Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SMART INVESTING AGENT DE ASIGURARE SRL

SMART INVESTING AGENT DE ASIGURARE SRL

CUI 25867440 · SRL· Municipiul Tulcea· Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

SMART INVESTING AGENT DE ASIGURARE SRL are sediul în Municipiul Tulcea și raportează activitatea activități ale agenților și broker-ilor de asigurări. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-90,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 20 K lei, față de 217,7 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-418,9%

Marja netă calculată este -418,9% în 2024, față de 34,5% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202420 K lei-90,8% față de anul anterior2020: 200.8532021: 230.8412022: 310.7982023: 217.6552024: 20.000
Rezultat net 2024-83,8 K lei-211,6% față de anul anterior2020: 56.9392021: 96.1062022: 172.7692023: 75.0862024: -83.779
Angajați 20241+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 12024: 1
Capitaluri proprii 20240 lei-100% față de anul anterior2020: 205.0172021: 54.1232022: 173.0092023: 83.7792024: 0
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0155 K311 K2020: 200,9 K lei200,9 K20202021: 230,8 K lei230,8 K20212022: 310,8 K lei310,8 K20222023: 217,7 K lei217,7 K20232024: 20 K lei20 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-418,9%-181,7%55,6%Mediana sectorului (2024): 29,7% · n=45102020: 28,3%28,3%20202021: 41,6%41,6%20212022: 55,6%55,6%20222023: 34,5%34,5%20232024: -418,9%-418,9%2024

Cifra de afaceri: -90,8% față de anul anterior. Marja netă: -418,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii0 lei-100% față de anul anterior
Datorii0 lei-100% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri310,8 K lei217,7 K lei20 K lei-90,8% față de anul anterior
Rezultat net172,8 K lei75,1 K lei-83,8 K lei-211,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii173 K lei83,8 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Datorii12,1 K lei31,3 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Creanțe131 K lei6,9 K lei—Fără an comparabil
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-418,9%29,7%n=4.51034,5%34%n=4.700
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—76,5%n=3.22372,8%82,8%n=3.163
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—23,4%n=3.22327,2%17,3%n=3.163
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—17,3%n=3.2233,8%14,6%n=3.163
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—23,6%n=3.22065,2%27,1%n=3.162
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—41,8%n=4.70289,6%44,6%n=4.826
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii—3,53×n=5.0553,54×4,85×n=5.061
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—65,56 zilen=3.66011,48 zile64,32 zilen=3.857
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—2,93 zilen=1.23976,55 zile3,17 zilen=1.275
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați20.000 lei132.055 lein=2.006217.655 lei121.493 lein=2.099

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
20.000
Rezultat net
-83.779
Angajați
1
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
—
Capitaluri proprii
0
Venituri totale
23.676
Cheltuieli totale
107.455
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
217.655
Rezultat net
75.086
Angajați
1
Datorii
31.299
Active imobilizate
4.371
Active circulante
110.707
Capitaluri proprii
83.779
Venituri totale
217.858
Cheltuieli totale
127.098
Stocuri
46.284
Creanțe
6.941
Casă și conturi la bănci
57.482
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
310.798
Rezultat net
172.769
Angajați
2
Datorii
12.054
Active imobilizate
8.044
Active circulante
177.019
Capitaluri proprii
173.009
Venituri totale
310.903
Cheltuieli totale
135.025
Stocuri
43.591
Creanțe
130.994
Casă și conturi la bănci
2.434
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
230.841
Rezultat net
96.106
Angajați
2
Datorii
6.664
Active imobilizate
8.822
Active circulante
51.965
Capitaluri proprii
54.123
Venituri totale
230.846
Cheltuieli totale
132.432
Stocuri
42.215
Creanțe
2.543
Casă și conturi la bănci
7.207
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
200.853
Rezultat net
56.939
Angajați
2
Datorii
7.967
Active imobilizate
22.000
Active circulante
190.984
Capitaluri proprii
205.017
Venituri totale
200.925
Cheltuieli totale
141.977
Stocuri
42.221
Creanțe
4.915
Casă și conturi la bănci
143.848
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 91% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-12

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 91% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
25867440
Număr de înregistrare
J36/305/2009
Înmatriculare
10 august 2009
EUID
ROONRC.J36/305/2009
Formă juridică
SRL
Sediu social
SABINELOR 1 E3 Municipiul Tulcea Tulcea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIOBÂRCEANU ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SMART INVESTING AGENT DE ASIGURARE SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 06.05.2025
Înregistrare fiscală
10 august 2009
Număr registrul comerțului
J36/305/2009
Cod CAEN
6622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Tulcea

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TULCEA, MUN. TULCEA, STR. SABINELOR, NR.1, CAMERA 1, BL.E3, SC.A, ET.2, AP.12
Cod poștal fiscal
820119
Strada sediului
Str. Sabinelor
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Tulcea
Județul sediului
TULCEA
Codul poștal al sediului
820119
Detalii sediu
camera 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Sabinelor
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Tulcea
Județul domiciliului fiscal
TULCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
820119
Detalii domiciliu fiscal
Camera 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6622 Rev. 2Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-12Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TulceaMunicipiul TulceaCAEN 6622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI