior2022: 13.7782023: 11.7082024: 8.0552025: 24.449
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate029 K59 K2022: 58,5 K lei58,5 K20222023: 5,9 K lei5,9 K2023—20242025: 54,7 K lei54,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-35,3%-2,6%30%Mediana sectorului (2025): 10,6% · n=79592022: 23,2%23,2%20222023: -35,3%-35,3%202320242025: 30%30%2025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: 30%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii24,4 K lei+203,5% față de anul anterior
Datorii21,9 K lei+23,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri5,9 K lei—54,7 K leiFără an comparabil
Rezultat net-2,1 K lei-3,7 K lei16,4 K lei+548,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii11,7 K lei8,1 K lei24,4 K lei+203,5% față de anul anterior
Datorii17,8 K lei17,8 K lei21,9 K lei+23,1% față de anul anterior
Creanțe12,7 K lei12,7 K lei12,7 K lei-0% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri30%10,6%n=7.959—8,5%n=8.145
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)52,7%41,3%n=6.02031,2%45,2%n=6.042
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)47,3%57,2%n=6.02068,8%53,5%n=6.042
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)2%15,7%n=6.0207,8%15,1%n=6.042
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)35,4%11,4%n=6.018-14,1%8,4%n=6.039
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive67,1%49,8%n=6.873-45,4%36,6%n=6.922
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,07×1,3×n=9.1691,34×1,42×n=9.294
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36083,94 zile60,42 zilen=7.251—57,1 zilen=7.310
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36064,43 zile20,03 zilen=4.470—20,48 zilen=4.474

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
54.655
Rezultat net
16.395
Angajați
—
Datorii
21.906
Active imobilizate
915
Active circulante
45.440
Capitaluri proprii
24.449
Venituri totale
54.655
Cheltuieli totale
35.012
Stocuri
9.782
Creanțe
12.743
Casă și conturi la bănci
22.915
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-3.654
Angajați
—
Datorii
17.800
Active imobilizate
2.012
Active circulante
23.843
Capitaluri proprii
8.055
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
3.654
Stocuri
9.782
Creanțe
12.747
Casă și conturi la bănci
1.314
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.866
Rezultat net
-2.070
Angajați
—
Datorii
17.802
Active imobilizate
3.110
Active circulante
26.400
Capitaluri proprii
11.708
Venituri totale
5.866
Cheltuieli totale
7.802
Stocuri
9.782
Creanțe
12.747
Casă și conturi la bănci
3.871
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
58.541
Rezultat net
13.578
Angajați
—
Datorii
19.141
Active imobilizate
4.207
Active circulante
28.712
Capitaluri proprii
13.778
Venituri totale
58.541
Cheltuieli totale
43.207
Stocuri
13.776
Creanțe
13.506
Casă și conturi la bănci
1.430
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-02-17 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45658716
Număr de înregistrare
J22/567/2022
Înmatriculare
17 februarie 2022
EUID
ROONRC.J22/567/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
AL. O. TEODOREANU 55A Municipiul Iaşi Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. AL. O. TEODOREANU 55A Iaşi IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 februarie 2022
Înregistrare fiscală
21 aprilie 2026
Telefon
0745574075 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TANASĂ IONUŢ CLAUDIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SMART HOME INSTALATII S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.02.2022
Înregistrare fiscală
17 februarie 2022
Număr registrul comerțului
J2022000567222
Cod CAEN
4322
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Telefon
0745574075 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. AL. O. TEODOREANU, NR.55A, ET.4, AP.20
Strada sediului
Str. Al. O. Teodoreanu
Numărul sediului
55A
Localitatea sediului
Mun. Iaşi
Județul sediului
IAŞI
Strada domiciliului fiscal
Str. Al. O. Teodoreanu
Numărul domiciliului fiscal
55A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Iaşi
Județul domiciliului fiscal
IAŞI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
21 aprilie 2026
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiMunicipiul IaşiAleea O. TeodoreanuCAEN 4322
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI