Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/SMART REAL ESTATE CONSULTING S.R.L.

SMART REAL ESTATE CONSULTING S.R.L.

CUI 41764277 · SRL· Bucureşti Sectorul 6· Agenții imobiliare

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

SMART REAL ESTATE CONSULTING S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 6 și raportează activitatea agenții imobiliare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+392,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 443,5 K lei, față de 90 K lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a crescut80,6%

Marja netă calculată este 80,6% în 2022, față de 40,3% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
60/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2022443,5 K lei+392,7% față de anul anterior2020: 5.0002021: 90.0002022: 443.460
Rezultat net 2022357,3 K lei+884,5% față de anul anterior2020: -10.2162021: 36.2952022: 357.311
Angajați 20222+0% față de anul anterior2021: 22022: 2
Capitaluri proprii 2022347,3 K lei+1.221,6% față de anul anterior2020: -10.0162021: 26.2792022: 347.295
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0222 K443 K2020: 5 K lei5 K20202021: 90 K lei90 K20212022: 443,5 K lei443,5 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-204,3%-61,9%80,6%Mediana sectorului (2022): 40,8% · n=55722020: -204,3%-204,3%20202021: 40,3%40,3%20212022: 80,6%80,6%2022

Cifra de afaceri: +392,7% față de anul anterior. Marja netă: 80,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2022 comparat cu 2021
Capitaluri proprii347,3 K lei+1.221,6% față de anul anterior
Datorii1,8 K lei-50,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri5 K lei90 K lei443,5 K lei+392,7% față de anul anterior
Rezultat net-10,2 K lei36,3 K lei357,3 K lei+884,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii-10 K lei26,3 K lei347,3 K lei+1.221,6% față de anul anterior
Datorii15,6 K lei3,6 K lei1,8 K lei-50,2% față de anul anterior
Creanțe5 K lei—300 K leiFără an comparabil
Angajați—22+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2022Sector 2022Firma 2021Sector 2021
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri80,6%40,8%n=5.57240,3%46,1%n=4.934
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive102,9%68,7%n=5.400138,1%60,4%n=4.788
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii193,51×2,08×n=7.1718,25×2,67×n=6.435
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360243,51 zile91,19 zilen=4.393—55,11 zilen=3.727
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați221.730 lei109.524 lein=2.98445.000 lei111.774 lein=2.205

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
443.460
Rezultat net
357.311
Angajați
2
Datorii
1.804
Active imobilizate
—
Active circulante
349.099
Capitaluri proprii
347.295
Venituri totale
443.468
Cheltuieli totale
72.468
Stocuri
—
Creanțe
299.965
Casă și conturi la bănci
49.134
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
90.000
Rezultat net
36.295
Angajați
2
Datorii
3.626
Active imobilizate
—
Active circulante
29.905
Capitaluri proprii
26.279
Venituri totale
90.000
Cheltuieli totale
51.005
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
29.905
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.000
Rezultat net
-10.216
Angajați
—
Datorii
15.638
Active imobilizate
—
Active circulante
5.622
Capitaluri proprii
-10.016
Venituri totale
5.000
Cheltuieli totale
15.066
Stocuri
—
Creanțe
5.000
Casă și conturi la bănci
622
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

60/ 100Atenție ridicată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-04-27. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-04-27. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41764277
Număr de înregistrare
J40/13772/2019
Înmatriculare
15 octombrie 2019
EUID
ROONRC.J40/13772/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
VALEA CRICOVULUI 13-19 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CROITORU CARMEN-MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
SMART REAL ESTATE CONSULTING S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 13.09.2024
Înregistrare fiscală
15 octombrie 2019
Număr registrul comerțului
J40/13772/2019
Cod CAEN
6831
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, DRUMUL VALEA CRICOVULUI, NR.13-19, CORP A, SC.1, ET.7, AP.28
Cod poștal fiscal
61983
Strada sediului
Drm. Valea Cricovului
Numărul sediului
13-19
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
61983
Detalii sediu
CORP A
Strada domiciliului fiscal
Drm. Valea Cricovului
Numărul domiciliului fiscal
13-19
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
61983
Detalii domiciliu fiscal
CORP A

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
27 aprilie 2023
Publicarea deciziei
27 aprilie 2023
Radiere
13 septembrie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 6831
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI